סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיורים טיולים וימי גיבוש בבקעת הירדן.

"בקעת הירדן" נמצאת בלב הבקע הסורי אפריקאי וממזרח הגלעד והירדן ממערב רכס השומרון ויהודה, בדרום ים המלח ובצפון עמק בית שאן או עמק המעיינות.

נספר בסיור על הטקטוניקה של בקעת הירדן(גיאולוגיה קלה), תזוזת היבשות והגיאומורפולגיה של בקעת הירדן ביחס לאזור ההר של ארץ ישראל.

הנחלים לצד הערוצים הזורמים בבקעת הירדן לצד האגמים של הקק"ל בלב בקעת הירדן.

ההתיישבות היהודית בבקעת הירדן-קיבוצים לצד מושבים ועיירה גדולה אחת.

ישובי בקעת הירדן:- מחולה,שדמות מחולה, רותם, משכיות, רועי, בקעות, יפית, משואה, ארגמן וגיתית, חמרה, חמדת, נעמה, מבואות יריחו, גלגל , נעמן, ייט"ב, נתיב הגדוד, תומר, פצאל ומעלה אפריים.

לבקעת הירדן נופים שונים וכל עליה לתצפית נראה דברים אחרים ונוספים, נשוחח על "ארץ המרדפים" ,"ארץ התנ"ך בבקעת הירדן", "סיור חקלאי בבקעת הירדן, סיור ישובים דמוגרפי בבקעת הירדן.

להלן הצעה לתוכנית סיור בבקעת הירדן.
0730 נסיעה ישירה דרך כביש 5 החוצה את השומרון דרך ברקן, אריאל, צומת, תפוח וירידה לבקעת הירדן דרך מעלה אפרים -נשוחח על מרדפי הבקעה בין הפיאדיונים לכוחות צה"ל , חיילים מוסקים העודפים את המחבלים, נספר ונבקר ב "אנדרטת המערה".

0900 הפסקת בוקר במפגש הבקעה

1015 0930 עליה מעלה לכיוון הסרטבא- נעלה עד הבסיס הצבאי ומשם קרוב לקרן הסרטבא נהנה מנוף קדומים של בקעת הירדן ומדבר השומרון, הרי הגלעד ממול אשר בירדן.
-11:00-1030 נצפין לחלק העליון של הבקעה לגשר אדם(דמיה) ובו סיפורים רבים מהמקורות, הגשר הממלוכי, הגשר קרס כן או לא "בליל הגשרים" במבצע הארצי לפיצוץ גשרים רבים בכניסה לישראל.

11:15-12:00 מאגר תרצה שהוא קצה זרימתו של נחל תרצה, המאגר הגדול והיפה בבקעה
1230 אנדרטת הבקעה- אנדרטה לזכר נופלי בקעת הירדן ועוצבה על ידי יגאל תומרקין
1315 ביקור אצל משק אורן במושב נתיב הגדוד-משק אורן מגדל גידולים חקלאיים כמו ענבים וירקות, תמרים ושמן ארגן…הסברים, סרט, מרכז מבקרים…:

15:00יציאה לכיוון קסר אל יהוד אתר הטבילה החשוב לנוצרים, ממול האתר הירדני ובתי המלון, כאן הטביל יוחנן  המטביל את ישו ואחרים, פה עברו בני ישראל את הירדן ואלישע הנביא על בסערה השמימה…

מדריך טיולים לסיורים מודרכים בבקעת הירדן ובארץ המרדפים, סיורים וטיולים בישובי בקעת הירדן ואתרי בקעת הירדן, טיולים וימי גיבוש לגופים , מוסדות, חוגי חברים בבקעת הירדן עד ים המלח.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן