"סיור תל אביבי בתל אביב".

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
בית גרשון לוי הכיכר מגן דוד

טיול סיור יום גיבוש וכיף לימי הולדת, קבוצות, גופים ומוסדות", חוג מטיילים איכותי בתל אביב יפו.

סיור מודרך ב"בית ישמאעילוף" ברחוב החשמל 10 פינת רחוב ברזילי בתל אביב.

ממש מול גן החשמל בתל אביב, בגן שהיה בו חושך רב כמו זנות קטינים ממין זכר, כעת יש "אורה רבה" תרתי משמע, יותר אור, יותר בתי קפה, מקומות ישיבה בגן ולצד הגן, הוקמו בתי קפה ואף סופר מרקט am pm , כרישי נדל"ן הבחינו בפוטנציאל הכלכלי של רחובות ברזילי, לבונטין והחשמל ושימרו או שיפצו בתים ישנים מטים ליפול וכיום מעין "ארמונות"– בתי ההדר משנות העשרים בתל אביב.
הבנין שלנו ברחוב החשמל 10 הוא פנינה אדריכלית שנבנתה בשנת 1925 על ידי האדריכל הנודע דוב טשודנובסקי בסיגנון האקלקטי המושקע יותר(יש אקלקטיות בסיסית ולא מתיימרת)..

ב"בית ישמאעילוף" יש בו סגנונות עיצוב מושקעים ביותר , חלונות עם קשתות בצבע ירוק עז.
הותקנו בחלונות תריסי כנף מותאמים לעולם החדש ישן ודלתות כבדות אמנותיות מתאימות.

ניתן לראות גם מרחוק את "המענטשלך", יציקת פלדה מעודנת המייצגת את התריסים.

בדלת הכניסה מעוצבת בפיתוחים ים תיכוניים "ועץ זוהר". בכניסה לבנין יש מנורה ששומרה באדיקות ומספרת סיפור בית ישמאעילוף", די דומה למנורה של "בית התמר" בנחלת בנימין.
אין סימטריות בבית ישמאעילוף למרות שבנוי בסיגנון האקלקטי, אולי בגלל היותו בנין פינתי..??!!

יש כמה "בתי ישמאעילוף" בתל אביב שהוקמ , נבנו או נקנו על ידי איש העסקים עתיר הממון אפרים ישמאעילוף"הבתים שהחזיק ישמאעילוף" היו להשכרה ובתי פאר טנדר מפוארים.
ניתן לראות עד היום את "בית ישמאעילוף" ברחוב יבנה פינת מונטיפיורי, מלון שהיה לו ברחוב אלנבי, בית שרייבמן ברחוב ביאליק 19 שתי פסיעות מבית ביאליק ואף הוסיף בריכה ושתל בוסתן ועוד ועוד.

בית העמודים ליד מדרחוב תל אביב

www.efitours.co.il

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן