סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"ההיסטוריה של הקולנוע הישראלי בתל אביב יפו".

ראינועדן בין נווה צדק לאחוזת בית תל אביב ותאומי שלוש עד לילנבלום אחד והקיוסק השלישי של תל אביב.

סיור מימי הראינוע והתפתחות מהירה לסינמה וקולנוע.

תחילת ראינוע ביפו, ראשוני אנשי הראינוע ביפו היו האחים לומייר מליון בצרפת, היה להן מפעל ששכפל סרטים , יצור ועוד, בשנת 1895 הם שולחים לארץ ישראל את אלכסנדר פרימיום שצילם את נופי ארץ ישראל וזהו כנראה הסרט הראשון בארץ הקודש.

חברת אדיסון שלחה את עבאדי הצלם להסריט בעיר העתיקה של ירושלים, בשנת 1913 הסריטו סרט על יהודי ארץ הקודש והיה להצלחה רבה – "חיי היהודים בארץ ישראל" ובשנת 1913 מקים עקיבא אריה וייס המייסד של תל אביב את חברת "אורה חדשה"- להפקת סרטים ונכנס שותף עם מרדכי וייסר" "בראינועדן", ראינועדן קם בשנת 22/8/1914 והסרט הראשון היה "ימי פומפיי האחרונים" ובעליו היה מייסד תל אביב עקיבא אריה וייס ופעל עד שנת 1974.

נבין את המילה "השמנוע", אחד הסרטים העבריים הראשונים "עודד הנודד","וזאת היא הארץ" יוזמה של ברוך אגדתי ויעקב בן דב ותסריט של אביגדור המאירי.

מרגורט קלאוזנר ותרומתה לעולם הקולנוע בתל אביבי.- ממקדמי התיאטרון והקולנוע בתל אביב ובישראל, בשנת 1949 יחד עם בעלה יהושע ברנדשטטר, הקימו את אולפני ההסרטה הרצליה שיצרו בהם הפקות רבות , סדרות והמון תרבות, בעלת חברת "מועדים" למחזות מקוריים.

בתי קולנוע ישנים ולא פעילים בתל אביב- קולנוע שחף, קולנוע ששת המופלאים, רב חן מגדל האופרה, קולנוע גורדון, קולנוע רב חן גת., בתי קולנוע ותיקים ביפו-קולנוע צליל(קולנוע נביל) ואלההמברה

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן