סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"סיור בבית ליבלינג בתל אביב"

הבית הפרטי של מכס ליבלינג ואשתו טוני, בני הזוג ליבלינג עלו לתל אביב עם עלית הנאצים לשלטון בשנת 1933, בבית הזה גרו גם הרופא לודוויג פרדיננד מאייר והגיניקולוג פרופסור יוסף אשרמן.

בבית ליבלינג בתל אביב נמצא לב לבה של "תוכנית העיר הלבנה" המשמרת את ערכי הבניה והאדריכלות של תל אביב, בבית ליבלינג גם מחלקה המשמרת את קשרי גרמנייה ישראל בעולם האדריכלי ובעיקר "בסיגנון הבינלאומי או הבהואס" הידוע.

בשנת 2003 הכריז ארגון האו"ם אונסקו על שלושה אזורי העיר הלבנה בתל אביב כ"אתר מורשת עולמית" באיזור דיזינגוף, רוטשילד וסביבתו וביאליק וסביבתו, הקמת מרכז ליבלינג בוצע מתוך הבנה בנוף האדריכלי הייחודי של תל אביב-יפו ובה מצויים למעלה מ-4,000 בניינים שנבנו בסגנון הבינלאומי או בשמו העממי והמצוי "באוהאוס" בתל אביב.

"מרכז בית ליבלינג" נמצא ברחוב אידלסון 29 תל אביב במבנה שתוכנן על ידי האדריכל דב כרמי וצבי ברק המהנדס בשנת 1936 ובו מאפייני "הסגנון הבינלאומי",בכניסה ניתן להבחין בבריכת הדגים, כניסה מהודרת וספות מושקעות בכניסה לבית ליבלינג. בשנות השבעים "בית ליבלינג" נתרם לעיריית תל אביב-יפו על ידי האדון טוני ליבלינג.
הכניסה חופשית וניתן ליהנות משלוש הקומות של "בית ליבלינג" , מוזיאון היסטורי ואדריכלים על תל אביב ואני דרך חשובים בחיי תל אביב.

סיורים אדריכליים אמנותיים ברחוב ביאליק ואידלסון בתל אביב שמצפון לרחוב אלנבי ההיסטורי.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן