סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור בנתיב המזלות וסמטאות יפו העתיקה.

טיולים ביפו העתיקה לימי הולדת באתרי יפו ואטרקציות יפו בנתיבי המזלות וסמטאות יפו.

סיור בסמטאות יפו

סיור מודרך בנפתולי יפו העתיקה בנתיבי המזלות מכורכר וטיולים בסמטאות העתיקות של יפו.

סיפורו של "השטח הגדול" בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל ביפו, המצב הכלכלי היה קשה מנשוא, הזנות והסמים היו מנת חלקם של רבים וכמעט ורצו להרוס את בתי יפו העתיקה בנתיבי המזלות של יפו, "קזבלן" הוא לא רק מחזמר וסרט אלא תקופה קשה של עליות יהודים ליפו העתיקה בראשית המדינה וסיפורה של יפו היפה וחמודותיה בשנים האחרונות.

טדי קולק בהיותו מנכ"ל משרד ראש הממשלה בחן את ענין הריסת הבתים ומשביקשו האמנים את איזור השטח הגדול בעיר העתיקה, אזי החלו לשמר ולבנות מחדש את יפו העתיקה הערבית לשכונה יפואית מהודרת ולא הרסו אותה כפי שתכננו מלכתחילה ויצרו את יפו מההתחלה.

נתיבי המזלות עם 12 המזלות המתחילות הבנות אריה ומזל גדי בפסל האקולוגי של רן מורין "התפוז המרחף" -עץ התפוז המרחף בא להדגיש את הניתוק בין האדם לטבע והשפעתו הרעה עליה ועלינו..

נתיבי המזלות של יפו העתיקה- עוד גרים אנשים ואמנים, בנתיבי המזלות של יפו גלריות ואמנים ולא רק "עדינה פלסטלינה", בנתיבי המזלום כנסיות ובעיקר מנזרים מול חוף ימה של יפו ונמל יפו, בנתיבי המזלות של יפו פוגשים את הכיכר הגדולה היא "כיכר קדומים", בנתיבי המזלות חנויות ממכר לתיירים וישראלים ומוזיאונים ולא רק "מוזיאון אילנה גור" או "מוזיאון אורי גלר" או ממוזיאון התימנים .

"השטח הגדול" ונפתולי סמטאות יפו-מרכז יפו העתיקה בחלק הגבוהה ובצומת סמטאות ונפתולי נתיבי המזלות של יפו היה איזור צפוף בשנות השלושים עד המרגד הערבי הגדול ואז "במבצע עוגן" הבריטים הרסו חלק גדול מבתי יפו ונשארו עירומים והיו לגן הפיסגה, איזור זה כולל חורבות שהיו קיימות בשנות ה 50-60 שהפכו לאיזורי זנות סמים ופעילות לא חיובית אחרת וכיום איזור תיירותי אסתטי ונעים למטיילים.

סיורים ביפו העתיקה-סיורים בשעון המרכזי של יפו-סיורים בבית המושל של יפו-סיורים ביפו בקישלה בית המעצר-סיורים ביפו במחמודייה/ג'מאע אל כאבירהסיורים בסמטאות יפו העתיקה והיפה.

בית קנדינוף ברחוב הצורפים יפו
מסגד הסיק סיק בשוק הפשפשים ביפו
בית הסראיה של יפו
בתי העשירים של יפו
תריסים אמנותיים ביפו
השעון של יפו בלילה (ובית המושל)
אדריכלות ביפו שכונת עג'מי
"כנסיית טרה סנטה בשדרות יפת" ביפו.
מנזר האחיות הדיאקונסיות ביפו

סיור ביפו העתיקה וטיול בסמטאות יפו ונתיבי המזלות, סיור יום הולדת ביפו בתנאי קורונה ומשרד הבריאות, סיור בעקבות ראשית הרפואה ביפו, סיור וטיול בעקבות נשים מובילות ביפו, סיור וטיול בעקבות כובשים ביפו, סיור בעקבות צליינות וכנסיות ביפו, סיורי שווקים וטעימות ביפו בשוק הפשפשים ובשוק היווני, סיור בעקבות ראשית בתי הספר ביפו תל אביב, סיור אדריכלות ביפו העתיקה.

אתרים ביפו-במזרח יפו נכיר את סביל אבו נבוט עותמאני משנת 1815 שבנה מחמוד אגי אל שאמי(אבו נבוט), גני הטבע באבו כביר-גן בוטני וזואולוגי יפואי, מדרום ליפו העתיקה נכיר את שכונת עג'ימי, "מדרון יפו" האקולוגי הירוק, גבעת אנדרומדה וסלעי אנדרומדה, בית העלמין טאסו או תל גיבורים, בית העלמין היהודי של יפו, סוק א דיר(השוק של המנזר) או השוק הייוני ושוק הפשפשים על חלקיו הרבים.

במרכז יפו נהנה מהשעון של יפו המפורסם, הקישלה של יפו שהפך למלון סתאיי, בית הסראיה של יפו.

טיולי וסיורי יום הולדת 50/60/70/80/90 וסיורי סבים ונכדים ביפו, סיורי רומנטיקה לימי הולדת 30/40 וקבוצות בנות חברות/קבוצות נשים לסיורי הפתעה ביפו העתיקה והחדשה.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן