סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיורי טעימות לקבוצות וימי הולדת בשוק מחנה יהודה בירושלים, סיור טעימות קולינרי בשוק התקווה, סיור טעימות בשוק לוינסקי והכרמל ושוק הכרמל, סיור טעימות בשוק רמלה ונתניה, סיור טעימות בואדי ניסנאס בחיפה, סיור טעימות בשוק עכו העתיקה ובכפר תרשיחא,סיור טעימות בשדרות ואשקלון.

סיורי שווקים בשווקים של ישראל , סיורי היכרות עם השווקים השונים והמיוחדים של ישראל, סיורי טעימות בשווקים של ישראל, סיורים אתניים וסדנאות קולינריות בישראל.

https://www.bizreviews.co.il/provider/nachmias-efi

סיור טעימות קולינרי בשוק מחנה יהודה ירושלים:סיור של איכות מרגש חוויתי משפחתי בשוק מחניודה בין הכסאות חנויות דוכנים, היכרות עם אנשים ושיחות של ממש,טעימות רבות לפי תקציב והכל כשר מהדרין, סיור היסטורי ללא היסטוריה בשוק מחנה יהודה, שוק תורכי שהופך לבריטים ועברי, שוק מחנה יהודה כבר שינוי תהומי בדור האחרון ומציב אותו כמספר 1 בישראל.

סיור טעימות בשוק הכרמל בכרם התימנים תל אביב: סיור טעימות לקבוצות וימי הולדת בשוק הכרמל והיכרות עם הבסטיונרים ברחוב הכרמל וברחובות הקטנים הסמוכים והנאה קולינרית מהחומוס המקומי, מרקים, הקפה הגלוי במקום של כהן, בורקס תורכי בשיק של שוק הכרמל, גבינות ומאפים ולקינוח סיור בשכונה המתעוררות של כרם התימנים ולא רק תימנים היו בה אלא מקהילות ישראל בכלל.

"סיור טעימות בשדרות"- סיור מודרך עם בן שדרות וותיק בתחום ההדרכה מורי הדרך, סיור טעימות של מבחר מטעמי העסקים בשדרות, סיור מקצועי ברחבי שדרות, סיור אנדרטאות בשדרות, סיור בגבעת קובי, טיול מודרך לקבוצות בשדרות ועוטף עזה, סיור וביקור בגבעת הארבעה של שדרות או גבעת העיתונאים מול צפון רצועת עזה, סיור טעימות בשדרות החומוס של טחינה, הכנאפה של שדרות, מאפיית חורי הגדולה בעלת מבחר גדול של לחמים מאפים ובצקים, סיפורה המרגש של מאפייה המקבלת פגיעה ישירה של טיל,טעימות של פסטות שדרות וזהו, שיחה עם דני מפיצוחי דני שדרות, לחם פרנה שדרות עם אסאדו ממעל, בוריקה שדרות.

סיור טעימות בשוק התקווה וסיור בשכונת התקווה:

סיור טעימות מרגש בשוק לוינסקי בדרום תל אביב:סיור טעימות בשוק לוינסקי הסלוניקאית תורכי פרסי, סיור וטעימות עם פלטה ענקית של "מעדנית יום טוב" התורכית, בורקס פנסו עם ביצים, איירן תורכי ומג'דרה מתובלת אצל "פרג" תבלינים.

סיורי טעימות בצפון תל אביב וארוחות בבתי הקפה והמסעדות של תל אביב: טעימות וארוחות במסעדת טורקיז שהקים אלי סמרי בשנת 1991 במתחם "סי אנד סאן" שהתחיל כנראה "בטורקיז" בגבעת עליה ביפו והמשיכה לצפון תל אביב- סלט הארטישוק, אינטיאס כבוש, קלמרי בפירות וג'ינג'ר או לוקוס בשמן.

סיור בשוק האיכרים בנמל תל אביב בין הביתנים בין "תמרי לב אדום"," שוקוליטוס", דוכנים אורגניים, גבינות ברקנית, לחמים מוימצים, שמנים איכותיים, פסטות איטלקיות ועוד ונמשיך למעדנית רונימוטי ברחוב ראול ולנברג בסיגנון איטלקי- מסעדת "מול ים" בנמל תל אביב, חומרי גלם איכותיים ושף יורם ניצן.

סיור במתחם בזל בקפה אלקלעי, בית קפה אינטימי קטן ואיכותי ומאת בקבוקי יין, לחם קלוי וצ'ימיצ'ורי, גבינות נקניקים ופרמזן איטלקי, קפה אלקלעי נמצא באלקלעי 1 תל אביב ונמשיך "לפינה של חיים" ברחוב בזל,אוכל ילדות גבץ' צלי וקציצות במיץ פה ישבו עלי מוהר ז"ל ויהושע קנז.

סיור טעימות ברחוב דיזינגוף בקפה גוצ'ה פאסט פוד ופירות ים יחד וכל זאת ברחוב התערוכה 1 בתל אביב.

"מסעדת קיטון" של בתיה משנת 1945 בקיטון גם ישבו אלכסנדר פן ,פה ישבו גם שושנה דמארי, חנה רובינא וחנה מרון,אייזיק שטרן, ארתור רובינשטיין ורפאל קלצ'קין וגם יהורם גאון ובועז שרעבי, מסעדץ קיטון עם שרה בשנות התשעים שלה ומנצחת על אוכל פולני וגפילטע ברחוב דיזינגוף 145.

סיורי טעימות וארוחות קלות ברחוב בן יהודה בתל אביב- מסעדת בר בוניה של עזרא מרמלשטיין בבן יהודה 192 ונמשיך למסעדת אדורה של השף אבי ביטון בבן יהודה 226 בתל אביב.

"מסעדת מל ומישל" בבן יהודה 155 ובה נקניקים תוצרת בית,טורטליני, סרדינים כבושים ומסקרפונה.

נמשיך ל"לה גאטרי" בבן יהודה 184 עם קרואסון רך, גבינות אמנטל ונקניק סלמי, קפה שווה ובכלל.

סיור טעימות בשוק רמלה וסיור ברמלה סיור טעימות והנאה מבורקס רמלה המפורסם ומיץ לימונדה, חמוצים וירק ירקות, פלאפל וסנדוויץ' תוניסאי איכותי אתני טעים והמשיך לסיור של איכות ברמלה העתיקה, סיור בכנסיות רמלה יוסף הרמתי הקתולית והיוונית אורתודוקסית, המגדל הלבן והמסגד הלבן ברמלה שבנו הממלוכים, בריכת הקשתות ש הארון א ראשיד וסיור ברחוב הרצל עד בית הסראיה הישן ומוסיאון רמלה .

סיור טעימות בשוק נתניה:

סיור טעימות קולינרי בשוק הקטן ובמיוחד של נתניה בסימטאות וברחובות הקטנים, טעימות טריפוליטאית ותוניסאיות, סיור קולינרי עירוני מרגש לקבוצות וממליץ להתחיל באום ח'אלד "והשקמה" הענקית דרך הקונסברטוריון לשוק העירוני הפתוח וסגור לטעום בוריקה טריפוליטאית, סנדוויץ' תוניסאי, עוגיות תוניסאית, לימונדה סחוטה במקום, אפשרות לקוסקוס.

סיור טעימות בשוק ואדי ניסנאס ובעיקר התחתית בחיפה: סיור טעימות קולינרי חוויתי בין עשרות דוכני למסעדות השוק בוואדי ניסנאס שרובן נוצרי וחלקו מוסלמי, סיור טעימות ממולאים אצל מדינה או אחת הנשים המקומיות, קפה קלוי במקום אצל מוסטפא ומיני מתיקה טעימים ובריאים וכן תבלינים ושמן זית, טעימות פלאפל "אצל הזקנים" וממול "פלאפל אמיל".

סיור טעימות בשוק עכו וסיור בעכו העתיקה : סיור טעימות בשוק המרגש של עכו בליווי וסיור של אפי נחמיאס באתרי עכו העתיקה בתקופה הצלבנית והעותומאנית.

הקולינריה העכואית מעורבת בטעמים לבנוניים וסוריים וגם שם מחוזות שונים ומגוונים, נתחבר לטעם המזרחי האקלקטי המרגש של "אורי בורי" של אורי ירמיאס הרחבת המגדלור ברחוב ההגנה בעכו, הטעם המיוחד של " חומוס סעיד" המייצר הכל בחומוסיה כולל הפיצות, בחורף מייצר "פיתה אדומה" סוג של טוסט של פיתה חמה ושמן זית על הגריל,נמשיך בשוק עכו ל"אבו באשר" חומוסיה קטנה של מוזמן שעבד שני עשורים "אצל סעיד" לפתח חומוסיה ייחודית,"השמסייה" בשק עכו" מול סעיד גם חומוסיה מומלצת, חומוסית אבו סוהיל ברחוב סלאח א דין על שם סוהילה לפני יותר מארבעים וקצת שנים.

מסעדת אבו כריסטו בעכו:

בשנת 1948 משפחת טריאנפילדס ממוצא יווני בכל רחבי המובח והמסעדה "אבו כריסטו", מסעדת דגים טעימה, בשרים ופירות ים שנמצאת על שפת קו הים של עכו העתיקה וצמודה למרינה. מסעדת אבו כריסטו מציעה לסועד נוף מקסים לכל מפרץ חיפה והכרמל ולמרינה היפה והטובה.

מי שהקים את המסעדה היה האב אנסטס וכיום היא מנוהלת על ידי נכדו והמשפחה, משפחת טריאנפילדס משתמשת במרכיבים טריים ויוקרתיים וכמה שיותר ישר מהים של עכו.

ממתקי האחים קשאש בשוק עכו : מממתקי בקלאווה טעימים ואיכותיים ממולאים בשקדים טבעיים, אגוזים ופיסטוקים ריחניים וטרם הגענו לכנאפה חמה עם טעמי חמאה וגבינה ערבית אתנית, מבורמה עם גבינה ועד לעוש-אל-בולבול, האחים שאש נמאים בלב השוק ומקום מעבר לאלפי עוברים ושבים כל יום, כמו כן ניתן עוד למצוא עוגיות קדאיף במילויים שונים, עוגיות אגוזים ושקדים .

סיור טעימות בשדרות: "סיור בשדרות" לפי נפתולי חייו של אפי נחמיאס בשדרות בה גדל ונכיר את מוזיאון הקאסם, בית הנוער, המרכז הישן המתחדש, טעימות וסיור טעימות קולינרי לאורך המקומות הקולינריים השווים טעימה כמו "חומוס של טחינה", מאפיית חורי ומבחר מאפים, פיצת שמש, אוכל טבעוני "אצל סבא שמחה", פלאפל או שווארמה וחמוצי שדרות, לפי דרישה יש שפע טעימות וקולינריה.

סיור טעימות בתרשיחא בשוק ומסביב לו, היכרות עם גלידת הבוזה, פלאפל ערבי אמיתי, ממולאים, מסעדות חדשות לצד יצירות, כנאפה ומימי מתיקה גליליים.

סיור טעימות בשדרות גם בסופר דהאן

סיורי טעימות ומסעות קולינריים בחיפה
סיור טעימות בעיר התחתית של חיפה, בקפה גלידה יונק בקיבוץ גלויות 23 חיפה, יהודה מילשטיין הוא יונק שהקים "מפעל של גלידה" ובהמשך פתח מסעדה בשרית בסיגנון רומני והיום בשרים מכל סוג.

"מעיין הבירה" שהתחיל עם נחום מאיר שנולד בשנת 1900 בכפר קטן בגליציה, משפח ו נספתה במלחמת העולם השניה למעט יואל והיום עצמו, נחום שירת ביחידות מיוחדות ובשנת 1947 הגיע לחיפה, נחום לחם במלחמת העצמאות ושחט ג'מוסים בחולה והאכיל את חבריו,עבד את "זילבר" המפורסם וחמש הרבה מימנו ,היה לציבור ופתח אולי משלו,, נחום מאיר מת בגיל 76 מאי ספיקת כליות למרות שאתה 20 כוסות בירה לערך ביום עבודה, ניתן לאכול בשר שריר מבושל בשעועית טמיר בקר,קרעפלעך עם בצל מטוגן,, רגל קרושה,, כבד קצוץ,איקרה וקוסטיצה ופסטרמה מעושנת מנת הדגל של " מעיין הבירה" בחיפה וטעימות נאות בחיפה.
ביקור וסיור קולינרי אצל הסנדק של אהרון כהן המתמחה ברוסטביף משובח,שרימפסים, מליטות מטוגנות וכל זאת הקדושים בגדד 30 בחיפה המקום צימרים ותיקים בחיפה.

סיורי טעימות בעולם הדרוזי בדלית אל כרמל ועוספייה, ארוחות דרוזיות במסעדות בכפרים הדרוזים, ארוחות דרוזיות כשרות עם תעודת כשרות, מעדנים מתוקים אצל שפיק בדלית אל כרמל או אצל השכנים ממול.


סיור בשוק מחנה יהודה בעקבות יוסי בנאי

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן