סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור יום הכיפורים בעקבות חטיבת ברק 188 ברמת הגולן.

https://www.bizreviews.co.il/provider/nachmias-efi

סיורים וטיולים מודרכים בעקבות החטיבה שיצרה בגופה ובטנקים שלה(שוט קל סנטוריון) את הסוריםבמלחמת יום הכפורים.

הקדמה על מלחמת יום הכיפורים ברמת הגולן: המצב ברמת הגולן בחודשים שלפני מלחמת יום הכיפורים, הפלת 13 מטוסי מיג של הסורים, מצב המודיעין ומצב הבטחון העצמי של חלק ממנהיגי ישראל.

הכוחות הסורים ברמת הגולן ערב מלחמת יום הכיפורים.

המצב בבונקר הפיקוד של האוגדה בנפח, חק'ה טס לקריאה לקבל פקודות בבוקר יום הכיפורים, מחליף אותו המח"ט איציק בן שוהם ולאחר זמן קצר לוקח פיקוד אורי שמחוני שמחזיר את המח"ט בן שוהם(ובן שוהם עדיין בבונקר בנפח) עד שחק'ה נוחת במחנה פילון וחובר לנפח חזרה, כשרואה את איציק בן שוהם מחזיר לשטח בגולן

ידעתם שיש לחטיבת 188 ברק גדוד מילואים שעלה לרמת הגולן דרך גשר אריק– לפי סיפורו של אברהם סלע שהיה מפקד פלוגה בגדוד 39 של חטיבה 188.

מפקד גדוד 39 המילואים של חטיבת ברק בעל עיטור העוז יואב וספי וההתחברות לחטיבה 4 ועליה בציר צומת יהודייה- חוות קאצ'ה למעלה לכיוון הגולן.

מצב כוחות צבא הגנה לישראל ברמת הגולן ערב מלחמת יום הכיפורים.

מניסיוני בהדרכת רבת שנים, הדרכה ו מה ששמענו, בדרכנו מה שרצו שנשמיע, יש גיבורים רבים שלא מוזכרים בהיסטוריה או שהתאורה הנכונה והממוקדת לא עליהם ויש רבים וטובים.

האם שמענו על מחלקה שעצרה חטיבה , שריונרים שפגעו בעשרות טנקים, קבוצות קטנות של חיילים שעצרו את הצבא הסורי, בהדרכתי אאיר את השטח, אסביר את מערכי הכוחות הסורים מול הישראלי, מצבי קרב ולחימה והבדלים בין סיריון לחיל רגלים ומי שעוטף אותם הם התותחנים לצד מטריה אווירית ונ.מ נגד מטוסים, טקטיקות צבאיות ועוד

מוצבי צה"ל על הגבול סוריה- ישראל ובסמוך:

מוצב תל א סאקי : מצבו של התל לפני מלחמת יום הכיפורים, בשעות שלפני פרוץ המלחמה והחיבור בין חיילי החי"ר והטנקיסטים, חטיבה 7 וחטיבת ברק יחד עם חיילי הנח"ל המוצנח, נזכיר את יצחק נגרקר ועדות ממקור ראשון בצורה מרגשת , תל א סאקי היום.

מוצב 116 בדרום רמת הגולן:

המוצב הכי דרומית של חיל רגלים ברמת הגולן באותה מלחמה, קיבלו תגבורת שלושה טנקים של יואב יקיר ז"ל.

תל פארס:

מוצב הבוסטר:

סיפורי גבורה בחטיבה 188 היא חטיבת ברק:

מפקדים מובילים באוגדת 36 היושבת בנפח:

סיפורי לוחמים במלחמת יום הכיפורים.

יואב יקיר:

ניר עתיר:

דני ברקוביץ':

נתי לוי:

חיים דנון:

עמוס בן דוד:

בני קצין:

רן גוטפריד:

מוטי אביהם:

קובי אריאלי:

יוסי ניסים סמג"ד 74 של חטיבה 188

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן