סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"סיור לקבוצות בתל אביב בעקבות אריק איינשטיין".

"יום גיבוש צוותי מזמר בעקבות אריק איינשטיין בתל אביב".

"סיורים טיולים וימי גיבוש וכיף בתל אביב בעקבות אריק איינשטיין".

תיאטרון האוהל בסיור אריק איינשטיין

"סיור אריק איינשטיין בתל אביב", סיור קצבי מזמר פיקנטי, עוצמתי ומרגש יחד בעקבות אריק איינשטיין.

"תחנות חשובות בחייו של אריק איינשטיין:"

נכיר את הבית בו גדל בילדותו אריק איינשטיין בגורדון 31 תל אביב, מגרש הכדורסל השכונתי שהפך לגן משחקים ירוק, מרכז קהילתי אריק איינשטיין במעונות עובדים ברחוב דוב הוז, קפה כסית בו ישב יעקב איינשטיין ואריק איינשטיין שהה בו בהיותו ילד ובהיותו בוגר ישב בו יחד עם אורי זוהר וחיים טופול, "תיאטרון האוהל" בו הופיע בעיקר יעקב איינשטיין וקצת גם אריק איינשטיין, הבית בחובבי ציון 40 בו גר אריק איינשטיין עם סימה אליהו אישתו 40 שנה.

סיור מוזיקלי בעקבות הזמר אמן אריק איינשטיין:

סיור בעקבות שירי אריק איינשטיין והתפתחות המוזיקלית מלהקת הנחל, ההופעה כסולן בשיר "יא ירח", להקת בצל ירור" של יוצאי הנחל, שלישית גשר הירקון,תקליטים עצמאיים, ההתחברות המוזיקלית לשלום חנוך, מיקי גבריאלוב יוני רכטר וגיא בוקאטי.

"סיור מזמר אריק איינשטיין בתל אביב":

סיורים מקצועיים מזמרים היסטוריים לקבוצות גופים, ימי הולדת בנושא אריק איינשטיין וחייו כיוצר ואמן.

סיור בעקבות שירי אריק איינשטיין:

שירי אריק איינשטיין מובילים: "אהבה ממבט ראשון", "אני ואתה.." , "עוף גוזל", "גברת עם סלים", "גיטרה וכינור", "בובה זהבה", "סע לאט", "אינך יכולה", "אדון שוקו", "עטור מצחך", "שבת בבוקר", "שיר השיירה, "דינה ברזילי", "שיר לשלום", "זמר נוגה", "כמה טוב שבאת הבייתה", "יש לי אח קטן", "הוא חזר בתשובה", "ילדים של החיים", "פסק זמן, "שכשנבוא", "בגללך", "שיר הרעות", "סן פרנסיסקו על המים", "אמא אדמה", "קרנבל בנח"ל", "אוהב להיות בבית",

"טיול מזמר בעקבות אריק איינשטיין:"

סיור המשמיע בכל תחנה שיר הקשור לאריק איינשטיין וגם שירים בתנועה הנושאים על ידי הקבוצה בדרך מתחנה לתחנה, שירים וחיוכים לאורך כל תחנות הסיור המקצועי שנעשה משנת 2013 בשנה שנפטר אריק איינשטיין מהמפרצת.

סיור תל אביבי בעקבות אריק איינשטיין:

אריק איינשטיין מסמל את תל אביב ותל אביב מסמלת את אריק איינשטיין ויואב קוטנר אמר על אריק איינשטיין שהוא ארץ ישראל היפה.

עטור מצחך זהב שחור של אריק איינשטיין:

סרטים בהם השתתף אריק איינשטיין: "סלאח שבתי", "לול", "עיניים גדולות", "שבלול".

סיור מרגש ומזמר בעקבות אריק איינשטיין מבית ילדותו ברחוב גורדון 31 בתל אביב מול בית חנה רובינא ועד לבית העלמין בטרומפלדור בתל אביב.

סיורים במרכז תל אביב ובעבר כונה הצפון הקרוב של תל אביב בעקבות אמני הבימה, שחקנים ומורים.

היכן נולד האמן והזמר אריק איינשטיין? מה שם ילדותו של אריק איינשטיין? מי היה הסנדק של אריק איינשטיין? היכן גר אריק "כדייר משנה"? חניך של איזה תנועה היה אריק? היכן פעל אריק לאחר שהשתחרר מלהקת הנח"ל? בסמבטיון התיאטרון הסטירי מיסודו של מרדכי בן זאב( דורי בן זאב הוא בנו), מי בחן את אריק איינשטיין ללהקת הנח"ל? חיים טופול, אורי זוהר ונחמה הנדל.
אלו שירים פירסמו את אריק בתחילת דרכו?( יא ריח ודינה ברזילי), באיזו להקה פעל אריק איינשטיין בתחילת דרכו? שלישיית גשר הירקון עם בני אמדורסקי ויהורם גאון. אריק איינשטיין הופיע עם "בצל ירוק" עם האמנים הבאים: אורי זוהר, חיים טופול, גבי עמרני, אילנה רובינא וזהרירה חריפאי.
באיזה מועדון יפואי הופיע אריק איינשטיין?( החמאם), סלאח שבאתי יצא עם אריק איינשטיין בשנת 1963
אריק איינשטיין הופיע בפסטיבל הזמר והפזמון בשנת 1964 עם "הרחק בלילה" ועם שלישיית גשר הירקון עם השיר "אותך". בין חברת "לול" ל"חברת שבלול" , קרש קפיצה של אריק לכל עם ישראל .
אריק איינשטיין יכול היה למנות משנת 1896 את כל זוכי האולימפיאדה בריצת 100 מטרים.
באיזה בית קפה יעקב איינשטיין יושב עם הבוהמה התל אביבית?( קפה כסית)
היכן שיחק יעקב איינשטיין? ( תיאטרון האוהל) היכן היה ביתו השני של אריק איינשטיין( רחוב חובבי ציון 40), מימה נפטר אריק איינשטיין והיכן נקבר?( נפטר מהמפרצת ונקבר בבית הקברות בטרומפלדור).
היכן היה ביתו השני של אריק איינשטיין( רחוב חובבי ציון 40), מימה נפטר אריק איינשטיין והיכן נקבר?( נפטר מהמפרצת ונקבר בבית הקברות טרומפלדור בתל אביב.

היכן נולד אריק איינשטיין? מה שם ילדותו של אריק איינשטיין? מי היה הסנדק של אריק איינשטיין? היכן גר אריק "כדייר משנה"? חניך של איזה תנועה היה אריק? היכן פעל אריק לאחר שהשתחרר מלהקת הנח"ל? בסמבטיון התיאטרון הסטירי מיסודו של מרדכי בן זאב( דורי בן זאב הוא בנו), מי בחן את אריק איינשטיין ללהקת הנח"ל? חיים טופול, אורי זוהר ונחמה הנדל.

אלו שירים פירסמו את אריק בתחילת דרכו?( יא ריח ודינה ברזילי), באיזו להקה פעל אריק איינשטיין בתחילת דרכו? שלישיית גשר הירקון עם בני אמדורסקי ויהורם גאון.

אריק איינשטיין הופיע עם "בצל ירוק" עם האמנים הבאים: אורי זוהר, חיים טופול, גבי עמרני, אילנה רובינא וזהרירה חריפאי ולמעשה עם אמנים נוספים שנכנסו "לבצל הירוק" ויצאו.

באיזה מועדון יפואי הופיע אריק איינשטיין?( החמאם), סלאח שבאתי יצא עם אריק איינשטיין בשנת 1963

אריק איינשטיין הופיע בפסטיבל הזמר והפזמון בשנת 1964 עם "הרחק בלילה" ועם שלישיית גשר הירקון עם השיר "אותך", אופיו המיוחד של אריק איינשטיין בין צניעות מוחלטת וביטול עצמי למושלמות בעולם השירה.

בין חברת "לול" ל"חברת שבלול" , קרש קפיצה של אריק לכל עם ישראל היושבים בתל אביב וארץ ישראל..

אריק איינשטיין יכול היה למנות משנת 1896 את כל זוכי האולימפיאדה בריצת 100 מטרים.

באיזה בית קפה יעקב איינשטיין יושב עם הבוהמה התל אביבית?( קפה כסית)

היכן שיחק יעקב איינשטיין? ( תיאטרון האוהל) בהצגה "עוץ לי גוץ לי" עם אברהם חלפי.

היכן היה ביתו השני של אריק איינשטיין( רחוב חובבי ציון 40), מימה נפטר אריק איינשטיין והיכן נקבר?( נפטר מהמפרצת ונקבר בבית הקברות בטרומפלדור) ובגין המפרצת כיום יש בדיקות מקדימות לכלל העם.

אתר אינטרנט:

https://www.toursguides.com/category/%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A8-%D7%91%D7%A2%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%A7-%D7%90%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9F/

אתר שני חשוב:

"סיורים מזמרים בעקבות אריק איינשטיין בתל אביב."

"סיור טיול תל אביבי המזמר את אריק איינשטיין"

10392373_1455922918011321_7197601959300543095_n
אפי נחמיאס מורה דרך ומדריך טיולים בתל אביב יפו.
סיור בעקבות האמן, השחקן,חקיין ובעיקר הזמר בעל הקול הבריטוני-אריק איינשטיין ז"ל.
העיר הגדולה(והלבנה) בה נולד,חי וגדל,יצר וריגש המוני המונים והיה לאיש ארץ ישראל הגדולה.
נספר על משעולי חייו של אריק איינשטיין, נשיר, ומיד נגיע לנקודה הראשונה-הבית בו נולד,ברחוב גורדון וגרו פה כדיירי משנה,זה המקום שאריק קיבל והפנים את ערכי הסוציאליזם,היה חבר בשומר הצעיר, ספורטאי מחונן, אלוף הארץ בקפיצה לגובהה, שחקן כדור סל ואוהד הפועל תל אביב ועוד.
ממש ממול ביתה של חנה רובינא וענקי תיאטרון "הבימה" ומשפחתו שגרה "כדיירת משנה".
"קפה כסית"-משכנה של הבוהמה התל אביבית מדור הפלמ"ח לדור האמנים של שנות החמישים והשישים-"חבורת שלונסקי" -אברהם שלונסקי, נתן אלתרמן, יבי וגבריאל מוקד וסופרים אחרים.
"תיאטרון האוהל"-תיאטרון פרטי שהפך לתיאטרון הסתדרותי,בו אביו יעקב החל את הקריירה שלו.
הבית בחובבי ציון -משכן הקבע של אריק איינשטיין משפחתו והאנדרטה(פונתה וכעת יש רק שלט)
בית העלמין טרומפלדור בו קבור אריק איינשטיין וכן משכנם לבטח של משוררים,סופרים, מנהיגים ציוניים ,ראשי העיר לדורותיהם -חיים ארלוזורוב, משה סנה, ביאליק, טשרניחובסקי, ד"ר יהודה לייב מטמון כהן ועוד.

"בתי הקפה של הבוהמה התל אביבית"-מסעדת קליפורניה, מסעדת וקפה אררט, קפה גינת ים,קפה כסית.

סיור בעקבות אריק איינשטיין בתל אביב מספר גם את סיפורה של תל אביב בה למד גדל והתפתח ואתרים רבים, מקומות, בתי קפה ועשרות בתי שחקני הבימה , אומנים בתחומים שנים ומנהיגי הדור נמצאים ממש פה בדרך על כל צעד ושעל, סיגנונות הבניה המוכרים של תל אביב בסיגנון הבינלאומי -הבהאוס ובהמשך דרומה יותר גם סיגנון אקלקטי. סיור מזמר בסיגנון ובעקבות אריק איינשטיין עם שירון , השמעת שיריו של אריק איינשטיין, סיפורי הרבים ממש מול הבית ברחוב גורדון או הבית חי בחייו הבוגרים בחובבי ציון וסיום הדרך המוזיקלית אמנותית המפוארת בבית הקברות של טרומפלדור בתל אביב -ים של פרחים אדומים היו בימים הראשונים על קברו ואף קצת צהובים.

שירים נבחרים ומיוחדים של אריק איינשטיין: "מכופף הבנות שכתב מאיר אריאל" מהתקליט "מזל גדי" / "אמא אדמה" של יעקב רוטבליט-האדמה היא כמו האם שמקבלת מבנה וסולחת לו כל כל מעלליו ואוהבת אותו אהבת אמת של אמא./ שיר של אחרי המלחמה של אריק איינשטיין-שם טוב לוי כותב את השיר ואריק איינשטיין מבקש מחנה שכנתו הפסנתרנית להקשיב למנגינת השיר ומאז אריק ושם טוב לוי לא נפרדו/ קפה תורכי של יענקל'ה רוטבליט מתוך האלבום " בדשא אצל אביגדור"/ אני רואה אותה בדרך לגימנסיה של רוטבליט שאולי שר על גבר בוגר הרואה נערה שהולכת ומתפתחת מול עיניו בדרך לגימנסיה/ "אני ואתה נשנה את העולם" של אריק איינשטיין/ "אבשלום" של צוות לול/ מה איתי? של צוות לול ושלום חנוך/ כתבו עליו בעיתון / גן של שושנים של יהונתן גפן/ בית הערבה של חיים חפר ועמוס קינן/ ערב מול הגלעד של לאה גולדברג/ תאמר אהיה רב של חיים נחמן ביאליק.

סיור מזמר והיסטורי בעקבות חיי אריק איינשטיין ושיריו
סיור מזמר והיסטורי בעקבות חיי אריק איינשטיין ושיריו
23031645_1978043779132563_4269370351686596138_n
סיור אריק איינשטיין ליד קבר אריק איינשטיין בבית הקברות בטרומפלדור
23031476_1995082377431587_5373076001228710558_n
בית ספר בית צעירות המזרחי ברחוב פרוג בתל אביב
סיור אריק איינשטיין
סיור אריק איינשטיין

סיור טיול חוויתי ואף מרגש בעקבות אריק איינשטיין בתל אביב,לכל מטרה-יום הולדת,סיום שנה,ארוע איכותי,גיבוש מחלקתי וסיור עם החבר’ה לכל מטרה וחיוך מגבש-אפי נחמיאס 0522686908

מדריך טיולים וסיורים בתל אביב – סיפורי אהבה במרכז תל אביב ובעקבות משוררות מעוררות השראה כמו לאה גולדברג,דליה רביקוביץ' תרצה אתר ויונה וולך וסיום אצל רחל המשוררת, התפתחותה של תל אביב באחוזת בית, סיורי שווקים בשוק לוינסקי ושוק הכרמל ושכונות ראשונות, "בעבות סופרים ואמנים מובילים תל אביביים", הצפון החדש-נמל תל אביב ההיסטורי ו"שוק הצפון" ברמת החיל.

טיול מזמר בעקבות אריק איינשטיין בתל אביב.-זמר פיזמונאי ושחקן, חבר בלהקת הנח"ל, בצל ירוק ושלישית גשר הירקון, החלונות הגבוהים ולול.

יואב קוטנר תיאר את אריק איינשטיין כך: "אריק איינשטיין הוא יותר מאשר הזמר הישראלי הגדול ביותר. איינשטיין הוא ארץ ישראל האמיתית"- אריק איינשטיין בן יחיד לדבורה ויעקב איינשטיין שגרו ברחוב גורדון כדיירי משנה, למד בבית החינוך ע"ש גורדון וחניך תנועת "השומר הצעיר" וספורטאי מחונן באגודת הפועל תל אביב.

אריק איינשטיין מאוד רצה להתקבל כמדס"ניק ובשל קוצר ראיה נבחן ללהקת הנחל אצל חיים טופול, נחמה הנדל ואורי זוהר והתקבל בשל כושר המשחק ולא רק השירה-התקבל יותר כשחקן ואט אט התבלט אריק איינשטיין בקול הבאריטון שלו. בשנת 1959 השתחרר  אריק איינשטיין מצה"ל והתחבר לתיאטרון "הסמבטיון" הסטריקני וללהקת בצל ירוק ושלישית גשר הירקון

מהלך הסיור מרחוב גורדון פינת דיזינגוף ניפגש ב"ארומה" ונמשיך לבית בו אריק איינשטיין גר ברחוב גורדון כדייר משנה מול ביתה של חנה רובינא ואמני הבימה ומייסדי תל אביב דרך "קפה כסית" ההיסטורי וסיפוריו הרבים, "קפה קליפורניה" החדש לתקופתו של אייבי נתן, "תיאטרון האוהל" ,אנדרטת הבזלת ובית אריק בדור האחרון וסיום בבית העלמין של טרומפלדור.

"סיור אריק איינשטיין וקפה כסית-חצקל איש כסית".

קפה כסית ויחזקאל ויינשטיין בסיור של אריק איינשטיין– ויינשטיין  הופך לכסית על ידי  המשורר נתן אלתרמן בשנת 1935, חצקל איש כסית ונתן אלתרמן, ותיקי קפה כסית שישבו תדיר בקפה כסית ברחוב דיזינגוף- נתן אלתרמן, אברהם שלונסקי, יבי, לאה גולדברג, חיים גורי, משה שמיר, חנה רובינא,  חבורת לול-אורי זוהר, אריק איינשטיין, חונה איש חנויות הנעליים, אלכסנדר פן, יוסף זריצקי, משה ברנשטיין, יעקב רכטר, אלו המילים שכתב גבריאל מוקד מבקר עיתון הארץ בנושא תרבות:

כל ה'מי ומי', כל הבוהמה העברית בשפלה, היו מסובים בו, והרבה צדדים של מתח טוב אפפוהו, לרבות ההילה הארוטית של השחקניות ונערות הבוהמה. זו הייתה מעין בירה אינטלקטואלית של הכרך, בדומה ל'גדה השמאלית' של בתי הקפה הפריסאים והאירופאיים האחרים… מיזוג של דור הפלמ"ח, התיאטרון הקאמרי ושירי שלונסקי, אלתרמן ופן .

— גבריאל מוקד

התקופה המרתקת של קפה כסית היה בשנות ה 40. 50. 60 של המאה הקודמת-המאה העשרים.

עם פטירתו של נתן אלתרמן "קפה כסית" נסגר לשעתיים ועם הקמת בתי קפה חדשים כמו "קליפורניה" של אייבי נתן החלה דעיכתו של "קפה כסית", בשנת 1979 נפטר חצקל איש כסית , אלמנת חצקל המשיכה לנהל את קפה כסית ובהמשך בנו משה איש כסית וסיימה צביה ליטמן ובני משפחתה.

יענקל'ה רוטבליט -פזמונאי עיתונאי וזמר, כתב את השיר על קפה כסית:

יבי ושמוליק ישבו אצל חצקל כסית
יבי צועק למרסל שיביא עוד כוסית
משה צועק עד מתי בטלנים
קחו קצת מילים וחברו לחנים
כאן לא שותים בחינם השתנו הזמנים 

בשנות התשעים היה ויכוח  וחוסר תמימות דעים בין אנשי הבוהמה לבין ההנהלה אם לשלם בהקפה אם בכלל , אנשי הבוהמה חשבו שהם תורמים למקום וחשיבותם רבה בחיי קפה כסית בכך שהם יושבים 

סיור בעקבות אריק איינשטיין
סיור בעקבות אריק איינשטיין
סיור בתל אביב
סיור בתל אביב
סיור מזמר מודרך אריק איינשטיין בתל אביב יפו(אפי נחמיאס)
סיור מזמר מודרך אריק איינשטיין בתל אביב יפו(אפי נחמיאס)

סיורים אורבניים מזמרים ספרותיים על תל אביב בפן האנושי, אמנים ומשוררים, סופרים ושחקנים, חלוצים ומייסדים של עיר שקמה מן החולות-העיר הלבנה של תל אביב ואימא של תל אביב-יפו.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן