סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

טיול בגן לאומי ירקון- מקורות הירקון.

סיורים מודרכים וטיולים רגליים במבצר אנטיפטריס בתל אפק בעיר הרומית ובעיר העותמאנית.

העותמאנים קראו למבצר אנטיפטריס "בינאר באשי" באמצע המאה ה 16 בבנייתו, היוונים קראו לאיזורפגיי ואילו הרומאים קראו לאיזור החשוב הזה "אנטיפטריס" על שם אביו של הורדוס הגדול,מעבר אפק הוא מעבר צר שעקף את איזור הביצות והחוליות ומשם "דרך הים" המשיכה צפונה.

https://www.bizreviews.co.il/provider/nachmias-efi

"מפעל המים הבריטי באנטיפטריס"-המשאבות שאבו מים,המים נתפסו, הועברו המים להכלרה וניקיון, העברת המים למבנה תת קרקעי ומשם "הזניקו" את המים בלחץ כלפי מעלה לירושלים.

בריכות שכשוך ואגם חורף מקורות הירקון-גדול ובו מינים של דו-חיים, סרטנים ירודים וחרקי מים לסוגיהם.

"שביל החצבים"- שביל סובב מבצר אנטיפטריס להיכרות עם חצבים שנשתלו סובב שמורת הטבע המקסימה והליכה את בריכת הנופרים בדרך לכפר הבפטיסטים ונהנה מהנופר הצהוב.

סיורים מודרכים לקבוצות בגן לאומי ירקון – "מקורות הירקון" ובכפר הבפטיסטים.

סיור מודרך במבצר אנטיפטרוס

טיול רגלי בתל אפק ליד מתקני השאיבה של הבריטים והעלאת קו צינור מים לירושלים, סיפור הקרדו הרומי ,אנדרטת חטיבת אלכסנדרוני, מבצר אנטיפטריס, האגם של תל אפק, צמחיית נחלים ובעלי כנף בגן לאומי ירקון ותל אנטיפטריס, בריכות שכשוך במתחם תל אפק וסיפור האקליפטוסים של תל אפק.

מבצר תל אפק( אנטיפטרוס) במקורות הירקון


נוף אצילי בשמורת מקורות הירקון(הבפטיסטים)
בריכת הנופרים בגן לאומי ירקון
מסלולים בתל אפק אנטיפטרוס עם מדריך טיולים

מדריך טיולים במבצר אפק– אנטיפטריס סיורים ומסלולים בשמורת הטבע תל אפק ומבצר אנטיפטריס, סיורים עם מורה דרך לשמירת מקורות הירקון.

סיורים וביקורים באיזור תל אפק ומקורות הירקון: מבצר מגדל צדק ואתריו הרבים, סיור בראש העין במעברה, מפעל הטבק, פארק הצלילים, מוזיאון יהדות תימן, "אתר אבן העזר", בית הבטון הירקון, המפל הנסתר על הירקון.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן