סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"סיורים וטיולים במושבה האמריקאית" ביפו לקבוצות.

בית עמנואל ברייש במושבה האמריקאית יפו

"סיורים מודרכים במושבה האמריקאית ביפו".

מדריך טיולים וסיורים במושבה האמריקאית של יפו וסיורים לקבוצות באתרי ושכונות יפו העתיקה.

נגיע, נלך ונטייל מנווה צדק וסמטת נווה צדק לרחוב אילת פינת רחוב אאורבך, נכיר את בנין הבולשת הבריטי c.i.d ונחבר אותו לרצח אברהם שטרן, בית נורטון הוא מקום מסעדת קרן ההיסטורית של השף חיים כהן ברחוב אאורבך 4 תל אביב יפו, מלון דריסקו המשומר ברחוב אאורבך 6 תל אביב, בית וונת'וורת' ברחוב אאורבך 10 או בשמו "בית פרנק" או "בית ידידות מיין", צמחיית גן מלון פארק והפיקוס היפהפה ואפילו ש"י עגנון כותב עליו רבות, כנסיית עמנואל ,בית ברייש את פרידל, ובית רולה פלויד מורה הדרך האמריקאי, בתי פאר ערביים מסביב לשכונה האמריקאית כולל דאוד טליל.

"בית ידידות מיין" במושבה האמריקאית ביפו

סיורים מודרכים לקבוצות וימי הולדת ברחבי המושבה האמריקאית ביפו והסיפור ההיסטורי שלה.

מדריך טיולים מורה דרך ביפו במושבה האמריקאיתגרמנית, פלורנטין ונווה צדק.

סיור מודרך לגופים מקומות עבודה מוסדות וצוותי היי טק ביפו רבתי ושכונות יפו.

סיורים נוספים בקרבת מקום: שוק לוינסקי וסיור טעימות קולינרי בלוינסקי, סיור בשכונת "מרכז מסחרי", סיור בפלורנטין, סיור בנווה צדק ונווה שלום, סיור בצפון יפו בשדרות ירושלים ורחוב רזיאל, סיור בשוק היווני ובשוק הפשפשים, סיור רומנטי בסמטאות יפו, סיור באיזור השעון והקישלה.

מלון ירושלים ההיסטורי(מלון דריסקו היום) במושבה האמריקאית
כנסיית עמנואל הלוטרנית במושבה האמריקאית ביפו

***************************************,***

הצעה לסיור עומק מרגש ביפו העתיקה והחדשה.

"סיור יפו שלא הכרתם"..

"נכיר את עיר הביון יפו"..והסיפורים על יפו מודיעין.
שוד בנק עותמאני על ידי האצ"ל, סיפור פיצוץ בית הסראיה של יפו שגרמה לזעזוע לעולם הערבי ביפו.
נכיר את השוק היווני(סוק אדיר), בית ספר(גימנסיה) שהיה הבסיס בהמשך "לגימנסיה הרצליה" בתל אביב, ייחודו של המסגד המרכזי של יפו, מועדון נסבלים שהפך למועדון אריאנה, שער ירושלים וסיפור על אבו נבוט, מיצג רן מורין "בין שמים וארץ", סמטאות יפו,בית הכנסת ליהודי טריפולי בחאן זונאנה, נכיר את "הרובע המרוני" בשכונת "עג'מי", רחוב שערי ניקנור ובתיו היפים, "הרובע הבריטי" בעג'מי, כנסיות לאורך שדרות יפת ובתי הדר ביפו המכונים "אירופה בישראל".

נוף מרשים במושבה האמריקאית ביפו

מדריך טיולים לסיורים שימור בתל אביב ביפו בעקבות השימור ההיסטורי של בתי "המושבה האמריקאית טמפלרית" בין יפו לתל אביב הגדולה.

דמויות מרכזיות בחיי המושבה האמריקאית של יפו ולא רק ג'ימס אדמס המנהיג והיום של העליה ליפו ורולה פלויד מורה הדרך, אייב מקנזי, טים דריסקו, ארצ'יבלד, מקניקול עורך דין אמריקאי,טים ואס, גרם ברנס, מאיו סמית ושמות חשובים בחיי המושבה האמריקאית והסיבות התיאולוגיות להקמתה.

דוקטרינת ההתחדשות של ג'וזף סמית(מייסד המורמוניות) לעומתו תפיסת ויליאם מילר(מילרזם) המספר על ביאת המשיח ישוע בפעם השניה. .

ג'וי מוריס שגריר ארה"ב בקונסטינופוליס כותב מכתב לויקטור בובושה קונסול אמריקה בירושלים כי "השער העליון" מסרב לאשר התיישבות אמריקאים ליד יפו.

סגן הקונסול האמריקאי לוונטל והקומבינות שלו מול סוחרי הקרקע הערביים, העמלה הגבוהה שגבה חוסר התקשורת בין ג'ימס אדמס המנהיג ללוונטל.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן