סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

ממשטר צבאי ביפו לעיר אסתטית ומושכת-יפו היפה.

יפו עיר ערבית שעברה טלטלה, פיגועי האצ"ל והלח"י, כיבוש מנשייה, עיר ביון והסתערבות.

אליעזר סודיט(שרון) איש האצ"ל שודד את "בנק אוטומן" בסוק א דיר(השוק היווני)-

אליעזר סודיט שודד את "בנק עותומן" ב 13.9.1946 , ההתחלה לא הייתה קלה והיו תקלות בשפתו של "קבצן" אמר "מעלסלאמה" במקום "סבאח אל חיר", אקדחו נתקע בנדן לרגע קט וסגן מנהל הבנק לא היה באותו היום כדי לפתוח את "הכספת" ומטבעות הזהב שהיו בה, הדברים הסתדרו ואליעזר סודיט(שרון) דאג לאיסוף עד המטבע האחרון והמטמון אך המון צבא על הפתחים "קבצן" וקמחי בן זוגו לפעילות החלו לברוח אך נתפסו מאחר ששתת דם מרגלו בעת שהסתתר במפעל מקומי, אליעזר שרון סודיט נכלא במגרש הרוסים בירושלים ולאחר זמן קצר ברח מהכלא עת העבירו לו מדי קצין בריטי.

יחזקאל וגנר היה בחיפוי ברחוב ועשה ככל יכולתו בחיפוי, התנהל קרב ונתפס לאחר שעשו בו שפטים.

יש לציין שתחילה שדדו את בנק אוטומן בתל אביב ואף הצליחו להשיג 4000 ל"י ולאחר זמן קצר בפעולת הסחה החל השוד בבנק עותומן ottoman יפו מול השעון של יפו.

אליעזר סודיט איש ותיק מבצעים וקרבות הסתער על מחנה 80 ודאג ללקיחה(החרמה) של נשקים וציוד.

רחמים חכמוב ואלישע איבזוב מהלח"י מפוצצים את בית הסראיה של יפו בו שהו הגנגסטרים של יפו.

כיבוש שכונת מנשייה השכונה הצפונית(סכאנה) של יפו שפתחה את הציר מצפון והממשך היה לב יפו.

יפו לימי הולדת ואירועים, יפו לסיורי טעימות וקולינריה, יפו לסיורי מועדונים של פעם, יפו של סמטאות מהממות, סיורים ביפו לקבוצות וימי גיבו וכיף, סיורים לגופים מוסדות ביפו ומקומות עבודה.

סיורים בצפון יפה המשומרת והמטופחת, טיול בלב יפו בשדרות ירושלים ושוק הפשפשים , סיור ביפו א ויפו ג -ד גבעת התמרים, סיור מודרך לקבוצות בעג'מי וגבעת עליה,צהלון ויפו העתיקה.

מדריך טיולים ביפו, מורה דרך ביפו ומלווה קבוצות ביפו עם אפי נחמיאס מורה דרך.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן