סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור ותצפית בתל א סאקי ומלחמת יום כיפור ברמת הגולן.

טיול בתל א סאקי בזמן מלחמת יום כיפור ברמת הגולן.

יצחק נגראוקר מספר על מלחמת יום הכיפורים..יונה בן ארי בן ניצולי הנגמ"ש(חברי מעולם ההדרכה)

אחת בלילה יצחק נגראוקר מתבקש לקפוץ מהטנק שלו לטנק ליד שפרס את הזחל, נגראוקר מזהה את יואב יצחק מפקד המחלקה הרוג בתוך הטנק בתל א סאקי..

"יצחק נגראוקר" מחליט לא להשאיר את גופתו של יואב יקיר ובעזת התותחן שלו שמותר מנחם הוציאו את גופת יואב יקיר…נגראוקר מספר שהחליט לקרוא לבן שלו על שם יואב

שלושה טנקים שלנו "מרתקים" את הקומנדו הסורי ואז הם רואים שני נגישים שנשלחו על ידי הנחל, מפקד הגדוד יה אה , הקרב היה קשה של אנשי הנגמש כך מספר נגראוקר ואז נגראוקר קופץ, חוצה את הכביש, מחפש תחבושות עדי לעזור לפצועים.

נגראוקר יצחק נכנס לבונקר ומתאר מראה זוועתי(הגיע עם נשקו האישי ושישה רימונים) היו בבונקר 28 לוחמים עומדים בצפיפות כמו סרדינים, תיאור רגע יציאתו של נגראוקר מחוץ לבונקר ותפיסתו על ידי הסורים, עינויים, הסרבל השריונרי אך חשבו אולי טייס חיל האוויר היה והשינויים במהלך האסטרטגי הלחימתי בתל א סאקי ודרום רמת הגולן והמעבר ממגננה למתקפה נגד הכוחות הסורים.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן