סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"סיור בעקבות כלכלת תל אביב".

תל אביב יוצאת ממשבר במלחמת העולם הראשונה, צומחת עם העליות ויוצאת מהמיתון של שנת 1929, התפתחותה הכלכלית של תל אביב, מואצת בעיקר בעליות הרביעית והחמישית,משברים להתאוששות כלכלית תל אביבית, ירידים מקצועיים בנמל תל אביב כמו יריד המזרח והמכביות שהביאו כסף זר לתל אביב ועיריית תל אביב עשה הכל להזניק את כלכלת תל אביב מעלה והיתה מעין "עיר עצמאית".

צריך לציין שרוב הפעילות העסקית בתל אביב היא יוזמה פרטי וכסף שהקים מהבית ולא ממקומות ציבוריים, נפתחו מפעלי תעשיה, חברת חשמל מתפתחת והגורם להתפתחותה של תל אביב הוא "ההון הפרטי" וככל שעלו יהודים עם הון פרטי רב כך התפתחה יותר תל אביב. מאפייני יסוד של הכלכלה התל אביבית השפיעה עליה כל הדורות "הבעלות על הקרקע" – תחום נדל"ני שלא היו בו איברים והייתי להשקעה בטוחה, "סקרים של עיריית תל אביב לגבי מינוף מקצועות" בתל אביבי מעוררי דין לרפואה עד לחרשי עץ ובנין,סוחרים,פועלים שומרים וחרשי מתכת.

"המשק הקואופרטיבי של תל אביב"

תל אביב עיר מסחר וסחר, תל אביב מרכז של שירותים, מרכז מקצועות חופשיים תל אביביים.

המערכת הפיננסית והבורסה לניירות ערך בתל אביב

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן