סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"סיורים בשדרות ירושלים ביפו וביפו העתיקה".

"טיולים בשדרות ירושלים ביפו החדשה ישנה".

סיור בשדרה שתחילתה בדמשק והמשכה ביפו, סיפורו של העריץ חסן בק שיוצר את השדרה למען אדונו ופטרונו מדמשק ג'מאל פאשה איש קשה גם הוא ואיש התכנון היה יהודי מהנדס הטכניון.

עם עליית "התורכים הצעירים" בשנת 1908 דגלו בקידום ויציאה מקיבעון האסלאם וחלק מהתפתחות היא האדריכלות האורבנית ולכן ג'מאל פאשה "הזמין הקמת' שדרה" , יצירת שדרה לאחר שמהנדס הטכניון גדליהו וילבושביץ' תכנן את השדרה ביפו ושמה היה "שדרות ג'מאל פאשה" ולאחר זמן קצר עם בוא הבריטים יהיו לשדרות קינג ג'ורג' ובהמשך לשדרות ירושלים והיזם הוא כמובן: חסן בק..

רחוב "שדרות ירושלים " ביפו ואז ג'מאל פאשה רק 30 מטרים לעומת 45 מטרים בשדרות ג'אמל פאשה בדמשק והכל למען האדרת שם השליט העותמאני.

את כוחו קיבל רחוב קינג ג'ורג' הבריטי וכיום שדרות ירושלים לאחר מלחמת העולם הראשונה והכיבוש הבריטי, בשנת 1924 הוקמה תחנת טרמספורמציה של חברת החשמל שהעבירה החשמל ליפו מתל אביב.

ממש הסמוך לו היו תחנות הדליז'אנס והכרכרות של יפו, החלק הדרומי של שדרות ירושלים נבנתה שכונת נוזהא ובה בתי עשירים ואנשי עסקים ערבים נוצרים מוסלמים, הוקמו בתי קולנוע אלהמברה, קולנוע פארוק ראשיד לקולנוע נביל, אום כולתום הופיעה באלהמברה ועבד אל וואהב השחקן האהוב.

סיורמודרך ביפו, טיול ביפו, יום גיבוש ביפו, יום כיף ביפו, יום צוות ביפו, יום לאירגונים והיי טק, סיור בשוק הפשפשים יפו וטיול השוק היווני.

יום גיבוש וטיול ביפו העתיקה לאירגונים, טיול במושבה האמריקאית, טיול בנווה צדק , סיור מודרך וטיול ברחוב רזיאל או רחוב בוסטרוס או בשמו הנוסף רחוב איסכנדר עוואד (אלכסנדר הרווארד)

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן