סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

הפסיפסים של גוטמן ברוטשילד תל אביב.

"פסיפס תולדות תל אביב" של האמן נחום גוטמן.

"הגלריה מביאליק לרוטשילד" במוזיאון גוטמן ועבודת היצירה האמנותית "מרוונה איטליה לתל אביב".

מזרקת גוטמן בשדרות רוטשילד

"סיור מודרך וטיול בעקבות פסיפסי נחום גוטמן בשדרות רוטשילד 3-5 בתל אביב", תחילתם של "פסיפס תולדות תל אביב" ברוונה איטליה ולקראת סוף שנות השבעים יצקו את הפסיפסים בכיכר עיריית תל אביב הישנה ברחוב ביאליק, בשנת 2008 הוסרה יצירתו של גוטמן עם המעבר של עיריית תל אביב הורכבה בשנת 2011 בשדרות רוטשילד 1-3 עד רוטשילד 5 בתל אביבהיצירה האמנותית של נחום גוטמן מספרת את סיפורה של יפו ההופכת לתל אביב מעיר עתיקה לעיר מודרנית חדישה ומתקדמת.

"במרכז יצירת פסיפסי גוטמן" ניתן לראות את אחוזת בית תחילתה של תל אביב, בית ספר גימנסיה הרצליה,הקיוסק הראשון ואף השקמה הבודדת, בצד השמאלי ניתן לראות את יונה מושלך מהספינה ובצידו הימני את "ארזי הלבנון" שעלולים מנמל יפו לירושלים(מתנת חירם מלך צור).

מסביב לשלוש יצירות הבסיס של גוטמן ניתן לראות את הפסיפסים מודבקים הדבק שקוף חזק של אנדרומדה ופרסיאוס, תחותמס השלישי ונפוליאון, משה מונטיפיורי והרצל וטקס הכרזת העצמאות על ידי דוד בן גוריון ברוטשילד 16 "בהיכל העצמאות" בתל אביב.

תל אביב בעבודתו הפסיפס של נחום גוטמן
הספינה של יונה בדרך תרשישה מיפו(נחום גוטמן)

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן