סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"סיור סיפורי אהבה בתל אביב-יפו".

"סיור בתל אביב"

"סיור סיפור אהבה תל אביביים" יפואיים בהיסטוריה של תל אביב יפו.

נווה צדק היא שכונה רומנטית ובה כמה סיפורי אהבה הכוללים רופאים שבאו "לעזור" לבנות נווה צדק, אחד הסיפורים המרגשים היה ממש מול בית שמעון רוקח ממקימי שכונת נווה צדק-השכונה הראשונה מחוץ לחומות יפו. חנה רוקח הבת של שמעון רוקח התאהבה ברופא לאון מג'רו והדבר הוביל לחתונה, על תלאות ודרכי אהבתם נספר בסיור- משפחת רוקח הייתה נגד, אבל האהבה מנצחת הכל. האמנית לאה מג'רו מינץ היא פרי סיפור האהבה שגם הקימה את "מוזיאון רוקח" ולאה מינץ מג'ארו מתגוררת בבית רוקח וסיור בנווה צדק ללא סיפורי אהבה בנווה צדק הוא סיור חלקי וסיפורי האהבה מוסיפים תבלון ייחודי ומרשים.

"סיור סיפור אהבה בתל אביב" בין מאיר גצל שפירא איש הנדל"ן העשיר לאשתו סוניה-

סיור סיפור אהבה בתל אביב בין אברהם חלפי המשורר והשחקן לבין זהבה ברלינסקי אשת זאב.

סיור סיפור אהבה בתל אביב בין חיים נחמן ביאליק המשורר הלאומי לציירת והמתרגמת אירה יאן.

סיפור אהבתו של המשורר שאול טשרניחובסקי לרחל רוזנשטיין , עלמה צעירה תל אביבית שלבו יצא אליה וכתב לה אינספור מכתבים גם כשהתחתנה עם עלם אחר, נשמע מסיפורי ושירי טשרניחובסקי.

"סיפור אהבה הכי תל אביבית" בין המשורר והמחזאי נתן אלתרמן  לרחל מרכוס השחקנית המוכשרת ואף נישאו ובהמשך סיפור אהבת נתן אלתרמן לצילה בינדר המאיירת ואהבתה לנתן אלתרמן.

סיפור אהבתו של איתמר בן אב"י ללאה אבו שדיד שתחילתו כמובן בירושלים וסופו בלבונטין 16 בתל אביב.

"ראינועדן וקולנוע עדן" ברחוב לילנבלום 2 פינת רחוב פינס ופה סיפורי אהבה רבים ציבוריים ואם כל התחלות הבילויים של תל אביב בתחילתה והמשך לקיוסק ההיסטורי(השני או השלישי) ואחרי "הגזוז" לים.

סיפור אהבת שמואל יוסף עגנון למרגלית שלוש נכדתו של אהרון שלוש ממייסדי נווה צדק.

סיפור אהבת אסתר לראובן רובין שהתחיל בים והסתיים בעיר תל אביב- אסתר דייויס זכתה בפרס מתנועה ציונית על כתיבתה וזכתה לעלות לארץ ישראל ובאמצע ההפלגה כתבה ביומן שלה:

הלכתי למחלקה הראשונה וברנש אחד הציג את עצמו. שמו רובין והוא אמן מפלשתינה. הוא מאוד מכוער, אבל מרתק. הוא חושב שיש לי עיניים מדהימות והוא מאוד חביב. בן 34 אבל עדיין רווק".

פגישה מקרית של שנת 1929 תחילתו של סיפור אהבה בין "אסתר דיייויס" לראובן רובין מחלוצי האמנות הישראלית בתחילתה של תל אביב, ביתם של אסתר וראובן ברחוב ביאליק בתל אביב וניתן לראות את תמונות תל אביב ונופי ארץ ישראל ואף את התמונה "המאורשים" ובה אסתר דייויס וברקע תל אביב.

ראובן רובין היה מבוגר מאסתר דייויס בעשרים שנים , המשפחה של אסתר לא אהבה את הקשר עם איש מבוגר מימנה ואף כינו אותו קשיש וחשבו שתחזור לאחר שלושה חודשים..

סיפור אהבת לוחמי הלח"י  חנה וגלברט וחיים אפלבוים -תקופה קשה והסוף המר..לאחר שנכנסה להריון וחיים אפלבויים בכלא כתב- "…וכי תגדלי ולמולדתך החרות הנכספת, שאי לבך לאהבה: לאהבת האדם, לאהבת המולדת. אך אם בכבלים מולדת עדנה, שאי לבך לאהבה ולשנאה: לאהבת המולדת, לשנאת הכובש" .

"סיור מודרך בבלפור תל אביב"

שירי אהבה בתל אביב-

שירי נתן אלתרמן- "דצמבר" המספר על מיץ תפוחי זהב, לנשום אוויר שקיעה, כחולות עיני הכננים ולמעשה שיר רומנטי חמים ומחבר ךתל אביב בכל נשימת אוויר-"מעט אביב לתל אביב".

"שלג לבנון"- שיר של זימרה, פריחה באור חדש והכל על כוס תה ומקטרת כתב נתן אלתרמן.

"אז היה לה" של לאה גולדברג ששרה על ריח ים וקליפות תפוזים בתל אביב, צדפים וים בתל אביב.

דליה רביקוביץ כתבה על "תל אביב ים תיכונית מסממת" כמו פרה גועה מיוחמת והים מלא סמוך למצחה העיוור כך כותבת דליה רביקוביץ', עיר ים תיכונית מזהמת ואיך נפשי נקשרה בנפשה-בגלל משך החיים.

שיר תל אביבי ידוע "גן השקמים" של יצחק יצחקי הרבה שקמים חולות וגם חוף, פרברים כבישים וגם נוף.

"בחולות" שיר של חיים חפר "היה זה בחצות הליל בחולות", לא נביא חייב להיות אלא אבי , ללכת בדרכי אבות, נולדו ילדים וקסמים בתל אביב ולחן צרפתי נפזז את השיר ונטייל ברחובות תל אביב.

שיר אהבה "הבובות מחלונות הראווה" של דן אלמגור , רווק בודד מול חלונות הראווה של תל אביב, "אדם יחיד מול קהל תל אביבי", דיזינגוף טובה לנו בכל ויש אפילו חתיכות ופעמים יש עצב מול בובות השעווה של רחוב דיזינגוף, ניגודיות וקצוות בתל אביב תמיד היו ויהיו בין אלה שיש להם ואלה שכמעט אין להם.

"במקום הכי נמוך בתל אביב" -מילים ולחן אסתר שמיר, שיר של ניצלום והפסד, אם שקעת גם תעוף.

אחד השירים היפים של תל אביב של קובי אוז- "התחנה הישנה" , בשדרות הנעליים בנווה שאנן, דוכני הפלאפל, שרותיים ציבוריים שריחם למרחוק, נהגי מוניות שלא שותקים ועוד.

"סיור ברחוב אחד העם בתל אביב פינת בלפור".

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן