סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"סיור אריק איינשטיין בתל אביב"

סיור טיול מזמר בעקבות "אריות" אריק איינשטיין בתל אביב בעקבות נפתולי חייו האמנותיים והספורטיביים, דמותו ואופיו הביישן המשפיע על יצירתו ובמה שונה "אריק איינשטיין" מאמנים אחרים.

סיור אריק איינשטיין בגורדון 31 בתל אביב(בית יעקב ודבורה איינשטיין)
סיור בעקבות אריק איינשטיין הבית הקברות טרומפלדור תל אביב

"סיורים טיולים וגיבושים מודרכים מזמרים בתל אביב בעקבות האמן הספורטאי שחקן זמר חקיין והמנחה אריק איינשטיין" או אריה לייב מילדותו ברחוב גורדון 31 ועד ביתו בחובבי ציון 40 תל אביב.

"כל סיור שונה" של אריק איינשטיין ומשתנה מבחינת הדגשים שכל קבוצה צוות או קבוצת חברים רוצה שיהיה"סיור מותאם" לכל קבוצה וקבוצה במינון ובדגשים המוזיקליים והמתודיים..

"אריק איינשטיין"(אריה לייב) כשהיה בן 16 הציץ למשחקי הפועל תל אביב ממש מאחורי הבית(היום גן דבורה), אריק שיחק טוב אך הבינו שיש לו בעיות ראיה, קצר רואי, אריק התבקש להישאר אל הבין שכדאי לעשות עוד משהו ונבחן ללהקת הנח"ל.

"אריק איינשטיין" פההנער המתבגר איש הפועל תל אביב הספורטאי, אלוף הארץ בקפיצה לגובה ואלוף הארץ בזריקות והדיפת כדור ברזל ואף זכה המדליה המכביה של שנת 1957

אספר בסיור "אריק איינשטיין" איך התקבל ללהקת הנח"ל, הסיפור של צבי שיסל על קבלתו ללהקת הנח"ל, בגלל ביישנותו לא התחבר לאופי ולאנשי להקת הנח"ל והעדיף יותר את השקט אך בהמשך הוסיף מאופיו הנוח והנעים והתחבר לאנשי להקת הנח"ל בדרכו שלו-דרכו של אריק איינשטיין הצנועה.

סיפורו של אריק איינשטיין בחובבי ציון פינת טרומפלדור בתל אביב
באמצע סיור אריק איינשטיין בבוגרשוב פינת חובבי ציון בתל אביב

סיפור הרכב "בצל ירוק" ואריק איינשטיין "בצל ירוק" להיטי שנת 1960 יחד עם אורי זוהר, חיים טופול , זהרירה חריפאי, אילנה רובינא , בתחילה שיחק "בחתול בשק" בתפקיד משני ובהמשך בלט עם השיר "ליפא העגלון" והתוכנית זכתה להצלחה עד מותו בתאונת דרכים של אליהו ברקאי השחקן זמר.

"סיפור הפרברים הדודאים" ואריק איינשטיין.

סיפור החיבור של החלונות הגבוהים ואריק איינשטיין, איך בסוף הופעה שמוליק קראוס מציג את עצמו בפני אריק איינשטיין ומבקש מימנו להצטרף "לחלונות הגבוהים" ומהיכן הגיע השם " החלונות הגבוהים".

אחרי "החלונות הגבוהים" באחת ההופעות משוחח איתו שלום חנוך ובהמשך ידוע וקצרה הדרך לשיתוף פעולה עם מיקי גבריאלוב, אריק איינשטיין "ממציא" וחונך אמנים צעירים בצניעות.

יוני רכטר ואריק איינשטיין מוציאים תקליט שלם לילדים כמו מיץ שוקו, מיץ פטל ואחרים , יוני רכטר יעבוד עם אריק איינשטיין על שירים נוספים ביניהם "עטור מצחך זהב טהור" – שיר אהבה בין אברהם חלפי הכותב וזהבה ברלינסקי אשת חברו הטוב והשחקן זאב ברלינסקי.(סיור אריק איינשטיין)

אריק איינשטיין סיפר פעם שראה את כל מחזות הקאמרי עם יעקב האב של תיאטרון הקאמרי שהיה בפאסאג' הוד והיום תיאטרון בית לסין המחודש שם, היה טבעי שאריק איינשטיין ממשיך בעולם התרבות.

משה הלוי בן זוגה של חנה רובינא מקים את תיאטרון האוהל ומבקש מיעקוב איינשטיין(אביו של אריק איינשטיין) ויעקב איינשטיין לאחר עבודתו מגיע לתיאטרון חוזרות ולאחר שהתקדם המשיך רק בתיאטרון.

הבית בו נולד אריק איינשטיין (אריה לייב) ברחוב גורדון 31 ובהמשך חי עם סימה אליהו זוגתו 30 שנה לפחות ברחוב חובבי ציון, בתי הסיגנון הבינלאומי המסמלים "מודרניזם" הידועים בשם "הבוהאוס" הצבועים בלבן או ירקרק עד חום בהיר וסיפור "העיר הלבנה" בשיר ובעיר תל אביב.

ההומור של אריק איינשטיין ובדיחות על חיי התרבות(אם אתה גאון(יהורם גאון) אז אני איינשטיין…

הקאמרי הישן והיום תיאטרון בית לסין
בית אריק איינשטיין ברחוב חובבי ציון 40 תל אביב
סיום סיור אריק איינשטיין ליד קברו בבית הקברות בטרומפלדור

סיור מודרך בתל אביב מזמר "בעקבות האריות" – אריה לייב איינשטיין בגן דבורה שם היה מגרש כדורסל לאימון של הפועל תל אביב לאימונים אישיים ומשחקים של אריק איינשטיין, הפסקה הסברים ושירים המתנ"ס אריק איינשטיין ברחוב דוב הוז וסיפור "מעונות עובדים" שהיו פעם מעין קיבוץ עירוני ואפשרות לשכירת בתים קטנים וזולים.

אריק איינשטיין והשיר "ולטייל בעולם" בעקבות שירי אריק איינשטיין ובהחלט סיור "תוצרת הארץ" בו את שר ומרגיש את נופי ארץ ישראל בקולו הבאריטוני הענוג שנשמע גם למרחוק.

"השירים הספורטיביים של אריק איינשטיין" החולצה האדומה זאת לא מציאה" ו-"איזה מסכנים האוהדים".

השיר "ואלה שמות" – מילים: עלי מוהר, לחן: יוני רכטר. הקטע לקוח מתוך הסרט "כבלים", בבימויו של צבי שיסל, שיצא בשנת 1992 ברגומי, בארזי, אנצ'לוטי, דונאדוני, קאניג'ה, בורוצ'אגה, בסוואלדו, מראדונה, רינקון, רדין, איגוארן, אסטראדה והיגיטה, בוצ'ר, פארקר, ווקר, פירס רובסון גסקוין, שילטון אנדרינואה, אילרויה, ואסקז, פרנצ'סקולי, זנגה, קלינסמן, מגנוסון, גלוואו, סילאס, ברולין ואן-טיחלן, ואן-ברוקלן, ואן-שחיף, וים קיפט, ואן באסטן, מקויסט, מקליש, מקסטיי ומלפאס, מקינלי, ג'ונסטון רובן פאס ורובן סוסה, רובן פררה, דה ליאון, דומינגז, פרדומו והררה ברנקו, דונגה, אלמאו, ריקרדו וקארקה, ויטסחה, קומאן, חוליט, אלסמנדי ופונסקה חידיאטולין, אליניקוב, זבארוב ופרוטאסוב, באלבו, ג'וסטי, אובה ביין, קונחו וקיאסו אסקובאר ואלוורז ואולרטיקוצ'אה, סלינאס, מיצ'ל, בוטרגניו וזוביזרטה, הסלר, רויטר, אוגנטלר, פלר וליטברסקי, מקנקי, מילה, ליטובצ'נקו דברבולסקי. דה-נאפולי, מאלדיני, דאגוסטיני, קרנאבלה, ג'יאניני, פרי, באג'יו וסרנה וויאלי, מורבצ'יק, קוביק, קנופליצ'ק וסקוראבי הסקורר, שידי, קסקרינו, קווין מוראן ופט בונר, סטויקוביץ' וקטאנץ' וסוסיץ' – ויוביץ', סטונטון, מוריס, סטייפלטון, אולירי, ויליאן, אולדריג'. דה-מול, דה-וולף, יאן קולמאנס ולקאטוש והאג'י רומאריו ובבטו, סריסואלה וסקילאצ'י ג'ורג'יניו ומאזיניו, ואן-דר-אלסט וגם דה-חרייזה, אך אוי לי, עם השם הזה שום שם לא מתחרייזה, אז מה אומר אחרי זה, אז מה אומר אחרי זה?! דסייב, זיגמנטוביץ', דמייננקו, ניקו קלאסן, ומג'די עבדל ראני ושובייר וחוסם חסאן, בטיסטה, טרוליו וסימון, ופצל, רודקס ומונזון ושיפו, ליניקר וגרון, מתיאוס וואן ארלה!

"סיור בעיר הלבנה" של אריק איינשטיין ובשירו "העיר הלבנה" של נעמי שמר– תיאורי העיר בשירתה של נעמי שמר וחמשת אלפי בתי הבהואוס של העיר הלבנה בה אנו מסיירים מגורדון עד רחוב טרומפלדור.

סיפור התאונה של אריק איינשטיין ברחוב ריינס פינת פרישמן במיוחד שחודשים אחדים לפני יצא השיר "יושב על הגדר", רבקה רובינשטיין ידידתו של אריק איינשטיין נהרגה, סימה אליהו זוגתו נפגעה קשה, אריק איינשטיין היה לו זעזוע מוח ושברים בצלעות, קרע ברשתית שגרם לקושי בראיה.

באוגוסט 1981 אריק איינשטיין שר בפעם האחרונה מול קהל, בהופעה "חמוש במשקפיים" שהתקיימה במועדון קיסרית שבקיסריה. מאז ההופעה בקיסריה(הקטנה) ועד מותו ב-26 בנובמבר 2013 אריק איינשטיין לא עלה להופיע בפני קהל ממש. גם כך אריק איינשטיין אהב יותר להקליט ולהוציא שירים ופחות להופיע מול קהל, התאונה גרמה לו לצאת כמה שפחות מביתו ברחוב חובבי ציון 40 בתל אביב, כפי שכתבתי יצר והפיק ופעמים שגם הופיע בפני הטלוויזיה(ידוע היה המפגש בתוכנית של יאיר לפיד שהיה משוחרר)

סיור מזמר אריק איינשטיין בעיר הלבנה בתל אביב


אחת השאלות ששאל יאיר לפיד בשנת 2000 את אריק איינשטיין – לא חסר לך מחיאות כפיים של הקהל? לא חסרהלך אהבת הקהל?
מה אכפת לך?! ….ענה אריק אינשטיין במהירות
"אהבה אני מקבל מעל ומעבר…"


במלאת שבע שנים למותו של אריק איינשטיין ב-26.11.2013 ואחד מענקי התרבות הישראליים.
אריק איינשטיין שהתחיל את דרכו כספורטאי מצטיין, השיא ש
קבע בקפיצה לגובה החזיק מעמד כמעט 10 שנים וגם שיאי זריקת כדור ברזל כולל זכיה במכביות עד גיוסו ללהקת הנח"ל והכי מצחיק שלא חשבו על אריק איינשטיין הזמר אלא על אריק השחקן ותפקידו ביניים משלימים ואף הוצב בחלק האחורי של הפאנל.

לאחר כמה הופעות גילו את קולו הבריטוני המיוחד שלו ואף ניתן לערער איינשטיין לשיר סולו ראשון בשיר "ריח סתיו", ומאז ניתן רק להתרגש מעיד שיר ועוד תקליט של אריק איינשטיין הזמר, היוצר, הכותב והשחקן.
לאחר השחרור מהצבא הופיע מעל כל במה אפשרית כשחקן וכזמר, שחקן וכזמר,
במהרה הפך אריק איינשטיין להצלחה מסחררת עם עשרות למאות הופעות בחודש לצד גדולי הזמרים של אותם ימים והשחקנים של אותם הימים (נחמה הנדל,יהורם גאון, אורי זוהר, חיים טופול, בני אמדורסקי)

אופיו הביישני של אריק איינשטיין הקשה עליו את מלאת ההופעות בכל פרמטר,
"אני לא אוהב את ההופעות לא בנוי לזה…" היה אומר לחברים ולברנז'ה הקרובה וגם דיי לא בנוי לכל עולם הבנות והלחץ וידוי היה כפי שאמר שהיה חייב לשתות קמעא כדי להירגע טרם עלותו לבמה.

אותו יום שלישי 29 לאוגוסט 1981 דמה לכל יום אחר בשבוע, אריק איינשטיין עלה על מונית בדרך להופעה במועדון קיסרית בקסריה.
אריק איינשטיין עולה לבמה להופיע, שר מהתקליט החדש , אריק איינשטיין התיישב בסוף ההופעה עם הקהל לצפות במערכונים בהם הופיע של "לול" והייתה אווירה ביתית וחמימה,לאחר שנהנו מהסירטונים הישנים והיפים חזר אריק איינשטיין לבמה ושר משיריו הישנים והמרגשים


הכל נראה רגיל ושגרתי, אף אחד לא דמיין את שעתיד להתרחש לאחר שעות ספורות.

מאז אוגוסט 1981 אריק איינשטיין סירב להופיע, לא משנה איזו הצעה הגיעה ואף הצעות יותר ממכובדות אריק איינשטיין משום מה לא רצה להופיע שוב.
בתחילה חשבו שזו גחמה או מתיחה, אנשי המקצוע וחברים ניסו לשכנעו בכל דרך אפשרית לשוב לקדמת הבמהאך אריק איינשטיין מסרב בתוקף.

כל סכום ונציה של כסף שנזרק באוויר לאריק איינשטיין וכל הצעה שהופנתה לאריק איינשטיין באופן מרשים אריק מסרב לכל הצעה ונציה!

כשלחצו יתר המידה אריק איינשטיין אמר להם: " אבל לעשות דברים שאתה לא אוהב, להכריח את עצמך, זה לא באופי שלי, לכו אתם להופיע… הדבר הזה עולה לי בבריאות "אריק איינשטיין המשיך "לייצר" שירים ולהפיק אלבומים,אריק איינשטיין המשיך לכתוב ולשיר- הוציא מאות שירים ועוד עשרות אלבומים וביצועים שכולנו מכירים גם בשעת השקט שלו.
(אוהב להיות בבית, יושב על הגדר, אדון שוקו, אמא אדמה, עטור מצחך זהב שחור, יש בי אהבה והיא תנצח) ולצערינו לא חזר אריק איינשטיין לבמה.


אריק איינשטיין נפטר מתפרצת באבי העורקים ושירת
חייו ממשיכה הכל רגע ואין רגע דל ללא אריק איינשטיין וכמאמר המשורר: מנגינת חייו לא תמה!

#####################₪###

השירים המובילים והמושמעים של אריק איינשטיין:, "אני ואתה.." כתב מיקי גבריאלוב, "עוף גוזל", "גברת עם סלים", "גיטרה וכינור", "בובה זהבה", "אינך יכולה", "אדון שוקו", "עטור מצחך", "שבת בבוקר", "שיר השיירה, "דינה ברזילי", "שיר לשלום", "כמה טוב שבאת הבייתה", "יש לי אח קטן", "הוא חזר בתשובה", "ילדים של החיים", "שכשנבוא", "בגללך", "שיר הרעות", "סן פרנסיסקו על המים", "אמא אדמה", "קרנבל בנח"ל", "אוהב להיות בבית",אהבה ממבט ראשון- של אריק איינשטיין ושם טוב לוי (אהבה ממבט ראשון כמו בסיפורים) ,סע לאט- אריק ולחן מיקי גבריאלוב בשנת 1974 ונשיר הראשון שהוכן בגלגלצ בשנת 1993, "זמר נוגה"- מילים של רחל המשוררת אותם כתבה לחברה מיכאל ברנשטיין אותו הכירה בלימודי האגרונומיה בטולוז צרפת ולאחר מלחמת העולם הראשונה עולה לארץ ישראל ומיכאל ברנשטיין לא רצה לעלות ולכן כתבה לוס התשמע קולי?!, "פסק זמן"- אריק איינשטיין ולחן של שם טוב לוי.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן