סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

כנסיות ומסגדים ביפו העתיקה והחדשה.

סיור כנסיות לקבוצות גופים ומקומות עבודה ביפו, סיור בעקבות נוצרים ביפו, סיורי מסגדים ביפו עד כמה שניתן.

סונים מסגדים ומתפללים ביפו הערבית מוסלמית/ כנסיות קתוליות/כנסיה יוונית אורתודוקסית/כנסיות מרוניות/כנסיה לותרנית /כנסיה אנגליקנית/מנזר וכנסייה ארמנית ביפו.

כנסיית סנט אנטוניוס הקתולית בעג'מי יפו

כנסיות ביפו העתיקה והחדשה – כנסיית פטרוס הקדוש הפרנציסקנית, כנסיית סנט אנטוניוס הקתולית, כנסיות מרוניות לא פעילות ברובע המרוני" בשכונת עג'מי, כנסיית סנט גיאורגיוס היוונית אורתודוקסית ברחוב לואי פסטר.

סיור בכנסיה החבשית קופטית של עג'מי יפו וביקור במנזר והכנסייה הארמנית על טיילת יפו ומול נמל יפו -מקום היות בית החולים של צבא נפוליאון הצרפתי.

"כנסיית מאר מיכאל" או סן מישל היא כנסיה המצויה ברחוב נתי המזלות 8 ופתוחה בשישי שבת בלבד, התפילה ברוסית או רומנית ונמנית על הכנסיה היוונית אורתודוקסית, מעוצב ויפהפייה להפליא.

סיור וביקור בכנסית עמנואל הלותרנית במושבה האמריקאית טמפלרית, תחילת בנייתה בשנת 1898 וסיומה בשנת 1904, וילהלם השני היה אמור להיות בטקס הנחת הפינה אך הטקס התעכב במספר ימים והקיבר המשיך במסעו לירושלים אך תרם את הפעמון לכנסיה, פרוטסטנטים גרמנים ושוויצרים החלו את בניית כנסיית עמנואל מוצרים טמפלרים מיפו, פלטון פון אסטינוב הברון הגרמני רוסי אחד מראשי הקהילה של המושבה האמריקאית טמפלרית תורם רבות למושבה.

הכנסיה הרוסית הפרבוסלבית של יפו :

כנסייה פרובוסלאבית על שמו של פטרוס הקדוש, המוסקוביה משלבת כנסיה פרבובלאבית רוסית ודרידים יהודים מימי בית שני, טליתא קומי המצוידים ניסים נוצריים וכנסיה משמשת מרכז לצלינים רוסים.
כנסיית פטרוס הרוסית נמצאת במתחם בין רחוב הרצל לבין רחוב לבון ליד תל גיבורים בחולון.

הכנסיה הפרובוסלאבית של יפו ובה מגדל פעמונים המחודד שלה ולה כיפה אדומה, ניתן לראות עצי אורן רבים וירוקים היוצרים חורש כמעט טבעי.

כנסיות ומסגדים ביפו והעיר העתיקה של יפו

מסגדים ביפו העתיקה והחדשה:

מסגד "המחמודיה" הוא "המסגד המרכזי של יפו"- ג'מאע אל כבירה שבונה אבו נבוט או בשמו המקורי מחמוד אגאא אל שאמי, מסגד המחמודייה הוא מהגדולים בארץ אחרי אל אקצא, אל ג'זאר והמסגד החדש באבו גוש, מסגד המחמודייה צמוד לקישלה ומצוי בגבול החומה הצפונית, ניתן לראות עמודי גרניט ויש שהובא מאשקלון, סידנא עלי וקיסריה.

בחלק הדרומי ישנו רהט (סביל) ענק ששימש להשקיית העוברים והשבים,ניתן לראות בראש הרהט "טורא" או "טוגרה" שהינו הסמל התורכי של הסולטן עבדול חאמיד השני, ניתן לראות המון שיש בצבעים שהובאו מאשקלון לבניית הסביל המפואר של יפו.

מסגד הסיק סיק בשוק הפשפשים יפו – מסגד הסיק סיק קרוי על שמה של משפחה עשירה וחשובה משפחת סיק סיק, המסגד מצוי ברחוב בית אשל ובעבר שם הרחוב היה רחוב סיק ביק, ניתן לראות מתפללים לומדים גם באמצע היום, ברחוב-מלון מרק והמאפיה המפורסמת, חנויות סטיילינג, קניון חדש ומחודש, מסעדות ובתי אוכל.

מסגד הים של יפו– מסגד אל באח'ר הוקם כבר בשנת 1675 השניה חלק מהסנג'ק(חבל) עזה, כאן במסגד הים היו הספנים מתפללים לפני עלייתם לספינות, מסגד הים עבר שיפוץ לפני עשור רואים כיתוב של השוהאדה.

מסגד הים של יפו וסיור ביפו תל אביב

מסגד איברהים אל עג'מי יפו -על שמו של צדיק פרסי, מקום לזיארה ועליה לרגל, המסגד הוקם על ידי חאג' יוסף אל מנאווי, מסגד אל עג'מי הוקם בשנת 1892 וכבר מספר שיפוצים וממש לידו בית הספר חסן עראפה.

מסגד נוזהה ביפו– מסגד שנבנה על ידי חאג' עלי חאמיס, מוותיקי אנשי הים בנמל יפו בשדרות ירושלים 82, מסגד נוזהה נקרא כך בגלל שכונת נוזהה ביפו.

מסגד ג'בלייה בקצה עג'מי יפו– מסגד שנבנה בשנת 1877 חג' מוחמד אל-סקחפי בגבול עג'מי וגבעת עליה, אדריכלות מיוחדת וניתן לראות קמרונות צולבים ואמנות ייחודית יפואית.

אסלאם וחמשת המצוות בקוראן של "ארכאן אל אסלאם", מבנה המסגד והתפילה, סוגי אסלאם ודמותו של הנביא מוחמד.

.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן