סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור בבית יצחק כפר ידידיה הדר עם וכפר חיים בשרון.

סיורים בשרון

סיור בעקבות הייקים וההולנדים בעמק חפר השרון.

סיור בבית יצחק – שער חפר: בית יצחק על שמו של הבנקאי היהודי ממוצא גרמני יצחק פויירינג, משהלך לעולמו משפחת פויירינג הקדישה 10.000 לירות לפרוייקט ציוני והאלמנה החליטה לתת להקמת הישוב החדש בדרום עמק חפר והחשובה קיבל את השם "בית יצחק", בית יצחק נוסד בשנת 1939 כשעלו המשקים הראשונים ובשנת 1940 עלו כגוף עיקרי עוד מתיישבים, בית יצחק היו לחקלאים אמיתיים הגידול גפנים, בוטנים, מספוא, משק החלב התפתח מאוד.

בסמוך הוקם בשנת 1939 "גן חפר" על ידי יוצאי צ'כיה והתחברות "למושב נירה" ושמם הפך "לשער חפר" ולאחר הקמת המדינה בית יצחק התחברה עם שער חפר והיום הם ישוב אחד-בית יצחק – שער חפר.

"חברת רסקו" בנתה את "בית יצחק", "רסקו" עסקה בבנייה ליוצאי גרמניה, חברת רסקו בנתה את ארץ ישראל לאורכה ולרוחבה משנת 1934 ועד ימינו.

סיור בכפר ידידיה בעמק חפר בשרון:

ידידיה היה כינויו של פילון האלכסנדרוני ממצרים והתרומה באה מיהודי מצרים ולכן "ידידיה".

טיול בהדר עם העמק חפר: הדר עם ישוב קטן שקם בשנת 1934 על ידי שבע משפחות מיוצאי ליטא עד 1948 ולאחר הקמת המדינה עלה גרעין גדול יהודי מיוצאי הולנד ואחד הרחובות מוקדש ליהודים ההולנדים.

שם הישוב "הדר עם" על שמם של ההדרים שהיו שכיחים בשרון , את הפרדס הראשון נוטע יעקב סגל בשנת 1934 (נתניה היא עיר ההדרים)ומאז הצטרפו פרדסים רבים וכיום רוב אנשי הישוב עובדים מחוץ ל"הדר עם" במקצועות חופשיים.

סיור בכפר חיים בעמק חפר: כפר חיים הוקם ביום הרצחו(16.6.1933) של חיים ויצמן בחוף ימה של תל אביב, כפר חיים הוקם על ידי "ארגון להתיישבות חקלאית בנגב' שישבו במקווה ישראל וארגון "הכפר" שישב בראשון לציון, שניהם כבר הוקמו הי 1926.

סיורים באביחיל , חבצלת השרון, בית ינאי ומכמורת השרון ולמעוניינים קצת יותר "לורדים וחלוצים בשרון- סיור עומק בתל מונד, בית חרושת לספירט, מחנה הפועלים ומגדל המים, בתים מספרים בתל מונד עד כיכר הבנות ופסל הלורד מונד.

כפר הס- סיפור קרב הס בעת "מבצע מדינה", האנדרטה המרכזית ודמות נופלים כפר הס לדורותיהם, סיור צהסילו למחלה. ובאיאות כפר הסעד חורשת הנופלים, הקפצה לגבול מושב כפר הס והעיר טירה, המשך לכפר יעבץ, קדימה צורן, גאולים וסיפור המטוס בתשח, ינוב סיפור ילדי אוסלו, בורגתא כן הפסלים של תומרקין, בית נבולסי בינוב ובכפר יונה.

סיור בבית יצחק

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן