"שביל העצמאות" בתל אביב.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

סיור מודרך של אפי נחמיאס בשביל העצמאות של תל אביב הקטנה ואחוזת בית השכונה הראשונה של תל אביב, הכרזת העצמאות ברוטשילד 16 תל אביב, בתי מייסדים תל אביב שהביאו לעצמאות תל אביב, בסיגנונות בניה בשביל העצמאות בתל אביב הקטנה, סיפורי אהבה תל אביביים, בוחרים ואנשי עסקים לצד מורי סופרי ומשוררי תל אביב.

לרגל 70 שנות עצמאותה של מדינת ישראל נוצר "שביל העצמאות" המשלב את אתרי תל אביב בתחילתה המעידים על עצמאות ישראל בתל אביב ואת ארץ ישראל בכלל.

"אתרי שביל העצמאות" – "הקיוסק" הראשון של תל אביב בסיגנון אקלקטי לקטני השובה לב גם למרחוק, הקמתו בשנת 1910 והציע גזוז בשלל טעמים.

"מזרקת נחום גוטמן" בשביל העצמאות המספרת על הקמתה של תל אביב על ידי תיאור האמא מולידה היא יפו.

"הגימנסיה הרצליה" בתל אביב בשביל העצמאות – בית הספר התיכון העברי הראשון ודרך החינוך תל אביב צמחה, מורים ראשונים כמו -יהודה לייב מטמון הכהן,מוסינזון, שיינקין וסוקולוב.

"בית עקיבא אריה וייס" המייסד של אחוזת בית תל אביב , מתכנן ערים ואיש עסקים ואיש החזון של תל אביב, הגרלת הצדפים השחורים.

"בית הכנסת הגדול באלנבי בתל אביב"- מתכנן בית הכנסת היה אלכסנדר ברוולד מתכנן הטכניון בחיפה ובית ספר הריאלי, ההתחלה התכנונית היתה עוד לפני מלחמת העולם הראשונה ורק בשנת 1924 החל תכנון בית הכנסת על ידי יהודה מגידוביץ' המהנדס, העבודה נתקעה ורק בעזרת מימון של הברון אדמונד דה רוטשילד הושלם בית הכנת על יד הקבלן שמואל סם וילסון,את הכיפה תכנן האדריכל ארפד גוט, האדריכל אריה אלחנני שיפץ את בית הכנסת הגדול של תל אביב בשנת 1969.

"מרכז המבקרים של בנק ישראל"בתל אביב המתעד את התפתחות הכסף בעולם וכמובן בישראל.

"האנדרטה למייסדי תל אביב"- האנדרטה הוקמה מול בית דיזינגוף בשנת 1949 במלאת 40 שנה להקמת תל אביב, האנדרטה הוקמה במקום הגרלת הצדפים והגרלת מיקום הבתים והשייכות המשפחתית, כאן באנדרטה היה מקום ועד השכונה ומגדל המים של תל אביב הקטנה, המתכנן היה אהרון פריבר.

"פסל הסוסה של מאיר דיזינגוף" בשביל העצמאות מול בית מאיר וצינה דיזינגוף, הדוחו"ת שקיבל מאיר דיזינגגוף, הרעיון הציוני בסוף המאה ה19, ממזכירי תל אביב ויושב ראש הוועד של אחוזת בית ולאחר ימים "תל אביב".

"בית העצמאות" בשביל העצמאות בתל אביב – בית צינה ומאיר דיזינגוף ברוטשילד 16 בתל אביב- "בית ראש הוועד של אחוזת בית" ותחילתה של תל אביב, מוזיאון התנ"ך היה בבית דיזינגוף, מקום הכרזת מדינת ישראל ב-14/5/1948

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן