סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיורים מודרכים בנצרת העתיקה.

סיור כריסמס וכל ימות השנה בנצרת וטיולים בנצרת והרי נצרת כולל הר הקפיצה וממעיין מרים וכנסיית הבשורה האורתודוקסית דרך "המוסקובייה" של נצרת, רובע בתי העשירים, בית הסראיה של נצרת, שוק נצרת ואפשרות לסעוד ליבנו החומוס, פלאפל, קליית קפה, כנאפה, חלבות, תבלינים ועוד .

ביקור במסגד הלבן של נצרת והגעה לכנסיית הבשורה על שתי הקומות לסיור נצרות עמוק, מסגד שיהאב אל דין,מרחוב פאולוס וחאן אל באשה.

נצרת בה התבשרה מרים הבתולה שברחמה נמצא בן האלוהים הוא המשיח, נצרת של כנסיות ונצרות לצד מסגדים ואסלאם, נצרת עיר ערבית גדולה וצפופה ורבים עוברים לנוף הגליל היא נצרת עילית לשעבר, נצרת של כנאפה ומתוקים.

חובה לבקר בכנסית הבשורה (כניסת אל בישארה) שנבנתה מעל המערה בה התגוררה מרים וקיבלה את "הבשורה", הכנסיה חרבה מספר פעמים ונבנתה מחדש והמבנה של ימינו הוא משנות השישים ונבנתה על ידי חברת "סולל בונה".

בתבליטי דלתות הכניסה ישנם תבליטי אמנות מברונזה ונחושת ובחלק העליון ישנם פסלים וארבע דמויות חשובות בעולם הנצרות, במרכז האולם שבנועה בצורת שושן צחור -"הפרח של מרים" גובה כמעט 60 מטרים מעל המערה ובחלק העליון אולם תפילה וםסיפסים שנתנו המתנה מרוב מדינות העולם ויציאת משם לכנסיית יוסף הנגר ובית ספר טרה סנטה.

סיור בבולוס א סאדס הוא רחוב פאולוס השישי.

★אל מסגד אל איבייד הוא המסגד הלבן בשוק נצרת

בית הארחה "פאוזי אל עזר" של מעוז ינון, בנין ההוסטל עם תקרה גבוהה עם ציורי קיר אנושיים ואולם המשקיף על כנסיית הבשורה החשובה.

דיוואן אל לאג'ון הוא מרכז רב תרבותי לאמנויות הבמה.

★ כנסית הבשורה היוונית אורתודוקסית או כנסיית גבריאל הקדוש ונמצאת ליד מעיין מרים הקדוש .

בתחילה, נבנתה כנסיה קתולית צלבנית בתחילת המאה השתין עשרה והכניסו את מי המעיין לכנסייה ובשנת 1263 חרבה על ידי הממלוכים ובין השנים 1628-1634 הבעלים ניו הפרנציסקנים ובניו. השליט דהר אל עומאר נתן היתר לקהילה יוונית אורתודוקסית להקים את הכנסיה בשנים 1769-1750

★ מעיין מרים וקדושתו לנצרות- ניתן להגיד גם "באר מרים" הוא היום סביל הנמצא בכיכר המעיין ומלאו מים המעיין מאחור, מעיין מרים.

בעבר מעל מבנה המעיין הייתה כנסיה צלבנית בשל קדושת המקום והממלוכים החריבו, מעיין מרים שופץ בשנת 1967 ואחר כך גם בשנת 2000 לקראת הגעת האפיפיור לנצרת ולאתרי הנצרות הקדושים.

★ סיור טעימות בשוק נצרת וסיור מודרך בשוק נצרת.

★ ביקור סיור ותצפית מ"הר הקפיצה" על נצרת והרי נצרת, תצפית על עמק יזרעאל, הכרמל והשומרון.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן