סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיורים וטיולים מודרכים, ימי כיף בתל אביב לימי הולדת קבוצות זוגות.

טיולי תל אביב בשכונות הדרומיות ובמרכז, בשדרות הירוקות ובשווקים.

טיולי וסיורי תל אביב המותאמים לקבוצות וחוגי מטיילים, טיולי נושא וטיולים מורשת לצד טיולי שוק וסיורי אוכל.

טיולי מסלולי תל אביב לתיירות, סיורים רומנטיים וימי הולדת-

"המסלול הירוק בתל אביב" ומסלולי טבע ואגמים בתל אביב

מסלול אופניים משבע תחנות לאורך הירקון ונהר הירקון עד נמל תל אביב ולאורך רחוב הירקון וטיילת תל אביב עד יפו נווה צדק וניל יפו ומדרון יפו.

טיולים מודרכים בצבע במרכז תל אביב וסיורים דרום תל אביב.

טיולים סיורים רעיונות והתאמות ואטרקציות בתל אביב לילדים.

מי הקים את תל אביב? באיזו שנה הרימו את תל אביב? מי היו מייסדי תל אביב? מי הקים את גימנסיה הרצליה? מי היו מנהלי גימנסיה הרצליה?מי עיר הבירה של ישראל תל אביב או ירושלים?איך קראו לשכונה הראשונה של תל אביב? מי היה ראש העיר של תל אביב? מהיכן הגיעו מייסדי תל אביב?מה מאפייני העיר העברית הראשונה? איך הקימו את תל אביב? מה לתל של עשרות משפחות ושדרה ענקית?

כמה תושבים יש בתל אביב? מה השטח של תל אביב?

מה מאפייני העיר תל אביב? הרחוב הראשון של תל אביב והמייסד של תל אביבי ההיסטוריה של תל אביבי מיקומה של תל אביב בגוש דן ומרכז ארץ ישראל– סיור אנתרופולוגי בשכונות דרום תל אביב ואמנות תל אביבית גרפיטי ואמנות רחוב .

להלן הסיורים המרכזיים של תל אביב וטיולים רגליים ורכובים, סיורי אופניים וחשמליות , סיור רכבות ובלון אוויר– ניתן "סיור רגלי עצמאי" וניתן לשכור את אפי נחמיאס מורה דרך עם אלפי ימי הדרכה של כל סוגי המטיילים וכל ארץ ישראל והתמקדות בתל אביב יפו.

טיולי וסיורי עומק עירוניים אורבניים בשכונת "נווה צדק" ולה סיפורים רומנטיים, אדריכלות תל אביבית משומרת, נווה צדק של שלושה רחובות אורך צרים והיום היא כוללת את שכונות נווה שלום, שכונת שבזי, שכונת אחווה הקטנה, שכונת מחנה יהודה ומחנה יוסף.

סיור בשכונת צדק שבין מקימיה שמעון רוקח והרב אהרון שלוש ועזרתו הרבה של חיים אמזלג סגן הקונסול הבריטי בקניית אדמות מצפון ליפו ועד למרכז תל אביב שלא הייתה קיימת וגם קנה את אדמות עיון קרא.

סיור משוררים סופרים בעקבות הסופרת דבורה בארון, יוסף חיים ברנר ואז"ר אלכסנדר זיסקינד רבינוביץ'.

סיור בעקבות ראשית החינוך בנווה צדק עם בתי הספר "אליאנס" , "בית ספר חובבי ציון"("יחיאלי"), "לווינסקי" .

סיור בתל אביב הקטנה -כשאומרים תל אביב הקטנה מתכוונים "לאחוזת בית" ומרכזה שדרות רוטשילד.

מ-כרם ג'יבאלי הערבית לאחוזת בית תל אביב, הקמת בית הספר גימנסיה הרצליה ולאחר לכת העותמאנים הרעים תל אביב מתפתחת בקצב מהיר.

באחוזת בית התפתח החינוך, ראינוע קולנוע עדן,אדריכלות ובהואוס, תרבות ובילויים.

★★. ★★. ★★ ★★. ★★. ★★ ★★

סיור מזמר אריק איינשטיין או טיול שירי אריק איינשטיין, סיור מוזיקלי בעקבות שירי אריק איינשטיין ובעקבות נפולי חייו של אריק איינשטיין במרכז תל אביב בין הרחובות גורדון, דיזינגוף, פרוג, פרישמן, יוסף אהרונוביץ', חובבי ציון 40 בית איינשטיין ורחוב טרומפלדור.

נשמע את "תוצרת הארץ" של אריק איינשטיין," יש בי אהבה היא תנצח", "אני ואתה", " עם גיטרה וכינור", יחזקאל, העיר הלבנה, ארץ ישראל, סן פרנסיסקו על המים, היא תבוא אלי ועוד.

"סיור בשרונה" הטמפלרית , סיור עצמאי בשכונה או סיור יום הולדת או גיבוש קבוצתי בדרומה הגרמנית וסיום עם טעימות וסיור אוכל "בשרונה מרקט".

"בתים מספרים בשרונה" סיור עם סיפור ושירים עם קצת פיקנטריות והמון תיבול ובחיוך בשרונה.

אתרים ובתים לביקור סיור והדרכה בשכונה הטמפלרית- "הסיפור המרגש של הרוקח איזידור ממלוק" השכונה, "אנטנת המוסד" המשוחזרת בשרונה, באר האנטיליה,"בית העם" של שרונה, היקב הקטן והגדול של שרונה, "בית הדואר" הטמפלרי על רחוב קפלן שהיה בית העם הישן ובית הספר של ילדי שרונה,בית הבד שרונה.

סיור בעקבות אמני הבימה בתל אביב בין רחובות דוב הוז ופרוג ומגורדון בצפון עד פרישמן בדרום הליכה קצרה עם שפע של עשרות אמני הבימה ויש גם מהמטאטא שהטביעו את חותמם על התרבות בישראל כמו- חנה ואילנה רובינא, קלצ'קין ומסקין, מנחם גנסין, חיים אימן, יעקב אביטל, שמעון פינקל, בת עמי פוגצ'וב, יהודה גבאי וג'ניה ברגר, תמימה יודלביץ' ופאני ליוביץ'.

******. ****★★★***** *****★★★

סיור אדריכלי במרכז תל אביב בכיכר צינה(כיכר דיזינגוף) ולאורך רחוב דיזינגוף,דב הוז ופרישמן.

סיור אדריכלות היסטורי אמנותי מכיכר אלבר ורחוב מונטיפיורי ומאז"ה לרחוב אחד העם יבנה רוטשילד.

סיור גרפיטי בתל אביב בפלורנטין בסמטאות הצרות של "פלורנטין הישנה" , אחד המקום הנחשבים לסיור גרפיטי גם בעיני אירופה ואמריקה, שילוב גרפיטי ואמנות רחוב ברחובות פלורנטין כמו דוד אברבאנל, צריפין , אוריאל אקוסטה ורחוב פלורנטין המרכזי עד רחוב ידידיה פרנקל ורחוב יאיר שטרן גבול רחוב הרצל.

"מועדון ה 27 " של האמן כיס- לב המופיע דהוי קמעא מצד ימין, האמנים המופיעים בגרפיטי: בריאן ג'ונס,ג'ימי הנדריקס, ג'ניס הנופלים, בנים מוריסון, סנאן מישל הבריאות, קורט קובעים ואיימי וואינהאוס המדהימה .

סיור עומק בתחנה המרכזית של תל אביב בקומות העליונות ומבחוץ, ברחובות פין ונווה שאנן, סיור ברחוב החשמל וסיפור החשמל של פנחס רוטנברג בשנות העשרים של המאה ה19 והשינויים שברחוב עבר כולל רחוב מקווה ישראל וברזילי עד כיכר המושבות.

טיול תל אביבי ברחוב אלנבי ובו שפע מבני בהאוס לצד הסיגנון האקלקטי הרב שבו ואחת הסיבות שיש פה המון אקלקטיות כי פעלו קרוב לעשור שנים והעיריה בתחילת שנות השלושים אסרה על הקמת מבנים אקלקטיים.

סיור מודרך ברחוב ביאליק ובו שפע בנייני בהאוס כולל כיכר העירייה הישנה, מוזיאון הבהואוס ובית ביאליק.

"סיור עומק בכרם התימנים" להיכרות עם העדה התימנית אך לא רק, ההיסטוריה של הכרם לצד האנשים האמיצים, המסעדות, שמשון תל אביב, באסטות בשוק הכרמל.

סיור משוררות בתל אביב בעקבות לאה גולדברג, דליה רביקוביץ , רחל המשוררת ותרצה אתר.

"סיור מודרך בנמל תל אביב" ושפך הירקון, נכיר את תחילת הבניה של נמל תל אביב לאחר השביתה הערבית בנמל יפו בשנות השלושים, סיפורי מעשיות, הגמל המעופף והתערוכות הרבות שכל מדינה באיזור ובאירופה הופיעה כאן ומכרה את תוצרתה.

שפך הירקון שלא נשפך לים, משפחת רדינג הבריטית וסיפור החשמל בתל אביב והארץ ישראל.

סיורי שווקים בתל אביב יפו נכיר, נטען,נחווה חוויות, נספר את ההיסטוריה של שוק הכרמל שוק לוינסקי ונתמזרח לשוק התקווה המיוחד ושכונת התקווה, אחד השווקים המיוחד והדונים של "גושן דן" הוא "שוק הפשפשים".

"סיר טיול טעימות בשוק בכרמל": שוק הכרמל או "שוק עזה" וכל סיפור שוק הכרמל מתחיל עם ארתור רופין ראש המשרד הארצישראלי שמציע הצעה ליהודים רובים עשירים שחקני אדמות בתל אביב ב1000 רובל , השקעה למען הדור הבא ויצא טוב לקונים כי עם המהפכה הרוסית בשנת 1917 ליהודים רבים לברוח ופה הייתה אדמה מוכנה ישנם היה "פליטי רופין".

סיור טעימות בשוק הכרמל של ממולאים אצל הסבתות, מאפיה תימנית ובה כל סוגי המאפים התימניים, סוגי גבינות אצל סטס, חומוס הכרמל וחמוצי הכרמל, בורקס תורכי אמיתי, עוזיאלי איש האתרוגים ועוד.

סיור טיול טעימות בשוק לוינסקי:

טיול בשוק לוינסקי החדש מלווה בטעימות בשוק של פלורנטין, רוב אנשי החנויות הם דור שני ושלישי וחלקם החדש רק פתחו לפי חודשים או שנתיים, נהנה "מתבליני פרג" אצל דינה וגלית נקבל מג'דרה בצלחת עם התוספות של פרג תבלינים, כנאפה שוק לוינסקי ותוספות, בורקס פנסו או בורקס לוינסקי עם ביצה ולימונדה, פלאפלים וטחינה אצל אלי ופלטה של כמעט עשר טעימות "במעדניות יום טוב",וחומוס גרגרי הזהב.

"סיור טעימות בשוק התקווה":

סיור טעימות בסיגנון עיראקי פרסי תורכי בשוק התקווה בין שתיה ייחודית, מאפיות, מעדניות , בורקסים ועוד.

נכיר את שכונת התקווה, נגיע לבית עופרה חזה ולכן ענק ויפהפה לזכרה של עופרה חזה, נבקר בסמטאות שכונת התקווה ונכיר משפחה בוכארית שם נשמע על יהדות בוכרה, עולים בוכרים לשכונת התקווה וטעימות של מעדנים בוכוריים וריקודים בוכריים.

"סיור טעימות בשוק הפשפשים" ביפו, טעימות וסיור אוכל יפואי בולגרי עם מאפים בולגריים, כנאפה, חומוס ופלאפלים בשוק הפשפשים, שתיה טבעית או גלידת שקד האיכות, מאכלים ומעדנים לפי תקציב, שקשוקה.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן