סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

אתרים לטיול בחיפה.

מקומות רעיונות ואתרים לסיור וטיול בחיפה.

חיפה עיר רב גונית בגיאומורפולוגיה שלה כשהכרמל נפגש עם הים, שכונות חוף לעומת שכונות על הר הכרמל, חיפה תחתית העתיקה הערבית וקצת יהודית עם שינויים המהווים כל הזמן, חיפה עם בניה בסיגנון בהאוס או הסיגנון הבינלאומי, חיפה של שווקים שונים ומגוונים, חיפה של דרוזים בהאיים אחמדיים לעומת יהודים מוסלמים ונוצרים, חיפה של בתי הדר מסוף המאה ה-19 ואמצע המאה ה20, חיפה עם סיגנון ייחודי משלה המשלב מזרח למערב "והסיגנון הישראלי" המשלב את הארכיטקטורה של ארץ ישראל ועכשוית.

סיור מוזיאונים בחיפה-

" מוזיאון העיר חיפה בבית העם הטמפלרי" ותכליתו ללמד ולהשכיל בהבנת ההיסטוריה של חיפה.

"מוזיאון חיפה לאמנות" המצוי בגבול ואדי ניסנאס ורחובשבתאי לוי ובנוי מאבן ערבית ומציג אמנות ישראלית ובינלאומית עכשווית, בית ספר ושימורו.

"מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית"- אמנות המציגה את תרבות יפן .

"מוזיאון הכט חיפה" – מוזיאון העוסק הארכיאולוגיה של ישראל וחלק גדול נקנה על ידי דוקטור ראובן הכט בעלי המקום שהקים גם את "ממגורות דגון".

"מוזיאון ההעפלה וחיל הים על שם דוד הכהן"– כשהיסטוריה פוגשת את הים וצבא ימי, העפלה בלתי ליגלית שהיא הכי ליגלית וההיסטוריה של חיל הים.

"המוזיאון הימי הלאומי" של חיפה המספר על אימפריות שיט במרחבי הים התיכון , ים סוף והנילוס.

"המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל"- והכל מתרחש באחד המבנים המרהיבים של חיפה "בבנין הטכניקום" נועד לקרב את הנוער הישראלי למדע.

"המוזיאון לטבע" בבית פנחס של המכון הביולוגי וניתן לראות מגוון לווייתנים, פיצוצים של חוליות ים ובעלי חיים.

"מוזיאון מאנה כץ" בחיפה- המוזיאון מצוי בבית הפרטי של מאנה כץ ושנה בו בארבע השנים האחרונות שלו, מוזיאון מאנה כץ עוסק באסכולת מאנה כץ בין מלחמת העולם הראשונה לבין מלחמת העולם השניה.

"המוזיאון לפרהיסטוריה על שם משה שטקליס" המצוי "בבית פנחס" בגן החיות של חיפה במכון הביולוגי.

"מוזיאון רכבת ישראל" בחיפה- והוא המוזיאון הלאומי להיכרות עם רכבות ישראל לתקופותיהן ודגש על "רכבת העמק" וכל זאת בתחנת הרכבת חיפה מזרח שהייתה פעם הרכבת המרכזית והעיקרית של חיפה .

"מוזיאון דגון" בממגורות דגון צמוד לרכבת השמונה אט "רכבת מרכז" המספרת על הדגן ואגירתו בהיסטוריה.

אתרים ארכיולוגיים בחיפה– תל שקמונה" בכניסה הדרומית חיפה/ תל אבו הואם" לפני נשפך לנחל קישון מתקופת הברונזה המאוחרת ועד התקופה הרומית.ס/ קיר העורבים אתר פרה היסטורי ליד שכונת רמת אלון ויש בו מערה גומחות על מצוק הכרמל לפני 15.000 שנים ונצמצאו מטבעות, כלי קרמיקה ושרידי חווה חקלאית הלניסטית/ "מערת גאולה" מערה בשכונת גאולה ונמצאו פריטים מהתקופה הפלאוליתית התיכונה ויצאו בין היתר עצמות בעלי חיים, כלי צור ועצמות אדם/" מבצר ראש מיה" ישנו גן ארכיאולוגי בשכונת רוממה ובה שרידי מצודה צלבנית שבנויה על בסיס ישוב יהודי מתקופת החשמונאים בחלק העליון של וואדי רושמייה"( הגיבורים).

"חיפה אל עתיקה" ממש ליד תחנת הכרמל והיא הגרעין הישן של חיפה היהודית ואם כל ההצלחות בחיפה.

פארקים, שמורות טבע גנים וירוק בחיפה:

חיפה יושבת על ההר הירוק כל ימות השנה הכרמל ואך טבעי שיעבור בה נחלים וגיאיות, שמורות טבע, מעיינות מים זכים, תצפיות, טיילות נוף וחוף בחיפה.

טיילת לואי היא מהטיילות היפות ברחבי הים התיכון, הגנים הבהאים מהיפים בעולם כולו,"גן בנימין" בהדר הגן העירוני הראשון וגן חסידי אומות העולם .

"פארק הכרמל" מאוניברסיטת חיפה אל מרחבי היערות והחורשות ענקיות המנורות את הרי הכרמל המוריקים הכוללים את שוויצריה הקטנה והחי בר.

"פארק הכט" לחוף הים עם 75 דונם ולאורך 1.2 ק"מ בין כביש 4 למסילת הרכבת, הפארק על שמו של דוקטור ראובן הכט בעל ממגורות דגון ויוזם מוזיאון הכט.

"פרק הקישון" ומעגן הדייג השפל נחל הקישון/ פארק קיסלק בשטח שיפוט הטכניון תוכנן למנוחה לסטודנטים.

גנים ציבוריים בחיפה:

גן האם במרכז הכרמל עם מדשאה ובמות לאירועים, גן חיות בתחומו, תחנת הכרמלית ממול ותחילת מסלולי טבע ומסלולים אורבניים כולל טיילת לואי וטראסה 19 ברחוב יפה נוף או בית פנחס רוטנברג בחיפה.

"גן הפסלים של אורסולה מלבין" בשדרות הציונות עם עשרות פסלי ברונזה המספרים את "סיפור האישה".

מצפורים על שם דוד שטסל בקצה שדרות הציונות ומצפור גן הפסלים במרכז שדרות הציונות ומצפור הגפן – תצפית מהמרפסת דל הגנים הבהאיים.

מבנים לטיול סיור ויום כיף בחיפה-

מגדל השעון של חיפה אל ג'רינה ליד מגדל המפרש או מגדל הטיל, תחנת הרכבת חיפה מזרח מוזיאון הרכבת/ בנין הקזינו בשכונת בת גלים/ טחנת הרוח הטמפלרית בשכונת בת גלים, בית העם, בית דיק ובית שומאכר הטמפלרים וסיורים/מרכזית בת גלים מתפקדת התחנה מרכזית מקומית/"בית חברת הנפט" בצומת שדרות הציונות וכיום בית חולים גריאטרי "נוף הגפן" שנבנה על ידי עזיז כיאט והושכר לחברת הנפט הארץ ישראלית ipc ובהמשך נמכר לחברת shell ובהמשך "לחברת פז"

גורדי שחקים בחיפהמגדלי פנורמה מול גן האם בשדרות הציונות, מגדל יוקרה בן 24 קומות גובהו 88 מטרים, במגדל השני רק 24 קומות ומתנשא ל 185 מטר.

מגדל חברת חשמל– המשרדים הראשיים של חברת חשמל וממוקם בין טירה לדרום חיפה מול קניון קסטרא.

מגדל אשכול בקמפוס אוניברסיטת חיפה משנת 1977 ובולט למרחוק.

מלון דן כרמל גבוה בעיקר בגלל קו הרכס על הכרמל ולא רק גובהו.

"מגדל המפרש" המשמש את משרדי הממשלה ושמו "מגדל קריית הממשלה על שם יצחק רבין" גובהו 137 מטרים כולל המפרשים אשר בראש מגדל c בחיפה.

סיור עצמאי בחיפה עם ייעוץ של אפי נחמיאס לזוגות וחברים סיורי שישי שבת בחיפה, סיור מקצועי בחיפה לקבוצות סיור גרפיטי בעיר התחתונה של חיפה-סיורין בחיפה האנגלית סיורים בחיפה בסוכות-סיורי שווקים בחיפה- סיורי אדריכלות ואמנות בחיפה התחתונה ובהדר- סיורי דתות בחיפה ושכונת– בילויים בחיפה מועדונים למסיבות מסעדות.

מה לעשות עם ילדים בחיפה, סיור במושבה הגרמנית, סיור בוואדי ניסנאס, אטרקציות זוגיות בחיפה,מקומות לצאת בחיפה, סיור ברכבת בת גלים לסטלה מאריס.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן