סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

טיולים מודרכים בעמק יזרעאל בין אלוני אבא לבית לחם הגלילית.

סיורים מודרכים בבית לחם הגלילית ואלוני אבא בעקבות הטמפלרים הגרמנים בעמק יזרעאל .

מווירטמבורג לחיפה ומחיפה לעמק יזרעאל עד ההחלטה להתיישב בבית לחם הגלילית, בגלל השם התנכי או המיקום הנוח ביו גבעות הגליל התחתון לעמק יזרעאל.

הטמפלרים הקימו מושבה חקלאית מודרנית ומפוצצים יותר מכל צדק אחר בישראל, הטמפלרים גדלו תפוחי אדמה קטניות,חיטה ושעורה, תירס ושיבולת שועל.

17/4/1948 התחיל מבצע לכיבוש בית לחם הגלילית ואלוני אבא ואף שני טמפלרים גרמנים נהרגו.

איזור בית לחם הגלילית היה אמור להיות בתחום המדינה הערבית לפי הסכמי החלוקה והעולים על הקרקע באט "מארגון החורש", חברי ההגנה שעבדו את תא השטח של בית לחם הגלילית וניצולי שואה.

מומלץ לבקר בבית העם של בית לחם הגלילית, מגדל המים, לאורך הרחוב הראשי בתים בעלי אדריכלות טמפלרית, מוזיאון הטמפלרים של קובי פליישמן ,סיור בעקבות ספרו של מאיר שלו "פונטנלה" וביקור בחוות התבלינים הכי יפה בישראל של אבי ציטרשפילר.

באלוני אבא מומלץ להגיע ולראות את בתי הטמפלרים בכניסה לישוב וקצת ימינה, בית העם שחזר להיות כנסיה ומחנה המעצר הבריטי הבנוי מאבן הריק קטנה ואדומה.

סיור בשמורת יער אלוני אבא– יער אמיתי עם שלכת סתיו, משטחים ירוקים מקסימים ופריחה נדיבה בעונה.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן