סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור מודרך לקבוצות בחלקת גדולי האומה והר הרצל בירושלים.

סיור בחלקת גדולי האומה בהר הרצל

סיורים וביקורים בחלקת גדולי האומה וראוי להתחיל עם "מוזיאון הרצל" ומשם להרחבה הענקית של חוזה המדינה הרצל ומיד לאחריו ז'בוטינסקי, ראש הממשלה יצחק רבין שנרצח על ידי בן עוולה ושמעון פרס, הנשיא החמישי איש ירושלים יצחק נבון ועודבהר הרצל נכיר את האנדרטה המרכזית הצמחייה את כלל חיילי צה"ל ונעבור בין הקברים והאנדרטאות ל"צוללת דקר", ל"ספינה אגוז" ועד אתר ההנצחה החדש של נופלים צה"ל המרגש בו כל יום מעלים אזכור לנופלי אותו יום.

"סיור מומלץ ביד ושם בירושלים"

בשנת 1953 נקבע בחוק הזיכרון בכנסת להקים את יד ושם למען להציל את יקירי השואה והשואה בכלל.

עד סוף 1994 הוכרו 12.000 החסידי אומות העולם כמו אוסקר שינדלר שהציל 1.200 עובדים יהודים או ראול וולנברג הדיפלומט ואיש העסקי השבדי שהציל רבים מיהודי הונגריה.

את הסיור נתחיל עם פסלה האמנותי של אילנה גור "התקווה" ויפה נמשיך ל "יד לילד" ויש לו מסר, לא רק המאבק המזוין יהיה ההנצחה אלא גם בהשמדת ילדים שאין בהם עוול או חטא.

אנדרטת קורציאק והילדים אט שמו דוקטור הנריק גולדשמידט נולד למשפחה יהודית מתבוללת, בשנת 1912 התמנה יאנוד קורצ'אק למנהל בית יתומים הוט ועוזרתו שותפתו הייתה סטפניה וילצונסקה יאנטש היה פעמיים בארץ ישראל בשנות ה30, הדריך פנימיות לקייטנות וכשהבים שהנאצים רוצים את ילדיו היהודים ולהציל אותו כמובן, יאנטש סירב והלך איתם אל המוות, אחד הדברים החשובים במשנתו של יאנטש קורצ'אק הוא לכבד ולאהוב את הילד כמעט ככגדולים .

"האנדרטה לשואה ולגבורה ביד ושם"

"תבליט נפתלי בזם" אוהל יזכור ביד ושם.

האנדרטה לזכר הנספים במחנות-

בקעת הקהילות הקדושות

אנדרטת הקרון

סיור בהר הרצל בעקבות אבות הלאום ובניו התמונים האדמות בהר הרצל.

תחילת סיורנו בהר הרצל הקבר הרצל וקברי זאב ז'בוטינסקי ונמשיך למחלקת גדולי האומה והתמקדות ברצח יצחק רבין, החלקת גדולי האומה קבורים נשיאים, ראשי ממשלה ויושבי ראש הכנסת.

מצבת הצנחנים שפעלו במסגרת הצבא הבריטי באירופה.

אנדרטת המעפילים ואיזור הקבורה לטבועי אוניית "סלבדור" שמקורה בבולגריה בשנת 1940.

האנדרטה לזכר מתנדבי הצבא הבריטי-

האנדרטה לזכר חללי הצבא האדום

האנדרטה לזכר כ"ג יורדי הסירה.

האנדרטה לחללי תש"ח בירושלים.

האנדרטה לזכר הצוללת "דקר".

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן