סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור מודרך בשכונת "טלבייה" והמושבה היוונית "ושכונת קטמון" -בירושלים.

סיורים מודרכים ירושלמיים בטלבייה

טיולים וימי גיבוש בטלבייה ירושלים מאדריכלות ואמנות ועד להיסטוריה המרתקת.

סיור בטלבייה בירושלים-

שכונת טלבייה הירושלמית הוקמה בזמן המנדט הבריטי ורוב אוכלוסיתה הייתה ערבית, שכונה של אמידים שקנו את הקרקע מן הפטריארכיה היוונית אורתודוכסית.

בזמן מלחמת העצמאות הערבים נטשו את בתי קטמון ובמקומם הגיעו יהודים..שמה טאלבייה מלשון טאלב וטאלב היה מבאי ביתו של מוחמד ובכל מקרה בתי השכונה מפוארים מיוחדים וניתן ליהנות מאדריכלות ייחודית ולא מעט ארמנית ,"קוממיות" זה שמה העברי אך כמה כבר משתמשים בשם זה?!

סיור בטלבייה בכיכר סלאמה ווילה סלאמה שנבנתה על ידי סלים אבו סואן שהיה הגיס של קונסטנטין סלאמה המליונר מאנשי העסקים שהצליחו מאוד בכל משלח ידם, מלון יסמין האוס בחובבי ציון, בית אני ג'מאל ברחוב דיזרעאלי ובית החולים הנסן בית חולים למצורעים, גן השושנים של טלבייה.

אדריכלות ירושלמית בטלבייה

"שכונת קטמון" בירושלים-

שכונת קטמון הירושלמית היא מהשכונות המקסימות ומרהיבות של ירושלים. שכונת קטמון בנויה בבתי אבן מפוארים ערביים או יווניים ומוקפים בבוסתנים ,שכונה שהוקמה בימי המנדט הבריטי ועד ימינו.

הסיור יעבור ברחובות הילדסהיימר ורחל אמנו , גן אופירה נבון, רחוב רחל אימנו ובית השגרירות הנוצרית הבינלאומית ,גן סן סימון, מנזר סן סימון, וילה שרקסי המפוארת, בית מילקן, בית כאמלה ובית התווים, בית מורקוס ובית סמירמיס

על קטמון כתבו ספרים וחלק מהפעילות היה פה בשכונת קטמון כמו: "יונה ונער" של מאיר שלו, "היפה בנשים" של שפרה הורן, "אהבת שאול" של אלי עמיר ו"מתוך ההפיכה" של פועה שטיינר.

סיור מודרך במושבה היוונית בירושלים:

סיור ברחובה הראשי של המושבה היוונית ברחוב יהושע בן נון, לקראת סוף המאה התשעה עשרה קונה  הארכימנדריט אפטימיוס שטחים לאוכלוסיה היוונית שלו הצפופה בתוך העיר העתיקה ויוצאים מהחומות.

חלק מאוכלוסיית השכונה הגיעה מתורכיה או איזור תורכי בו היו יוונים ולאחר המלחמה ביניהן יכלו לעבור ממקום למקום והיו 7000 יוונים שחלק מהם הגיע לירושלים ולא חזרה ליוון וישבו "במושבה היוונית".

מומלץ לבקר במועדון היווני ברחוב יהושע בן נון 8 ובבעלות ממשלת יוון וכן ניהולו היום יומי.

בתים לביקור במושבה היוונית: בית מיסרליס / בית ח'רופה / המועדון היווני / בית יואנידיס.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן