סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור מים בנחל תנינים-עין אביאל ועין עמיקם.

נחל תנינים ליד עין אביאל

סיור בפרובנס הישראלי במועצה אזורית אלונה.

המלצה לסיור מים קרוב לבית בין רמות מנשה לכרמל.

נחל תנינים או ואדי זרקא(הכחול) או ואדי תאמאסיח(תמסחים) מקבל את כוחו משפע מעיינות וזרימה מרמות מנשה ובחורף כמות המים עצומה וסוכרים חלק מהמים למען העשרת מי התהום ליד עמיקם, אנחנו נתרכז בחלק העליון של הנחל ונתחיל "בעין עמיקם" לאחר שיעבור את מושב עמיקם לפי הוואייז לגבעת נילי ועם היציאה מעמיקם נבחין בנחל תנינים ונפנה ימינה ונסיעה של 300 מטרים נגיע לעץ תות גדול וממליץ על "פיקניק" שם או על גדות הנחל(לשמור על ניקיון), הליכה במים והגעה תוך דקותיים לעין עמיקם, תהנו ממפלון יפהפה וקטון, צבעוניות הגיר מחום ועד ירוק ולבן…לפני המפל פינה מקסימה לפריסה קלה "ומנהרת מים", צמחיית נחלים עשירה,ניתן להמשיך לפי הכוח בהליכה במי נחל התנינים העליון וממליץ לחזור במים ולא בשביל..סיור מים לילי לאור ירח בעין אביאל(עין ירדנה) ועין עמיקם בין מעיינות בריכות ומפלים.

המפל בעין אביאל בנחל תנינים

סיור ב"עין אביאל"-עין ירדנה.

נעלה לרכבים, נחזור דרך עמיקם לאביאל ואחרי הכניסה לאביאל במטרים ספורים נגיע לחניה קרובה…משם נרד ישר למים ונתקרר טיפה,הליכה קלה במים, גם אם יש סבך ניתן להלך בו במים עד המפל "ומנהרות קנים" מלשון קנה, מעל המפל "זולה" סודית ופרטית לפיקניק או התבודדות..ניתן לחזור לנקודת המוצא דרומה(שמאלה מהמפל) ןלהמשיך 200 מטרים נוספים לבריכה גדולה ומרנינה ומשם לרכבים…

אני מכנה את איזור מקורות נחל תנינים ותחילתו כ- "הפרובנס הישראלי" ושייך למועצה אזורית אלונה, המועצה האזורית הכי קטנה בישראל ולה שלושה ישובים- אביאל, עמיקם וגבעת ניל"י שהוקמו על ידי תנועת בית"ר בשנותיה הראשונות של המדינה,בהחלט יש חקלאות ישראלית של רימונים, כרמי זית וכרמי ענבים,שזיפים אפרסקים ונקטרינות..

מהיכן הגיעו התנינים? כנראה הרומאים הביאו מספר פריטים לביצות של נחל תנינים והתרבו למען משחקי הגלדיאטורים בקיסריה ושוני…יש עדויות על תנינים לפני 110 שנים לערך..

עוד באיזור…בית הבד של משפחת טפרברג בגבעת עדה(עץ השדה), יער אלונים בכפר גליקסון, פארק אלונה והליכה הפערים המים או סיור אהוד מנור בבנימינה שכתב את השיר "נחל תנינים"….

Www.efitours.co.il


המפל בעין אביאל בנחל תנינים
סיור מודרך בנחל תנינים עליון

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן