סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור מודרך בטבריה.

סיור מודרך ויום כיף לקבוצות בטבריה וסובב כנרת.

מבט על טבריה מלאונדו פלאזה

טבריה משנת 20 לספירה הוקמה על ידי הורדוס אנטיפס בנו של הורדוס לקויה על שמו של טיבריוס קיסר..

טבריה על שמו של טיבריוס קיסר איש חולה מין ונטיות קשות כך שחכמינו לא אהבו זאת וקראו לה על שם "הטאבור" וחשיבותו לאדם או "טוב ראיה" ,הסנהדרין בטבריה ורבי יוחנן בן זכאי מעיד על חשיבותה .
קברם של רבי עקיבא, רבי מאיר בעל הנס, הרמב"ם והשל"ה הקדוש,"הניקוד הטברייני" מאמצע המאה העשירית המשפיע עלינו עד ימינו וכתיבת ספר ארם צובא בטבריה ופייטנים רבים שיצאו מימנה כמו רבי אליעזר הקליר.

נוף כנרת מאיזור החומה הצפונית של טבריה

הצלבנים כובשים את טבריה ב1099 על ידי טנקרד ונעשתה נסיכות צלבנית גלילית והבייתה "תיירות דתית" נוצרית למקומות הקדושים ורבי בנימין מטודלה הרב ומורה הדרך מספר על טבריה הרוחשת והבוחשת.
אחרי קרב קרני חיטין(1187) נופלת קרנה של טבריה.

אמצע המאה ה16 דונה גרציה ודון יוסף נשיא ניסו ליצור מרכז דתי כלכלי יהודי בטבריה, התחילו ולא סיימו, הישוב היהודי בטבריה על ידי רבי חיים אבולעפייה ממגורשי ספרד שישב באיזמיר ונקרא לדגל על ידי דהר אל עומר שליט הגליל ובחוכמתו ידע שבמקום שיש יהודים יש כלכלה טובה וחזרה וזה היה רצונו.

חזית בית החולים הסקוטי בטבריה

עליית החסידים ממזרח אירופה בשנת 1777 ומי שאירגן והיה המניע היה הבעל שם טוב והרבה המוביל בפועל היה הרב מנחם מנדל מוויטבסק לטבריה וחלקם עלה לצפת, "מכנס הקטנה" -300 תלמידי חכמים עולים ממכנס במרוקו לטבריה לכן שמה מכנס הקטנה.

"היציאה מן החומות" של טבריה בבניה של הכנסייה האיטלקית בשנת 1908 ושלוש שנים אחר כך פיק"א מקימה מחוץ לחומות שלוש חוות חקלאיות יהודיות והיום זו "שכונת אחווה" של טבריה.

סיפורו המרתק של דוקטור טורנס הסקוטי ועזרתו לישוב בטבריה והקמת בית חולים.

  • טבריה של סיורים וטיולים סובב חומות טבריה, בית הסראיה התורכי, בית ספר אליאנס, המלון הסקוטי, המוזיאון הפתוח של טבריה, מלון טבריה ההיסטורי, ג'מאע אל כבירה הוא המסגד הגדול המרכזי של טבריה המוסלמית של פעם, גרפיטי ואמנות בטבריה, מרכז עתיקות טבריה הכולל סרקופגים, עיצובים אדריכליים, שחזור בית כנסת, כותרות ועוד…הכנסיה היוונית אורתודוקסית, בית הכנסת רבי חיים אבולעפייה ובית כנסת קרלין, מסגד הים וטיילת טבריה.
המסגד המרכזי של טבריה
בית הסראיה של טבריה

מדריך טיולים בעיר טבריה בעתיקות חמת טבריה, מין חמימים לצד פסיפסים ומקורות יהודיים בבית הכנסת של חמת המראה לנו קהילה חזקה ואפשרויות רבות לבנית פסיפס מפואר ובית כנסת.

סיור הסובב כנרת בין דגניה לכנרת , בית הנוטרים בין הירדנית לכנרת, סיפור הבאת התמרים מעיראק לישראל עם בן ציון ישראלי ומלוויו, סיור בחוות כנרת והמושבה כנרת, בית טריידל ההיסטורי על שפת ים כנרת, בית גבריאל המקסים ושנחזור תחנת רכבת העמק הצמח, אנדרטת הטייסים התורכים ליד קיבוץ האון, סיור וביקור בסוסיתא עיר הלניסטית מפוארת עד ימינו מעל עין גב, נצרות על ים כנרת וכנסיות טבחה עם נס הלחם והדגים, הר האושר, כורסי,כפר נחום ומגדלא.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן