סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

ימי גיבוש כיף טיולים וסיורים בצפת.

סיור מודרך בסמטאות צפת

סיור מודרך בצפת בהר כנען על חלקיו הגבוהים והמרכזי העיר עד העיר הישנה והעתיקה ברובע היהודי של פעם כולל בתי הכנסת, הגלריות, בסמטאות, סיור קולינרי,רחובות העיר צפת , ישיבות ומוסדות.

ביקור בבית הכנסת יוסף קארו, 40 שנים נע ונד ממקום למקום עד שהגיע לצפת, כשהגיע לצפת הוסמך רבי יוסף קארו על ידי הרב יעקב בערב, רבי יוסף קארו יורש את הרב יעקב בירב ויושב בבית הדין הגבוה בבית הוועד עם הרב משה מטראני שכונה המבי"ט מגדולי חכמי צפת.

המקום הקדוש בו כתב רבי יוסף קארו את סיום "השולחן ערוך" ושירים משוררי רבני צפת הכתובים במקום.

סיפורה של המיילדת הראשונה של צפת, רחל דויטש.

בית הכנסת על שם משה אלשייך: רב גדול עוד בטורקיה ועולה ארצה, ממשיך את הסמכת הרבנים כמו רבו יעקב בירב שעשה זאת כמו בימי הסנהדרין והיה מבתי המדרש הגדולים והחשובים של צפת בתקופת האר"י הקדוש.

בית הכנסת על שם רבי יצחק אבוהב:

בית כנסת האר"י הקדוש : עליית הרב שלמה יצחק לוריא לצפת ממצרים בגיל 36 עם שתי בנות ואישה, קהילה "וגורים" שמתבססים סביב האר"י, פיתוח השיטה הלוריאנית וחקל תפוחים קדישין, הבאת "הקבלה" בצפת לעולם מופשט ושלום יותר בלימודת

רחבת משפחת עבו בצפת: משפחת עבו עלתה מאלג'ירה, משפחת עבו עתירת המנון ושנים רבות יצאו מימנה קונסולים בשירות צרפת, קניית אדמות יסוד המעלה ומשמר הירדן בסיוע הקונסוליה של משפחת עבו וגולת הכותרת יציאת ספר התורה של משפחת עבו בחג בעומר מצפת למיקום מרחבת בית עבו בצפת.

המשטרה הבריטית והדווידקה ברחוב ירושלים וירידה לכיכר המגינים בירידה לרובע היהודי בצפת.

גבינות קדוש בצפת וסיפור על דור חמישי המייצרים גבינות צפת וגבינות נוספות בתחתית העיר צפת העתיקה ויש לציין את גבינות המאירי להם יחוס בענייני יצור גבינות צרפתיות וגבינות נוספות.

המסגד האדום הממלוכי של צפת
חסידים ותלמידי חכמים בצפת
בבית הכנסת רבי יצחק אבוהב בצפת
סיור בצפת לקבוצות

סמטה צפתית ברובע היהודי בצפת
סיור גרפיטי בצפת
"לכה דודי לקראת שבת" סיור צפתי לקראת שבת
סיור בסמטאות צפת

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן