סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור מודרך באשקלון.

https://www.bizreviews.co.il/provider/nachmias-efi

סיורים טיולים וימי גיבוש בעיר אשקלון בת ה 4000 שנים, עיר מקראית ועיר נמל אשקלון, כל התקופות הרלוונטיות היו באשקלון, אשקלון מלשון שקל, לשקול וליהנות מאשקלון.


אשקלון חיה ובועטת קרוב לחמשת אלפים שנים,מופיעה בכתבי המארות(הקללות) של המצרים ואם המצרים קיללו את אשקלון זה אומר שהיא עיר חשובה,עיר כנענית, פלישתית ופניקית, נבוכדנצאר כובש הורס את אשקלון ואת בית המקדש הראשון, אשקלון היוונית רומאית(כנראה הורדוס נולד באשקלון) עיר של משוררים סופרים ואנשי רוח התקופה הרומית, ביזנטיים נוצרים וכנסיות מוקמות,עיר נמל בתקופה המוסלמית עד המוסלמים הפאטימיים מובסים על ידי הצלבנים-לא היה פשוט לכבוש את אשקלון ולוקח זמן, עיר חזקה ,בתקופה הצלבנית הצלבנים יושבים פה וחומות אשקלון נראות למרחוק מאותה תקופה.. בתקופה הממלוכית אשקלון הייתה השלישית בגודלה בארץ ומי שמכיר את כיכר העצמאות ברחוב הרצל היא עד היום ממלוכית ובטח המסגד המרכזי הגדול(ג'מאע אל כבירה) מהתקופה הממלוכית, בתקופה הבריטית עיירה גדולה רוב המוסלמים עזבו לעזה, התירו להם לחזור וגורשו,חלק מערביי מגדל הגיע לעיר רמלה…"מגדל גד" כישוב יהודי שרובם עולים חדשים מול ישוב חדש אחר "אפרידר" שני ק"מ מערבה והחיבור ביניהם.

סיורים מודרכים באתרי אשקלון המרינה של אשקלון, טיילת אשקלון וקבר שייח עוואד, פסיפסי הכנסיה הביזנטית, הסרקופגים של אשקלון באפרידר, עתיקות אשקלון ליד הים, מוזיאון אשקלון בעיר העתיקה ברחוב הרצל, מתקני ההתפלה של אשקלון, מרכז מבקרים קרלסברג, ומרכז המבקרים של חברת חשמל.

מוזיאון אשקלון במסגד המרכזי בעיר הערבית מגדל(אשקלון)
סרקופג משיש שהגיע מתורכיה או יוון לאשקלון
עתיקות וסרקופגים במרכז אשקלון
הסרקופגים של אשקלון במרכז אפרידר
מרכז אפרידר באשקלון
המסגד המרכזי של מגדל-אשקלון

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן