סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור מודרך בשכונת בת גלים חיפה.

שמה של בת גלים בא  מהתנ”ך (ספר ישעיהו י’, ל’): “צהלי קולך בת גלים הקשיבי לישה, עניה ענתות” … , היינו, הביאי את קולך לידי צהלה, הרימי קול – בת גלים – הקשיבי לקול צעקת הגלים.

נהנה מהליכה בטיילת בת גלים היפה , נכיר את הבית ברחוב רציף פנחס 51 של ויקטור כהן מנהל פיק"א בחיפה ומהסמלים של חיפה, נמשיך לרציף פנחס 39 בית סגן הרב הראשי של חיפה וארכיטקטורה ייחודית וכתוב בכניסה- אם ישכחך ירושלים תשכח ימיני”
נמשיך לבית ברציף פנחס 37,  כאן גרה משפחת בירנצווייג , שבנה, איסר בארי   שהיה ראש הש"י ודן את טוביאנסקי לתלייה שהיה חשוד במסירת מידע לבריטים והתברר בסופו של דבר שלא היה אמת בדבר, בבית גר שנה ש"י עגנון.

סיור בטיילת הדרומית של בת גלים וסיפורו של הקזינו והבילוי שלא הושלם.

סיור בשדרות בת גלים בחיפה מהטיילת לבית סמסונוב בלב שדרת בת גלים, בית סמסונוב תוכנן על ידי האדריכל יוסף ברסקי ליצחק סמסונוב הווטרינר, תקופה שהיה פה אפילו מוסך, בית סמסונות יפהפה ואף יועד לשימור.

נמשיך בשדרת הוואשינגטוניות ונכיר את הסגנונות הבינלאומיים(בהאוס) ובמרכז השכונה נכיר את הגרפיטי וציורי הקיר הרבים ולמעשה אמנות רחוב.

"מנזר הזוואארא של הנזירות הכרמליתיים" וכיום בית חולים רמב"ם, הנזירות אחיות מארי דו סקארה קר ומארי דה לה קרוא קנו את השטח בשנת 1882 מהנזירות הכרמליתיות (התיישבו ממש בשנת 1892)וישבו פה עד עד 1936 כשפתחו את בית הספר לסיעוד של בית חולים רמב"ם.

האחיות הצרפתיות גורשו במלחמת העולם הראשונה וחזרו אחריה, בשנת 1936 עברו לרחוב טשרניחובסקי 2 בחיפה ונמצאים שם עד ימינו.

בת גלים במקורות
גרפיטי בשכונת בת גלים חיפה
בית סמסונוב בשכונת בת גלים חיפה
כיכר שמואל טנקוס בבת גלים חיפה
בית כנסת "בת גלים" בבת גלים
שדרות בת גלים בשכונת בת גלים חיפה
מנזר זאאוורא של הכרמליתים בבת גלים

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן