סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור מודרך בכיכר צינה דיזינגוף תל אביב.

סיורי אדריכלות היסטוריים בכיכר צינה דיזינגוף בתל אביב וברחובות הסמוכים ללב אביב.

סיפור הקמת "כיכר צינה" בלב תל אביב ובשנת 1938 הייתה מעין צפון תל אביב וקרויה על שמה של אישתו של ראש העיר כיכר צינה, מי שתכננה את "כיכר צינה" הייתה האדריכלית ג'ניה אוורבוך ובפועל היו אדריכלים אחרים שתכננו כל מבנה וג'ניה אוורבוך הייתה חייבת לאשר את עבודתם.

מהמבנים היפים "בכיכר צינה" דיזינגוף בתל אביב והיום "מלון סינמה" ובעבר היה "קולנוע אסתר" ההיסטורי וכיום בכניסה ניתן לראות את המקרן הגדול והיפה, קולנוע חן והיום רב חן מהמבנים האחרונים שנבנו בכיכר צינה, אריה שרון תכנן את קולנוע חן במערב הכיכר.

"בית מהלל" על שם הסופר מהלל העדאני איש עסקים יוצא קהילת עדן ששלח תחילה את ילדיו ללמוד בגימנסיה הרצליה,עלה לארץ בשנת 1930 ובונה את "בית מהלל" ומה שמאפיין את בתי כיכר צינה היא בניה אופקית וחריץ החלק העליון של כל מבנה.

בית מרינברג נבנה על ידי ג'ניה אוורבוך, בית גרינברג ובית פלדמן הם חלק ממכלול כיכר צינה .

"מים ואש" של יעקב אגם, יצירה מקסימה משנה 1986 ובשנת 2018 שינו חלק מהיצירה כשהורידו את חלקיה הצבעוניים ,הסיגנון הוא קינטי, אמנות קינטית המשלבת אמנות וטכנולוגיה מתקדמת, במהלך עשר שנים עבדו על יצירת "מים ואש" של יעקב אגם.

בסיור ניתן דגש על הסיגנון הבינלאומי והתפתחותו לארץ ישראל וכבר "גיור ישראלי" והכוונה שהתאימו את הבניה למזג האוויר והתרבות העברית בישראל, סיפורה של העיר הלבנה דווקא במקום הכי מתאים ונדון בעיר הלבנה , מאיפה השם ויש סיפורים רבים.

טיול מודרך לעת ערב ב"כיכר צינה" והיכרות עם אתרי רחוב דיזינגוף, ריינס וחובבי ציון ואהרונוביץ' בתל-אביב- טיול אדריכלות אמנותי לחוגגים יום הולדת, טיול טעימות קולינרי "בלב תל אביב"

מלון סינמה בכיכר צינה ובעבר בית קולנוע
מסעדת ג'ניה על שמה של ג'ניה אוורבוך
מבט על כיכר צינה ורחוב דיזינגוף
היצירה השטוחה של אגם בכיכר צינה דיזינגוף

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן