סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור בתל אביב ברוטשילד אחוזת בית.

עיצוב ברחוב רוטשילד תל אביב

סיור מודרך מגימנסיה הרצליה לתחכמוני ומרכז סוזן דלאל בהם בית ספר לבנות של "חובבי ציון" וממול "אליאנס" בית ספר לבנים של "כל ישראל חברים".

סיור תל אביבי בין בתי המייסדים ודור הנפילים שיצאו מיפו והקימו עד אדמת כרם ג'באלי את אחוזת בית שהייתה לשכונה הראשונה של תל אביב.

סיור בעקבות תחילתה של תל אביב מכאן ג'יבאלי ומעמד המכירה המסובך שיסופר בטיול, חמשת המייסדים הראשונים עקיבא אריה וייס, יצחק חיותמן, יחזקאל סוכובולסקי דנין, יוסף אליהו שלוש.

רחובות תל אביב, תכנון בתי תל אביב כפרבר גנים שקט הטובל בירק, רחובות אורתוגונליים , הקיוסק הראשון של תל אביב,המעלייה הראשונה של תל אביב, פנס הגז הראשון ברוטשילד פינת הרצל תל אביב, הגימנסיה הרצליה בית הספר הגדול והאיכותי באותם ימים

הפסיפס של גוטמן בקיר הגימנסיה המקורי וכיום במגדל שלום,הגימנסיה כיום עברה לרחוב ז'בוטינסקי.

עזרה ניתנה לנחום גוטמן מרנאטו סיניוריני מראוונה באיטליה, הפסיפס של גוטמן עשוי ממליון אבנים והפסיפס הורכב בשנת 1967 ויש לציין שנחום גוטמן הוא בוקר "הגימנסיה הרצליה".

פסל ריצ'ארד דרייפוס מאחורי ביתו של עקיבא אריה וייס המייסד של "אחוזת בית" תל אביב, לא במקרה פסל דרייפוס נמר מאחורי בנין "תרבות צרפת" בישראל , תיקון עוול השפלת דרייפוס בצרפת.

בתים מספרים ברחוב יהודה הלוי 14 בתל אביב וביקור בהיכל התלמוד-מבית כנסת לבית מדרש בתל אביב החדשה,נשוחח על "הגן של צילה שחור" שהיה גן מונטסורי שהאמינה שהחינוך מתחיל בלידה ושש השנים הראשונות הן החשובות ביותר ועד ימינו יש רשתות גנים מונטסרי.

רחוב לילינבלום על שמו של משה לילינבלום מלובביץ ציון,ראינועדן וסיפורים של משה אברבנאל היזם שלקח את מרדכי וייסר השותף מאחר וידע עברית על הוריה ואת הלכות ההתנהלות מול התורכים.

בית טרכנגוט – בית ענק לבנבן ויפפה בלילנבלום 3 , בבית טרכנגוט פעלה "חברת הבניה קדם" של האדריכל אלכסנדר לוי, משרדי האדריכל אלכסנדר לוי עברו מבנים דירות לבית טרכנגוט בו גר עד שעזב את ארץ ישראל בשנת 1927, "הקיוסק" המחודד שהיה מוותיקי הקיוסקים שהיה שייך ליהודה טרכנגוט.

מבט על רחוב רוטשילד ממערב למזרח בתל אביב
פסיפס גוטמן ברחוב רוטשילד 3 תל אביב
פסל דרייפוס מאחור בית עקיבא אריה וייס
רחוב הרצל פינת אחד העם בתל אביב
סיור אדריכלות באחוזת בית תל אביב
בית עקיבא אריה וייס המייסד של תל אביב
שלב ד של פסיפס גוטמן, עיר מתוכננת תל אביב
שלב ג של הפסיפס של גוטמן – התפתחות, גימנסיה, ועמוד חשמל ראשון
שלב ב' בפסיפס גוטמן ברחוב הרצל הראשי וגימנסיה הרצליה והשקמה
שלב א בפסיפס גוטמן- הפרדסים של יפו, החומות והים
ארבעת השלבים מיפו לתל אביב

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן