סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיורים ברמלה לקבוצות וימי הולדת.

סיורי וטיולי טעימות בשוק הצבעוני והססגוני של רמלה וטיולים בעיר העתיקה של רמלה.

מדריך טיולים וסיורים גיבושים לקבוצות משוק רמלה עד המגדל הלבן ובריכת הקשתות מול גן מבצע דני..

סיורים ברמלה בעיר העתיקה של רמלה והיכרות עם החמאם של רמלה , כנסיות רמלה-כנסיית יוסף הרמתי הקתולית של רמלה, סיור הכנסיה היוונית אורתודוקסית והארמנית, סיור כתובות ברמלה העתיקה וסיור טעימות בשוק רמלה כולל סנדוויץ' תוניסאי, בורקס רמלה, חמוצים ולימונדה.

סיור במגדל הלבן והמסגד הלבן ברמלה מהתקופה המוסלמית הקדומה והממלוכית של רמלה, אגדות וסיפורי רמלה, התפתחות רמלה מאיזור השוק מערבה כנראה בשל רעידת אדמה שהחריבה את רמלה העתיקה.

ביקור סיור בבריכת הקשתות של רמלה, סיפור מפעל המים של רמלה בתקופת השלטון של הארון אל ראשיד משלוח בית עבאס שהגיע מעיראק, סיפור "הקשת המחודדת" הענקית והגבוהה שפעם ראשונה רואים אותה פה בבריכת הקשתות של רמלה.

ביקור בבית העלמין הבריטי המטופח של רמלה, אנדרטאות וקברים ממלחמת העולם הראשונה והשניה, קברו של " הארי פוטר", שני הסרג'נטים שנתלו ליד נתניה(קרית השרון).

סיורים מודרכים עם אפי נחמיאס לקבוצות גופים מוסדות תיירים ימי הולדת ואירועים

סיורים וטיולים מודרכים ברמלה העתיקה ורמלה החדשה, סיורים ברמלה בשוק הצבעוני וטעימות בשוק רמלה, סיור בכנסיות רמלה , ביקור במוזיאון רמלה, ביקור אצל ניהאד האמן של רמלה, ביקור במגדל הלבן והמסגד הלבן, סיור בבריכת הקשתות של רמלה מהארון אל ראשיד בתקופה העבאסית.

סיורים ברמלה בשוק הצבעוני של רמלה, סיור טעימות ברמלה כולל סנדוויץ' תוניסאי ובורקס רמלה המפורסם, חומוס, פלאפל וחמוצים-ביקור במוזיאון רמלה שיפתח לאחר שיפוצים והבנת תוכנית העיר, סיור ברמלה מימי התקופה המוסלמית הקדומה ועד כיבוש הצלבנים את רמלה והפיכת הכנסייה הצלבנית למסגד המרכזי של רמלה, מוטיבים של רומנסק ועיטורים אסתטיים, האפסיס הנוצרי לכיוון מזרח והמחראב המוסלמי לכיוון דרום, "המנבאר" בימת הדרשן המפוארת, ישיבה על שטיחים מפוארים וקשתות ועמודי גרניט מפואר.

סיור וטיול מודרך בעיר העתיקה של רמלה ויש דבר כזה, להכיר סמטאות לא מוכרות, כתבים וכיתובים בערבית, סיגנונות בניה ברמלה, חנויות שוק מסביב לשוק רמלה הססגוני.

סיורים מודרכים לאורך רחוב הרצל ברמלה כולל פסלי מנהיגי "מבצע דני" במלחמת העצמאות ומנהיגי מדינת ישראל, מבני ציבור וכנסיות רמלה בתי הדר ובתים ערביים מפוארים להפליא.

סיור מודרך במגדל הלבן של רמלה ותחילתו בתקופה הממלוכית ונבנה על ידי  אל-מלכ אל-כאמל נאצר א-דין מֻחמד והושלמה הבניה בשנת 1318-הגיאוגרף והיסטוריון המוסלמי אל מקדסי כתב: "בכל האסלאם לא נמצא מחראב [שקע בקיר המסגד הנמצא בכיוון התפילה] יפה מזה הנמצא פה… ויש לו צריח יפה שנבנה על ידי השאם אבן עבד אל-מלכ. שמעתי אחד מדודי שסיפר: ברצות החליף הזה לבנות את הצריח, נודע לו שלנוצרים יש עמודי שיש חבויים בחולות, שבהם התכוננו להשתמש לבניין הכניסה… השאם דרש מהנוצרים שיראו לו את מיקום העמודים, ואם לא כן, יחריב את כנסייתם בלוד וישתמש בעמודיה לבניין המסגד.

סיור בבריכת הקשתות של רמלה שנבנתה בתקופת הארון אל ראשיד בתקופה העבאסית המוסלמית ותפקידה היה להביא מים מתל גזר וכיום ניתן לשוט במים, ליהנות מהקשתות המחודדות והצינה הנעימה.

עוד ניתן ליהנות ולסייר ברמלה בבית הקברות הבריטי ולהכיר את הארי פוטר, נצר למשפחת רוטשילד, שני הסרג'נטים שנתלו בנתניה, האנדרטה לחיילי הודו, אנדרטת האנז"ק ועוד.

סיור ברמלה מול שער הכנסיה היוונית אורתודוקסית
סיור במסגד המרכזי רמלה(מסגד אל עמרי)
סיור בשוק רמלה
סיורים מודרכים וטיולים לקבוצות

טיול באזור רמלה לוד, אתרים ברמלה לוד, סיור אטרקציות ברמלה לוד, שיט ברמלה, פארק ברמלה, ההיסטוריה בגיאוגרפיה של רמלה לוד, החמאם של רמלה, גן הנשיא של רמלה, סיור אוכל קולינריה רמלאית ברמלה, פלאפל חומוס רמלה, סיורי טעימות אוכל לאירגונים ברמלה, סנדוויץ' תוניסאי ברמלה, בורקס רמלה, ג ינות רמלה בשוק רמלה, מדריך טיולים מורה דרך ברמלה, יום טיול ברמלה לוד בן שמן.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן