סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור מודרך וטיול בפלורנטין ונווה צדק.

מדריך טיולים לקבוצות בדרום תל אביב.

סיורי יום הולדת בין שכונת פלורנטין לנווה צדק ושבזי ביפו החדשה-סיור גרפיטי אמנותי בתל אביב.

סיורים בפלורנטין בעקבות סלוניקי וסלוניקאים ביפו ופלורנטין, סיפורם של בוני פלורנטין שלמה פלורנטין ודוד אברבנאל, פלורנטין היתה חלק מיפו ועם המאורעות עברה לתל אביב וההנהגה הייתה תל אביבית.

סיור מודרך ברחוב רוקח בנווה צדק בין שלמה אבולעפיה לש"י עגנון
אמנות בכניסה לרחוב שלוש 39 בנווה צדק

סיור טעימות בפלורנטין: סיור והיכרות עם מסעדות מובילות עם חוש טעם טוב ברחבי פלורנטין.

סיור גרפיטי בפלורנטין בתל אביב-סיור גרפיטי ואמנות רחוב ברחובות פלורנטין בסמטאות הסבוכות של רחוב צריפין,רחוב המחוגה ,אליפלט ואברבאנל ונמשיך לרחוב פלורנטין ויאיר שטרן עד ידידיה פרנקל.

סיור סיגנונות בניה בתל אביב: "הסיגנון האקלקטי" של שנות העשרים ועד הסיגנון הבינלאומי המתקדם שעבר "גיור הנדסי" בתל אביב או במילה אחרת "הבהאוס".

סיור היסטורי פלורנטיני: סיור המספר את סיפורה של פלורנטין ומקימי השכונה דוד אברבאנל ושלמה פלורנטין, קבלן בנין , איש עסקים מול איש רוח, עדות ישראל בפלורנטין מסלוניקי יוון, בוכרה, פרסים לצד פולנים ורומנים, שינויי השכונה והוותיקים שמתבגרים לעומת הצעירים שמתחתנים ועוזבים את שכונת פלורנטין, סיגנונות הבניה של פלורנטין ורובם המכריע בסיגנון הבינלאומי(הבוהאוס) והקוביזם-קוביות בטון מסוגננות או "הסיגנון הפוסט מודרניסטי" כמו "רביעיית פלורנטין".

סיורים מודרכים וימי גיבוש בשכונת נווה צדק:

סיור באתרי שכונת נווה צדק ונווה שלום: סיור עם אפי נחמיאס לימי הקורונה ואחריהם הבאים לטובה במרכז סוזן דלל, הבאר הראשונה של נווה צדק, אתרים נבחרים ברחוב שלוש ומשפחת שלוש, תצפית מגשר שלוש, מוזיאון נחום גוטמן ו"בית הסופרים" של נווה צדק ויפו, "בית הש"ר שמעון רוקח" מייסד נווה צדק, בית הרב קוק-אברהם יצחק הכהן קוק, מסעדות נווה צדק, "תאומי שלוש" ובית קנדינוף, ראינועדן וקולנוע.

רביעיית פלורנטין בפלורנטין תל אביב
"הבית הכחול" ברחוב אוריאל אקוסטה בפלורנטין
בניה צפופה בפלורנטין וחדישה
ברחוב אוריאל אקוסטה בפלורנטין
ואהבת..גרפיטי בפלורנטין תל אביב
חידוש ושימור הרחוב פלורנטין בשכונת פלורנטין
"מועדון ה27" בפלורנטין תל אביב
דמות האישה בפלורנטין ברחוב אוריאל אקוסטה
בניה ייחודית בשכונת פלורנטין תל אביב


סיורים מודרכים וטיולים בפלורנטין בעקבות סלוניקי וסלוניקאים ביפו העתיקה והחדשה ופלורנטין, סיפורם של מייסדי ומנהיגי פלורנטין שלמה פלורנטין הקבלן ודוד אברבנאל הוגה הדיעות והעיתונאי, שכונת פלורנטין היתה חלק מיפו לאחר המאורעות הגדולים של 1936-1939 סופחה פלורנטין לתל אביב היהודית.

סיפורי נווה צדק עם הדרכה פיקנטית ביפו, סיפורים פיקנטיים על סופרים ומשוררים בנווה צדק וסיפורו של יחיאל יחיאלי ותחילתו של החינוך בנווה צדק יפו, זוכרים את נווה צדק הישנה והיפה לעומת נווה צדק המשומרת היפה והטובה, אדריכלות ואמנות בנווה צדק עד נווה שלום ושכונת אחווה, סיורים בפארק המסילה החדש בין נווה צדק פלורנטין ואחוזת בית תל אביב.

*************"""***

סיור בפלורנטין לקבוצות בעקבות מועדון ה 27

לפני עשור שנים הייתה ההופעה האחרונה של איימי ווינהאוס בבלגראד, איימי ווינהאוס זייפה ולא הייתה שם, הקהל שרק בוז ורצה את כספו חזרה…חודש לאחר מכן נפטרה בהיותה בת 27 בלבד, לפי נתיחת גופתה ודו"ח הרופאה הפרטית של איימי מתה משתייה מרובה עד כדי 4.5 מעל המותר..

"מועדון ה 27" מונצח על אחד מבתי פלורנטין ובהם אמנים דגולים ומפורסמים שמתו בעודם בגיל צעיר…27…
ביניהם ג'ניס ג'ופלין(זמרת בלוז רוק אמריקאית במספר הרכבים הופיעה בוודסטוק) ג'ימי הנדריקס(מגדולי נגני הגיטרה בשנות השישים), ג'ים מוריסון( להקת הדלתות), קורט קוביין(סולן וגיטריסט להקת נירוונה)..

לסיור של איכות בפלורנטין וסביבתה, גרפיטי, אמנות רחוב, אדריכלות, ההיסטוריה של השכונה, שינויי השכונה בשני העשורים האחרונים, קולינריה מקומית ועוד…
נווה צדק הרומנטית, פארק המסילה ותל הקטנה, סיור בסוהו הישראלי לאורך רוטשילד, נחמני ואחד העם..סיור אריק איינשטיין, שרונה הטמפלרית מונטיפיורי העברית, סיור בנמל תל אביב ושפך הירקון…סיור משוררות בתל אביב, סיור בעקבות אמני ושחקני הבימה,סיורי שווקים וטעימות בשוק הכרמל, לוינסקי ובתקווה…סיור בכרם התימנים לעומק , רחוב ביאליק ובית העלמין טרומפלדור ועוד.

www.efitours.co.il
www.toursguides.com

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן