סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור מודרך בין כפר סבא לתל מונד בשרון.

צבע בטבע השרון ליד וינגייט

סיורים מודרכים לקבוצות ואירועים בלב השרון בין כפר סבא הוד השרון לתל מונד וגוש תל מונד.

סיורים וטיולים מודרכים בחבל ארץ ירוק(השרון) המתפתח כל הזמן בין בניה אורבנית, תעשיה, היי טק חקלאות ושמורות טבע בשרון ונתחיל את סיפורנו במושבה כפר סבא "בשביל הראשונים" על שם מורדכי שרייבמן ונטייל את איזור קרית ספיר ומוסדות התרבות שלה כולל מוזיאון כפר סבא ,תצוגת ספיר והמוסיאון הארכיאולוגי, נסייר "בארמון" של כפר סבא ובית שרה(אהרוני), ביקור בקפה פידלר ההיסטורי וסיפור בפרלמנט של עפר סבא של אז, רחובות המושבה כפר סבא ובעיקר רחוב הרצל וויצמן , צריף הסנדלר– האורתופד, הבאר הראשונה של כפר סבא,מבנה החאן הישן והיום עיריית כפר סבא ,בית נורדשטיין וחלקת מגורשי תל אביב יפו פה בכפר סבא, לא נזניח את האיקליפטוסים הענקיים בצמוד לחאן העתיק של כפר סבא ותמיד ניתן לעלות לקבר צדיקים "נבי ימין" בנווה ימין(אולי בנימין הקטן הבן של יעקב).

סיור סודי במשק האוצר האבוד, תוכנית הכוכבים חישובי ציר הגבעות לאורך הקו הירוק- שוהם, כוכב יאיר, חריש, מתן ונירית.

משק האוצר של חנקין בשרון הדרומי שהיה אסם(סילו) מחסן לאחסון גרעיני חיטה , משק זה בן שלושה דונם של יהושע חנקין וסמילנסקי כתב שקניה של שלושה שלושה דונם או 1000 זו אותה שמחה ובעיקר לגאול כמה שיותר ונרחיב על יהושע חנקין גואל הקרקעות בארץ ישראל.

גן הברון מנשה דה מנשה ובית הברון דה מנשה ונהנה מהגן הייחודי ושפע הצמיחה בסמוך לכפר סבא הירוקה.

"גן השרון" ליד שכונת בית אליעזר בכפר סבא ועזרת יהודי קנדה בעזרת הקק"ל לרכישת אדמות השרון.מקס אידלמן ופעילותו הציונית השרון.

סיור בקלמניה ובית ברל – חוות רומניה הוקמה על ידי משה גרידינגר מעשירי יהדות לונדון בריטניה, משה גרידינגר נפגש בשרון עם יהושע חנקין וכך גרידינגר רוכש 1113 דונם בשרון הדרומי סמוך לכפר מיסכה וטירה- גרידינגר מקים את חווה קורא לה על שם אביו קלמן ובהמשך גירדינגר רוכש 60 פרות רפת לחלב.

אגם יקום בשרון

בית ברל בשרון הוא מכללה אקדמית על שמו של ברל כצנלסון והיה מראשי התנועה הציונית ולמעשה ממנהיגי תנועת העבודה וזה היה חלומו להקים בית מדרש באמצע איסור חקלאי של פועלים לחקלאים, בית ברל הוקמה בשנת 1946 שנתיים אחרי מות כצנלסון.

תל אשר ליד גן חיים שהוקמה ואדמותיה נקנו על ידי יהודי קנדה וארצות הברית מידי ערביי טירה ומיסכה.

תל אשר היא אחת משבע חוות חקלאיות שהוקמו השרון ואחד ממנהלי העבודה בתל אשר היה אליהו גולומב.

תל אשר קרויה על שמו של אשר פירס שגדל בלטביה וכבר בילדותו לקנדה והתעשר מתעשיית הפרוות.

חברת נטיעות גן חיים ופרדס גן חיים שהקימו אשר פירס , משפחת סקס ואלפרד מונד שיקים בשנת 1929 את "חברת נטיעות ארץ ישראל" בתל מונד.

מספר המשקיעים "בחברת מטעי גן חיים" גדל וניהל את החווה מנדל חנקין אחיו של יהושע חנקין ומנהל נוסף חיליק ויצמן אחיו של דוקטור חיים ויצמן.

סביל ביארת בנאא במיסכה וסיור ברמת הכובש.

רמת הכובש הוקמה בשנת 1925 והקניון תחילתו בווילנה ובאוגוסט 1932 עלו לאיזור מוקף כפרים ערביים.

לחלק לא היה מקום ונשאר בכפר סבא הסמוכה ובהמשך התחברו לחברים ברמת הכובש מול הכפר טירה.

סיור ברמת הכובש בעמדה באר א במבנה באר המים הראשון ברמת הכובש, באוגוסט 1938 עלתה משאית על מוקש ובה 17 חברים ומהם נהרגו שמונה ואז המוסדות הלאומיים הקימו את הפו"ש פלוגות השדה כדי לשמור על הקו המזרחי ובעללתו רמת הכובש .

סיפור חיפוש הנשק בגן דקל על ידי הבריטים ב 15/111943..בית התרבות של רמת הכובש, העמדה הצפונית המבותנת בצפון רמת הכובש וסיור בין העמדות שהגנו על רמת הכובש ערב תש"ח ועם הקמת המדינה..

שביל מוצף באגם יקום הפארק יקום

סיור השרון מעל אגם יקום בחוף השרון
צמח האקנתוס- קוציץ סורי ליד אודים בשרון
תלתן ארגמני ליד יקום בשרון

סיור טיול מודרך לקבוצות ברעננה הרצלה הוד השרון עד קלמניה בית ברל ורמת הכובש בואכה תל מונד.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן