סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

נצרות במקומות הקדושים בירושלים.

כנסיית הקבר בעיר העתיקה בירושלים

סיור נצרות ועל נוצרים בירושלים עם אישים דמויות ומקומות קדושים לעולם הנוצרי בירושלים.

כדי להגיע לירושלים צריכים לעבור בביזנטיון ולהכיר את "קונסטנטין הגדול" , נכיר את הקרב של קונסטנטין ומקסנטיוס, את האות ששומר קונסטנטין "באות זה ננצח" ועיטר את צבאו בסמל ה- חי(x) ורו (p).הפילוג בעולם הנוצרי והקמת ועידת ניראה לעשיית סדר בעולם הנוצרי והיא תביא לועידות נוספות .

סיפורה המרתק של הלנה המלכה בת השבעים בעלת פנים חדות ושיער קלוע טבעות מרץ רב .

קונסטנטין ידע שהצלב הקדוש נמצא תחת המקדש הפגאני וביקש מהבישוף מקריוס לטהר את המקום וכמובן להרוס את המקדש הישן.

הלנה מצאה את המקום שהיו בו שלושה צלבים ואף את הכתובת "ישו מנצרת מלך היהודים" ואולי גם את המסמכים איתן צלבו את ישו ושני האנשים הנוספים.

הלנה שינתה מרגע זה את ההיסטוריה ועל הר הזיתים היא בונה אתכנסית האחרונה ובעיר בנתה את כנסיית הקבר והיתה כנסייה גדולה מימה שקיים היום.

הנוסע מבורדו הגיע לירושלים בשנת 333 ומתאר אותה,אוזבסיוס הבישוף של קיסריה לא חושב "שהעיר היהודית" ירושלים ומקום שנשפך הרבה דם יכולה להיות עיר האלוהים.

קונסטנטין חוגג את שנת השלושים שלו בירושלים,בעיות רבות ויכוחים עם הכומר אירוס גם לאחר שמת מבעיות מעיים ועד לומדות כמרים חדשות כמו ניראה.

בשנת 351 היתה רעידת אדמה נוראית בירושלים ורבים התכנסו "בכנסית הקבר" יראים מהלא נודע ומחפשים את ההשגחה העליונה שתצילם.

סיפורו של "יוחינוס הכופר" ומלחמתו באימפריה הססנית והחזרת הצלב לירושלים, הבטחת יוליאנטס לבנות את בית המקדש ליהודים.

הירונימוס יפה התואר ויחסיו עם פאולה העשירה והפכו את ירושלים לעיר זימה וסקס.

להבדיל, היתה מלכה אדוקה וצדיקה שעשתה רבות לירושלים והיא אוודוקיה, אוודוקיה שמרה על היהודים ופגנעת מאחר והייתי פאגנית .

אודוקיה היתה קיסרית בירושלים, פולמוס פולירכייה ואודוקיה, בניה רבה של אוסטריה בירושלים.

יוסטיניאוס והקיסרית תיאודורה, מלך רכרוכי ומחכה ספק זונה שהיה חייב לשנות את החוק ולהתיר לו להינשא לשחקנית בקרקס, יוסטיניאנוס היה חלש אופי ותיאודרה החליטה את ההחלטות הקשות והצלחה להביס ברברים ושבטים וכך ניצל יוסטיניאנוס והצליח להחדיר ולמתג את הנצרות באירופה, בירושלים דאג לבנות את "כנסיית הניאה" על שם מריה הקדושה ליד כיכר רוטשילד בבתי מחסה ברובע היהודי.

מקומות קדושים וחשובים לנוצרים בירושלים:

כנסיית הקבר הקדוש ברחוב סנט הלנה פארק הבניה הרומנסקית המקום הקדוש ביותר לעולם הנוצרי חוץ מהפרוטסטנטים ,כנסיית טור מלכא וכנסיית האחרונה בהר הזיתים בירושלים, כנסיית ההתראה וכנסיית ההרשעה, מתחם סנטה אנה בויאה דולורוזה שהייתה כנסיה צלבנית במאה ה12, כנסיית הניאה של יוסטיניאנוס ברובע היהודי, מתחם הפטריארכיה הלטינית ברחוב הלטינית ומתחם סן סלווטורה ברחוב סנט פרנציס שהוקמה באמצע המאה ה16 ובימינו מנזר פרנציסקוס בעיר העתיקה בירושלים.

סיורים מודרכים לקבוצות תיירים וישראלים בעיר העתיקה בירושלים ובהרי ירושלים בכנסיות ואתרי הנצרות בירושלים-סיורים מודרכים בארבעת הרובעים של העיר העתיקה בירושלים.

אבן המשיחה בכנסיית הקבר בירושלים

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן