סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור ויום כיף ירושלמי לקבוצות בקו העירוני.

סיורים וטיולים לקבוצות גופים ומוסדות בירושלים.

סיור מסביב לחומות ירושלים, טיול ירושלמי בקו העירוני של ירושלים, טיולים לימי הולדת בירושלים.

סיור בשכונת מוסררה בין הרחובות אלישע,הע"ח והלני המלכה,שכונה ערבית עתירת ממון שנבנתה בין 1890-1925 ושוקמה על ידי דוד גוגנהיים ואלכס בתווך ה1980.

בית החלומות בשכונת מוסררה ברחוב הע"ח קצב לא אחיד של פתחים לא סימטריים.

עמדת תורג'מן שנבנה בשנת 1932 על ידי אנטון ברמכי ורכש את המגרש מחסן ביי תורג'מן והבנין היה חלק ממלון ההגנה על "הקו העירוני".

"מנזר סנט אטיין" במזרח ירושלים שבנה המנזר הדומיניקנית ובמרכז המנזר קברים מתקופת בית ראשון ואכסניית סנט פאולוס ברחוב סולטן סולימן שהיה בעבר אכסניית צליינים והיום בית ספר קתולי לנערות, פה היה מטהו של הגרמני ג'נרל פון קסרנשטיין במלחמת העולם השניה שעזר לצורכיהם.

סיור בשער שכם וברחבת שער שכם, בניה תורכית על ידי סנאן, שער תורכי הבנוי על שער רומי והכיכר הרומית מתחתיו ומשם נמשיך "למערת צדקיהו " שהיתה מחצבה ומימנה חצבו לבנית בית המקדש בירושלים של בית ראשון ושני, מוזיאון רוקפלר שבונה אוסטין האריסון ברחוב סולטן סולימאן תרומתו של כמובן ד רוקפלר למען שמירה על עתיקות ארץ ישראל.

סיור ביקור בקתדרלת סנט ג'ורג' שמשמש גם כקולג' בדרך שכם 20 ויש שיכנו את הקתדרלה "אוקספורד בירושלים", הקתדרלה של סנט ג'ורג' מעוצבת בסיגנון ניאו גותי אנגלי ודומה לקתדרלות שהוקמו באנגליה במאה ה14 ובמאה ה15.

"האוריאנט האוס" של המיליונר איסמאעיל בכ אל חוסייני מנהל המועצה להשכלה ערבית, באוריאנט האוס נערכה פגישה וקבלת פנים לקיסר גרמניה וילהלם השני, האוריאנט האוס היה למלון ובשנות השמונים שימש את אש"ף עד שנסגר.

"סיור במלון אמריקן קולוני" שבנה אותו רבאח אפנדי אל חוסייני למשפחתו וארבע נשותיו,לאחר מות רבאח אל חוסייני הושכר הבית לאנשי "המושבה האמריקאית" עד שרכשו אותו האמריקאים והפכו אותו למלון מפואר.

סיור בוילת אסעף נשאשיבי ברחוב הר הזיתים 17 ובנוי הסיגנון אלף לילה ולילה, אסעף נשאשיבי היה סופר מחנך וחוקר אסלם והלשון הערבית .

סיורים וטיולים ברחבי העיר ירושלים וסיורים מודרכים לקבוצות בירושלים, סיורים קולינריים וטעימות בשוק מחנה יהודה, סיורים בתים מספרים בשכונות ירושלים, סיורים בקו התפר של ירושלים, סיורי סיפורי אהבה ירושלמיים.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן