סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור אדריכלות ברחוב אחד העם בתל אביב.

בתי החלומות של רחוב אחד העם בתל אביב בסיגנון האקלקטי הלקטני והסיגנון הבינלאומי בהואוס.

סיור ויום גיבוש לקבוצות המטיילות בתל אביב "בסוהו" של תל אביב לאורך רחוב אחד העם יבנה, שדרות רוטשילד ושיינקין , סיור מודרך בנחלת בנימין ורחוב מאז"ה עד נחמני.

אחד העם הוא אשר צבי (הירשגינצברג ממנהיגי "הציונות הרוחנית" , בשנת 1889 פירסם את "לא זו הדרך" שקרא לשינוי תפיסת העולם אצל חובבי ציון,עלינו להיות אור לגויים, להיות מנהיגי הרוח, הקים את אירגון "בני משה" , תמך בהקמת "קול קורא" והתנגדות בפני הפורעים, הקים את ירחון "השילוח" שיצא במימון קולונימוס ויסוצקי, "פולמוס נורדאו אחד העם".

"בתים מספרים ברחוב אחד העם"- בתים ובנינים מרשימים ומקסימים שעברו ברובם שימור מחמיר.

"בית ויס" של עקיבא אריה וייס ממקימי "אחוזת בית" תל אביב

בית פולק באחד העם-מוותיקי תל אביב ,פולק ואישתו גרו מול עקיבא אריה וייס בהרצל פינת אחד העם וגיסו זלמן אוליצקי שגר בקומה העליונה, ניתן היתר לאהרון פולאק היורש של אחיו מיכאל פולק למכור תה וגלידות ובהמשך הגברת רבקה הורביץ הקימה "מאכליה"-מיני מסעדה.

מלון פלטין– אלכסנדר ברוולד(הטכניון) מתכנן את המבנה המיוחד של "מלון פלטין" עבור אהרון מאיר מזיא.

מלון פלטין נמצא על גבול הסיגנון האקלקטי למודרניזם ויש בו שילוב של מזרח ומערב, מלון פלטין נפתח בשנת 1926 ונוהל מספר שנים על ידי גרוג' ברסקי שהיה מומחה למלונאות וניהל מלונות בירושלים ותל אביב- בשנת 1930 הייתה פה הפגנה של "ברית הבריונים" בראשותו של אבא אחימאיר מול שר המושבות דרומונד שילס וההפגנה פוזרה באלימות רבה על ידי הבריטים.

בית קצמן ובית האדמור מבעלזא-בית קצמן בוא "בית חלומות" שנבנה על ידי האדריכל יוסף מינור ב1925, בית קצמן נמצא לצידו של בית הספר אחד העם לשעבר והיום "בית יעקב" ומול הבורסה הישנה.

המבנה הישן של הבורסה לניירות ערך-

בית ספר "אחד העם"-

בית גטר ברחוב אחד העם 84 תל אביב-

בית פריד באחד העם 93

סיורי ימי הולדת במרכז תל אביב לאירועים וחוויות עם אפי נחמיאס מורה דרך.

סיגנון אקלקטי רחבי באחד העם פינת קרל נטר בתל אביב

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן