סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיורים ברוטשילד תל אביב.

מדריך טיולים ברוטשילד המתמחה בסיגנונות בניה אקלקטיים ובסיגנון הבינלאומי-הבהאוס.

הקיוסק הראשון של תל אביב בשדרות רוטשילד
אנדרטת ותיקי אחוזת בית תל אביב בשדרות רוטשילד
סיור בשדרות רוטשילד וסיפור המים של תל אביב

סיור מודרך לקבוצות , מקומות עבודה, משרדי ממשלה וימי הולדת בשדרות רוטשילד תל אביב..

סיור בתל אביב בשדרות רוטשילד בעקבות סיגנונות הבניה של תל אביב-אקלקטיות לקטנות מול הסיגנון הבינלאומי בשדרות רוטשילד, סיור בעקבות ההכרזה על הקמת המדינה היהודית ברוטשילד 16 ב 14.5.1948 על ידי דוד בן גוריון, סיור בעקבות "גורדי השחקים של תל אביב" ומרכז הסחר הישראלי בשדרות רוטשילד, סיורי אמנות ואדריכלות ברחו רוטשילד בתל אביב, בתי קפה ופאבים בתל אביב.

"ועד אחוזת בית" ממנה את מרדכי בן הלל הכהן העיתונאי והסופר להודיע לברון רוטשילד שיקראו לשדרה המרכזית של "אחוזת בית" תל אביב על שמו של הברון ובשנת 1914 מגיע הברון לביקור ומקבלים פניו תלמידי "הגימנסיה הרצליה", בשנת 1910 חנכו בשדרות רוטשילד את הקיוסק הראשון, בתחילת דרכה של אחוזת בית הייתה זו הנקודה הירוקה היחידה בתל אביב הקטנה, ברכה פלאי ואגודת הסופריםהתחילו את "יריד הספר" שאנו מכירים עד ימינו ומיום הפך "לשבוע הספר העברי".

לפי תוכנית גדס תל אביב תןכננה צפונה עד נהר הירקון ומעבר לה צפונה היו כפרים ערביים כמו שיחח מוניס.

הכרת המדינה על ידי ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון היה ברוטשילד 16 במוזיאון התנ"ך בבית צינה ומאיר דינינגוף,

שדרות רוטשילד- מוואדי קטן, דיונות חול שנשפכו אליו ועד לשדרה ענקית ומובילה בתל אביב הגדולה.

עד מלחמת העולם הראשונה תל אביב הגיעה עד רחוב אלנבי ואחרי מלמת העולם הראשונה התפשטה עד לכיכר הבימה, בשנות ה30 ניטעו שקמים ופיקוסים לאורך שדרות רוטשילד."אגד הישן" היה ברוטשילד ובסמוך לבית אבולעפייה משם יצאו האוטובוסים,בשנות ה 60 בשל הגירה שלילית והתבגרות התושבים הייתה תוכנית להרוס חלק מבתי נווה צדק ולהמשיך את שדרות רוטשילד לים, עם בחירתו של רון חולדאי בשנת 1998 איזור שדרות רוטשילד עובר שינויים רבים, יותר ירק וגינות, שבילי אופניים והולכי רגל.

אתרים ומקומות חשובים בשדרות רוטשילד: מוזיאון ההגנה בבית אליהו גולומב(שדרות רוטשילד 23), "בית השגרירות הרוסית" לשעבר ושמו המקורי "בית לוין", "הקיוסק הראשון של תל אביב", "מגדל רוטשילד 22" ובית צים לשעבר שנשרף, מגדל מאייר ברוטשילד 34 סמוך ל-u בנק, "בית אנגל" ברוטשילד פינת מאז"ה או "בית העמודים" מהמבנים הידועים והראשונים של "העיר הלבנה"."בית אברהם מויאל", בית שלוש, בית ועד הקהילה, "בית לדרברג" העטור אריחי קרמיקה של בית הספר לאמנות "בצלאל"-ביץ לדרברג בנוי בסיגנון אקלקטי, מעקות מפותלים כמנורה ועל החזיתות "אריחי קרמיקה".

"בית רבינוביץ". בית קריתי ברחוב רוטשילד,בית חכמ בתל אביב, בית שמעון שטרן בשדרות רוטשילד בתל אביב, בית יצחקי ובית באומאיל ברוטשילד תל אביב.

שדרות רוטשילד הוא כמעין מוזיאון פתוח, פסלים ועבודות אמנות פזורים בשדרות רוטשילד והמפורסם שביניהם היא עבודתו של מנשה קדישמן “התרוממות”, העשוי משלושה עיגולי מתכת.

גלריות רבות פזורות בשדרות רוטשילד ויוצרות אווירה בינלאומית והמפורסמת היא “כיכר התזמורת” המעוצבת והמרשימה לאין ערוך ובטח נמצא סגנונות שונים בשדרה..

סיורים מודרכים בתל אביב בשכונות תל אביב באחוזת בית, שרונה תל אביב, סיורי אריק איינשטיין ובעקבות אמני הבימה, סיורי שווקים וטעימות קולינריות בתל אביב, סיור ספרותי בעקבות משוררות בתל אביב.

הסיגנון הבינלאומי-בהאוס בשדרות רוטשילד בתל אביב
בנין בסיגנון אקלקטי בשדרות רוטשילד תל אביב
"בית בנין" בשדרות רוטשילד פינת נחלת בנימין
הסיגנון האקלקטי רחבי בשדרות רוטשילד תל אביב
"בית לוין" בשדרות רוטשילד בתל אביב
"בנין אלנבי רוטשילד" ומלון גינוסר ההיסטורי
"גזזני ואגרשך והעדיפי יש במילייך"-הקיוסק הראשון של תל אביב
פסל לזכרו של נתן עזריה בשדרות רוטשילד בתל אביב
סיור בשדרות רוטשילד בתל אביבי בבית אליהו גולומב
בית הבאר לשעבר של "אחוזת בית" והיום בריכה ומזרקה
אנדרטת המייסדים של תל אביב באחוזת בית
הקיוסק הראשון של תל אביב בשדרות רוטשילד פינת הרצל תל אביב
רוטשילד 1 ורוטשילד 3 בשדרות רוטשילד תל אביב.
פסלי עפרה צימבליסטה ברחוב רוטשילד ו" האמירה לרחוב"
מלון גינוסר ההיסטורי או מלון בן נחום בשדרות רוטשילד תל אביב
סיור ערב בשדרות רוטשילד מול הקיוסק הראשון של תל אביב
שדרות רוטשילד בלילה
נוף אדריכלי תל אביב ברוטשילד של תל אביב
בית אקלקטי בלילנבלום 1 בתל אביב

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן