סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיורים מודרכים ברחוב ביאליק בתל אביב.

https://www.bizreviews.co.il/provider/nachmias-efi

חיים נחמן ביאליק מגיע לתל אביב ומאיר דיזינגוף ראש העיר אומר לביאליק: בשם עיריית תל אביב אני מוסר לך את הרחוב שעל שמך. תבנה לך בית… ותהיה אזרח שלנו".

רחוב ביאליק בתל אביב קטנטן ואינו ציר חשוב היום אך אחד הרחובות החשובים והיפים בתרבות סיגנונות הבניה של תל אביב והוא חלק "מהעיר הלבנה" של תל אביב ואחד המוקדים החשובים, סביב הכיכר המרכזית בנה ותכנן את המזרקה ופסיפסים שעברו לרוטשילד 3 בתל אביב.

המבנה המרכזי של רחוב ביאליק הוא מוזיאון "בית העיר" שנבנה כמלון ולאחר שנה עיריית תל אביב רוכשת אותו(לא שימש כמלון) והיה לבית העירייה וכיום משמש כמוזיאון המספר את סיפורה של תל אביב.

סיור בבית ביאליק בתל אביב:

בית שבנה המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק ב 1925 מכספי כתיבתו והיה המבנה הגבוהה ביותר עד שבנו את בית העירייה הראשון של תל אביב, בכניסה לבית ישנו גן משבעת המינים, הבית נבנה בסיגנון האקלקטי שתיכן האדריכל יוסף מינור, ביאליק לא רצה מרפסת בחזית הבית אך האדריכל אמר שבית ללא מרפסת בחזית זה כמו פנים ללא חוטם..בימי שני וחמישי אחר הצהריים היה חיים נחמן ביאליק מארח בביתו ולקראת מותו עבר לרמת גן, מניה שוחט מעבירה את "בית ביאליק" ל- "אגודת בית ביאליק".

סיור בבית ביאליק כתבי יד המקוריים של ביאליק ושל משוררים וסופרים אחרים כמו נחום גוטמן,ראובן רובין, שמואל עובדיהו וחנה אורלוף ושעון המנגן את התקווה, כמו כן אריחי קרמיקה של "בצלאל" בכניסה לבית ביאליק.

מוזיאון הבהואוס ברחוב ביאליק בתל אביב:

בית הכנסת של האדמו"ר מהוסיאטין בביאליק תל אביב:

"בית ראובן" ברחוב ביאליק תל אביב:

בית גולדברג שושנה:

בית גרוס ברחוב ביאליק תל אביב:

בית רבינוביץ' ברחוב ביאליק תל אביב
בית המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק ברחוב ביאליק בתל אביב
בית בסיגנון ה בינלאומי ברחוב ביאליק בתל אביב
בית בהואוס ברחוב ביאליק בתל אביב
"בית העיריה" הישן של תל אביב ברחוב ביאליק
בית ביאליק ברחוב ביאליק בתל אביב


סיורים לקבוצות בתל אביב, טיולים מאורגנים בתל אביב לימי הולדת ואירועים בשכונות של תל אביב, סיורים מזמרים בתל אביב בעקבות אריק איינשטיין האמן הענק, סיורי שווקים טעימות וקולינריה בתל אביב, סיורים ספרותיים בעקבות משוררות וסופרות בתל אביב.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן