סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיורים מודרכים במושבות העליות הראשונות בישראל.

סיורים וטיולים מודרכים במושבות ארץ ישראל אשר ברובן הוקמו על ידי יוצאי מזרח אירופה-תחילתם במוינשט ברומניה, מאוקראינה, רוסיה הלבנה, ליטא לטביה ורוסיה בכלל-המושבה הראשונה הייתה ראשון לציון ובהמשך זיכרון יעקב וראש פינה, יש פה מושבות שהוקמו גם בעליה השנייה והשלישית כדי לסגור מעגל ותמונה ובכל מקרה הן קשורות למושבות הראשונות.

להדרכה פיקנטית וצבעונית, הדרכה מספרת סיפור וענין, היסטוריה ללא היסטריה, בקול נעים כיפי מדבר ולא חופר-0522686908 אפי נחמיאס

www.efitours.co.il www.siyurimironiyim.co.il

הסיורים מיועדים לקבוצות גופים ומקומות עבודה, ימי הולדת ואירועים.

טיולים וסיורים מודרכים במושבות מעמק החולה , משמר הירדן ויסוד המעלה וראש פינה עד מושבות יהודה מזכרת וראשון לציון.

"סיורים במושבות יהודה בראשון לציון"

המושבה ראשון לציון היא המושבה הראשונה של העלייה הראשונה כנראה, בראשון לציוןהנפו לראשונה את דגל הלאום. בראשון לציון זמזמו לראשונה את ההמנון הלאומי ובראשון לציון מקימים את "בית ספר העברי הראשון" והגן העברי הראשון. ובראשון לציון אליעזר בן יהודה מחדש את השפה העברית.

סיור מודרך בראשון לציון בבית הכנסת ברחוב אחד העם ופינסקר, ביקור בבית הרפואות והפוסטה של ראשון לציון, בית משפחת שליט(אליעזר ושרה שליט), כיכר המייסדים ובית הייסמן בראשון לציון, "בית פריימן ורחוב רוטשילד ההיסטורי, בית קנר ברחוב רוטשילד בראשון לציון, בית הפקידות הראשון הישן ובית משק הברון רוטשילד, בית הפקידות השני ובית העירייה הקודם של ראשון לציון, בית מאירוביץ' ברחוב רוטשילד 21 , באר המושבה ראשון לציון, מגדל המים של ראשון לציון, בית העם של ראשון לציון, סיור מודרך בגן המושבה המפואר של ראשון לציון.

בית התבשיל ורחוב בכרמל בראשון, בית הפקידות הגדול (ומרכז יד לבנים ראשון לציון) ברחוב אחד העם.

בית ספר חביב העברי הראשון בראשון לציון ואפשרות לביקור בבית העלמין הישן של ראשון לציון.

"סיור מודרך בנס ציונה":

סיור מודרך בנס ציונה "בנחלת ראובן" ופרדס לרר במתחם עץ הסיגלון, "הבית המשותף בואדי חנין באתר "מסלול הדגל", סיור במתחם הלפרין במושבת הפועלים ברחוב המניין הראשון 17, סיור בגבעת האהבה בגבעות הכורכר שהן חלק מבתי נס ציונה הראשונים, "בית הראשונים של נס ציונה" ברחוב תל אביב 14.

סיורים מודרכים במושבה רחובות :

סיור מודרך במורד רחוב יעקב שעלייתו מעלה "דרך המלך" שהמשיך לגבעת הכורכר של חורבת דוראן ורוב בתי רחוב יעקב היו בנויים מכורכר ונכיר את הבית הראשון "בית יוספזון" ונמשיך "לבית דונדיקוב" שבנה אותו אברהם יהושע דונדיקוב מראשי ומייסדי רחובות העשירים. בית הכנסת המחודש "אוהל שרה" ורחוב בנימין, "רחוב עזרא ושכונת הפועלים" ,

אתרים חשובים ברחבי רחובות: פרדס מינקוב, מכון ויצמן, בית הנשיא וייצמן, סיור במרמורק, סיור בשכונת שעריים במוזיאון יהדות תימן בשעריים ויציאה לסיור בשכונת שעריים ונכיר את "הארמון" של שעריים, בית משפכת עטרי, סיגנונות בניה מקומיים, סיפור תימני שעריים ברחובות ומושבות תימניות אחרות.

סיורים במזכרת בתיה:

מזכרת בתיה הוקמה על ידי הרב שמואל מוהליבר שאמר "אנשי שלום ואחווה, עובדי אדמה מנעוריהם, כשרים ויראי ה' למאוד", והברון אדמונד דה רוטשילד הידוע בתרומתו לעם היהודי.

נבקר בקזרמות של המתיישבים הראשונים, בית הכנסת על שם רוטשילד, מוזיאון לזכרו של הרב מוהליבר, בית פקידות הברון, באר אנטיליה , באר המים והאנטיליה של מזכרת בתיה.

יום סיור בחדרה בשרון-מושבת העליה הראשונה.

בתים מספרים במושבה חדרה, ביקור בבית פיינברג וסיפורו של אבשלום פיינברג, ההורים ישראל ופאניה,"החאן" של חדרה ומוסיאון חדרה, בית הכנסת הישן של חדרה, הקיוסק הראשון המשוחזר של חדרה, בית הספר "אחד העם ההיסטורי", בתי מייסדים ראשונים…בית קוטלר ברחוב הגיבורים,בית רם ברחוב אחד העם,גן המייסדים של חדרה,חוות חפציבה והבית האדום,אנדרטת אבשלום פיינברג, בית חנקין ההיסטורי ופארק נחל חדרה של חברת חשמל.

בית יד לבנים בחדרה ושחזור מתקני השאיבה ברחוב רוטשילד,ביקור וסיור בשדרות אמיר מי טל,מרכז המבקרים "אחד העם",סיור בטכנודע בגבעת אולגה,יער חדרה ביצת זיתא ותל זרור בחדרה.

שחזור בית הקפה הראשון של חדרה ברחוב הרצל
"בית פיינברג" ברחוב הגיבורים בחדרה
"כיכר מתי" בחדרה יש מתי גבירצמן חלל צהל

סיורים וטיולים בגדרה:

תשעה גברים מעולי הבילויים הקימו את גדרה והעשירי התייאש באמצע וחזר בשנת 1884-"פולמוס גדרה" המספר את הפלוגותות בין אנשי הקבוצה שעלו מחרקוב ישר לגדרה, חלקם דתיים וחלקם לא, בתום הפולמוס החליטו לחיות את חייהם כל אחד כרצונו.

סיור ברחוב המייסדים של גדרה, ביקור בבית מינץ והיום מוזיאון גדרה, בית הכנסת המרכזי של גדרה, החצרות של גדרה, ביקור אצל הקהילה האתיופית בגדרה , אמנים ואמנות בגדרה.

סיורים מודרכים בפתח תקווה:

סיורים מודרכים בפתח תקווה בין בתי המושבה של פעם, חאנים, "בתי מלון" ישנים, שווקים וסיורי טעימות בפתח תקווה, גן המייסדים ודמויות מקימי ומייסדי פתח תקווה, בית הכנסת המרכזי "בית יעקב", מוסדות ציבוריים בפתח תקווה כמו בנק הלוואה וחיסכון, בית יקא, מלון רבינוביץ', בית גוטמן-רוטברד, סיור בהואוס(הסיגנון הבינלאומי) בפתח תקווה.

סיורים מודרכים בבאר טוביה-קסטינה:

המושבה באר טוביה משנת 1930 ,נבקר בבית העם ונתחכך אחר ההיסטוריה המקומית של חלוצים שירדו דרומה דרומה ולא נשארו מספיק מבנים היסטוריים, הארכיון המוזיאלי, בניהולה של חנה פיריץ,סיור במרכז המזון ושרידי המושבה של באר טוביה, סיפור מבצע חסידה המרתק בתש"ח.

סיורים מודרכים בשפלת יהודה והרי ירושלים.

סיור מודרך וביקור במושבה הר טוב:

יסוד המושבה הרטוב בחנוכה 1895 ומאז ננטשה מספר פעמים בגלל פרעות ומלחמות וכיום החליפום עולים חדשים ממרוקו ותימן ושמה נחם, ביקור "במוזיאון הרטוב", סיפור הל"ה וגבעות הקרב עד גוש עציון וביקור בבית העלמין הישן של הרטוב ולימוד העליה הבולגרית ובכלל.

סיור מודרך במוצא:

סיור בקולוניה או קולוניה אמאוס והרי היא היום "מוצא", תחילתה של מוצא ומשפחת ברוזה, ארבעת המשפחות המייסדות, החאנים של מוצא, עין מוצא, בית יהושע ילין וסיפורו של דוד ילין, סיפור מאורעות תרפ"ט במוצא, בית הכנסת העתיק של מוצא, יקבי מוצא והבית האדום של מוצא.

סיורים מודרכים במושבות השרון עד מושבות השרון.

סיורים בכפר סבא:

סיורים מודרכים "בחאן של כפר סבא" במבנה הראשון של המושבה כפר סבא, הבארות של כפר סבא, בית הכנסת המרכזי הישן והיפה של כפר סבא, "בית הסנדלר" בצריף, סיור לאורך רחוב הרצל וויצמן ההיסטורי, "בית אהרוני" של כפר סבא ואנדרטת חטיבת אלכסנדרוני בכפר סבא.

סיורים בחדרה:

סיור מודרך ברחוב הגיבורים בחדרה מבית פיינברג ומגדל המים, בתי הראשונים הרבים ועד לבית הכנסת המרכזי של חדרה שבנתה יהודית סגל האדריכלית וביקור "במוזיאון החאן" של חדרה עת הכל החל פה היסטורית התיישבותית, סיור לאורך רחוב רושילד ובית המשאבות המקומי, סיור בשכונת נחליאל התימנית בחדרה, "שפך נחל חדרה" לים ופארק נחל חדרה , "חוות חפציבה" וסיור בנחל חדרה, ביקור באנדרטת "אבשלום פיינברג" ואלף נשיקות לך אהובתי ונגיע למפרץ בנימין "לבית חנקין " ההיסטורי.

סיורים מודרכים בזיכרון יעקב:

סיור מודרך במושבת היין זכרון יעקב מהגורן(והיום גן המייסדים) דרך שער ישי, בתי המייסדים הראשונים כמו משפחת בונשטיין ,ברונשטיין, משפחת וקסלר, שטרנברג שוורץ אהרונסון , ברקוביץ', משפחת וילדר והרשקוביץ.

ביקור במוזיאון ניל"י ובבית משפחת אהרונסון,ביקור בבריכת בנימין וסיפור המים בזכרון יעקב,בית האפנדי יחזקאל הורנשטיין המשומר, סיור בחצרות של זכרון יעקב, "הקשטוניו" של זכרון יעקב-אסם תבואה ומחסן שהפך למתקן קליאה בו כלאו את שרה אהרונסון ועונתה עד זוב דם, "בית הכנסת אוהל יעקב" -בית הכנסת המרכזי הראשון של זכרון יעקב, סיור בגן טיול הצרפתי וכניסה למוזיאון העליה הראשונה שהיה "בית הפקידות" של זכרון יעקב, "בית האגרונום בוסקלה" , סיור "באחוזת לנגה" או "חצר כרמל" עד בית דניאל.

סיורים מודרכים בגבעת עדה ובנימינה:

סיור מודרך בעקבות "שירי אהוד מנור" מביתו ברחוב השניים בשכונת "גבעת הפועל" שם נולד, מסילת הרכבת וגן שבעת המינים ועד לבית הקברות של בנימינה, "חאן זרעונייה" שנבנה לפני 130 שנים לערך.

סיור מודרך במושבה בנימינה בבית הכנסת של המושבה בנימינה, מגדל המים ותחנת הנוטרים, בית יד לבנים, בית הספר הראשון של בנימינה, הימים היחפים של בנימינה השקטים והיפים של פעם,

סיורים בבת שלמה וכפר הנוער מאיר שפייה:

סיור בבת שלמה שהוקמה בשנת 1889 והיתה מושבת בת של זכרון יעקב, בת שלמה קרויה על שמה של בת דודו של הברון – בתיה בת סלומון שלמה דה רוטשילד,בית הכנסת של בת שלמה, ביקור בבית משפחת שוורצמן ובבית הקפה מסעדה שם ניתן לטעום מגבינות עיזים וכבשים, חמוצים, ממולאים, עגבניות שרי בתחמיץ ועוד, בקצה התחתון של בת שלמה נמצאו שרידי חוות לויטה, אשר נבנתה במלחמת העולם הראשונה .

סיורים בטנטורה וגן שמואל:

טנטורה היא דור המקראית, כפר ערבי גדול שהיה פה ולצידם התיישבו אנשי הברון אדמונד דה רוטשילד והקימו את מפעל "המזגגה".

סיורים מודרכים במושבה עתלית:

סיור טבע ברכס עתלית, סיור במחנה המעצר של עתלית, סיור בחוות אהרונסון וסיפורו של אהרון אהרונסון וסיפורי אהבה בעתלית, חורשת לימור ותצפית חורבת קרתא, בית המייסדים ותחילתה של עתלית, סיפור מסע הרבנים בעתלית ולצפון ארץ ישראל.

סיורים במושבות כפר תבור, אילניה ומנחמיה:

סיפור הקמתה של כפר תבור ב1901 , סיור ברחוב הראשונים ובית הספר הראשון, בית העם ובית האורכסטרה,מוזיאון מסחה-"מוזיאון יקא חצרות האיכרים", ביקור במוזיאון המרציפן בכפר תבור.

סיורים בראש פינה :סיור מודרך לימי הולדת במושבה ראש פינה בשני הרחובות ההיסטוריים של ראש פינה

"סיורים ביבניאל בגליל התחתון":

סיורים מודרכים במטולה:

סיור במדרחוב המייסדים של מטולה וסיור בתים מספרים בבית הראשונים של מטולה, בית חיימוביץ', בית הגבולות, בית הקשתות ובית הפקידות של מטולה, בית הרב של מטולה ובית האיכר כיום, בית משפחת פיין והיום מלון שלום, "בית המורה של מטולה", בית לישנסקי ובית המכס ליד גבול לבנון.

סיורים מודרכים במחנים ועין זיתים:

סיור במחניים והקמת המושבה מחניים בשנת 1898 על ידי אגודת אגודת חובבי ציון "אהבת ציון", סיור בדרך הים בשדרת הראשונים, "סולם יעקב" ושרידי המושבה המעטים שנמצאו, "קבר הלפרין הגיבור על הסוס".

המושבה עין זיתים-יהושע אוסוביצקי רוכש את אדמות עין זיתים בשנת 1891.

"האורווה-החאן והבנין הציבורי,בית מגורים מהודר ובריכה, נוף עצי הזית.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן