"סיורים לקבוצות ביפו ובנוה צדק תל אביב"-מתחם התחנה ביפו.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
לב מתחם התחנה ליד מתחם ובית וילאנד הטמפלרי

סיור איכות בוטיק פיקנטי של אפי נחמיאס בצפון יפו גבול תל אביב בשכונת נווה צדק ושכונות בת שלה כמו שכונת אחווה, שבזי, נווה שלום, מחנה יוסף ומחנה יהודה והשכונות דרום תל אביב.

בית וילאנד הטמפלרי במתחם התחנה יפו

סיור היציאה מהחומות של יפו לנווה צדק, מיפו הצופה ליפו עם מרחבים פתוחים, התפתחות יפו לשכונה חדשה אקולוגית ונעימה לעולים החדשים והוותיקים של יפו.

דמויות חשובות בשכונת נווה צדק כמו חיים אמזלג, הרב אהרון שלוש, זרח ברנט ושמעון רוקח ממקימי השכונה ולכל אחד זכויות רבות, נכיר דמויות חישובות נוספות ליד בתיהם בנווה צדק.

בית שלוש ממרכז סוזן דלאל ביפו

סיור מודרך ברחובות נווה צדק בזרח ברנט, רחוב כל ישראל חברים, יחיאל יחיאלי, רחוב שלוש, רחוב אמזלג, רחוב שמעון רוקי, שרעבי אחווה כפר סבא ושבזי.

סיפור וסיור בעקבות בואם של המאמינים האמריקאים ממדינת מיין ותחילת הסיור ברחוב דרך אילת פינת אאורבך, בית נורטון ופעם הייתה פה "מסעדת קרן" וחברת הקייטרינג "פרי הארץ", "מלון ירושלים היסטורי" והיום מלון דריסקו המחודש עש משפחת דריסקו הטמפלרית, בית רולה פלויד מורה הדרך האמריקאי ובית משפחת ברייש, כנסית עימנואל ואכסניית עימנואל במושבה האמריקאית.

סיור מודרך ביפו בעקבות נוצרים יהודים ומוסלמים בשכונת עג'מי, סיור "ברובע המארוני" ,בתי הדר בעג'מי, כנסיות בעג'מי מסנט ג'ורג' עד טרה סנטה, סיור לאורך רחוב קדם שהיה פעם רחוב 60, אדריכלות ואמנות בעג'מי כולל הקשת המחודדת המרשימה, אירוח אצל משפחות נוצריות בעג'מי, קפה אנטון עג'מי, "מדרון יפו" האקולוגי -מים להר זבל והיום פארק אקולוגי ביפו.

קצת היסטוריה על יפו העתיקה היפה חדשהיפו נהרסה מספר פעמים לאורך השנים ואחד הכובשים האכזריים לפחות בתחילה היו הממלוכים ולא משאירים הרבה ורק מה שצריך, נפוליאון בונאפרטה הורס את יפו לחלוטין אך היה מי שיבנה אותה מהריסותיה והיה זה "אבו נבוט"מחמוד אגא א שאמי-אבו נבוט היה קשה עם נתיניו אך ידע לבנות מחדש, לחזק ולפתח את יפו ומחליף את השולט הקודם אבו מרק אך כנראה לא היה כזה כוכב גדול.

בית הכנסת שלוש ברחוב אמזלג פינת שלוש

מוחמד עלי שליט מצרים משתלט על ישראל סוריה ולבנון , מוחמד עלי משנה נהלים ישנה, מפתח את יפו ,ירושלים ובכלל את האיזור, מבטיח ליהודים אפילות את בית אמקדס(בית המקדש), משפצים את נמל יפו ועוד.

עוגות פאר בקפה דלאל ברחוב כל ישראל חברים בנווה צדק
צילום מגשר שלוש בנווה צדק לכיוון אחוזת בית תל אביב

השליט המרכזי בארץ היה בנו של מוחמד עלי איברהים פחה, שלטונו היה נוקשה וגרם "למרד הפלאחים" בגליל "ולמרד הדרוזי" בצפון.

כל שלטונם של מוחמד עלי ואיברהים פאשה (פחה היה רק שמונה שנים אך הכניסו חידושים רקבים שהתורכים העותמאנים היו חייבים להמשיך אותם.

באמצע המאה ה-19 נופלת עכו וקמה יפו לתחיה עקב ניתוק ירושלים מפלך דמשק ועצמאות ירושלים מחזקת את יפו ומתפתחת לה.

הלהט הדתי המסיונרי מקפיץ את יפו בכמה מדרגות-אנשי mount of hope -גבעת התקווה והיום "בית ספר שבח", המושבה האמריקאית ממדינת מיין, טמפלרים גרמנים נוצרים ביפו, מיסיונרים שנשלחו מטעם כנסיות רבות ומגוונות.

עקב התפתחות יפו, יפו יוצאת מן החומות גם הערבים עם "הסכנות" השונות כמו עג'מי, מנשייה ואבו כביר עד סלאמה ואילו היהודים עם נווה צדק , נווה שלום, אחווה ושבזי עד מחנה יהודה ומחנה יוסף.

"היציאה מן החומות של יפו" מתחילה בשנת 1887 עם המון עזרה של שמעון רוקח ואלעזר רוקח אחיו, קניית אדמות יפו צפון על ידי הרב אהרון שלוש וחיים אמזלג סגן הקונסול הבריטי שממש את העיסקה מול העותמאנים.

רבי יהושע אג'ימן שר ההספקה של הינצ'ירים התורכיים עוזר להתיישבות ביפו לאחר שרואה את המצב הקשה בירושלים העיר הגדולה וביפו, מקים את "חצר היהודים" סוג של בית מלון קטן ליהודים שיסתדרו להם עד שיעברו לביתם הקבוע.

משה מונטיפיורי עוזר ליהודים ביפו וירושלים באמצע המאה ה-19 ומשתכן ביפו , "נוחת" ביפו וממשיך לירושלים וכמובן אישתו יהודית-שכונת יהודית על שמה של יהודית מונטיפיורי(מאחורי בית קלקא).

רבי יהודה הלוי מראגוזה-הרב של יפו, הרב שמקים את יפו מחורבן, היה חרם של רבני ירושלים על יפו או לא, יפו היהודית הייתה רדומה עד מתה והרב יהודה הלוי מראגוזה מקים רותה ויוצר את "קהילת יהודי יפו" ובשנת 1866 היו ביפו 505 יהודים בעלי מקצוע רבים ומעט תלמידי ישובה.

הישוב הספרדי היה גדול יותר ואילו האשכנזי קטן יותר ומי שהיה המוביל בקהילה האשכנזית של יפו היו משפחת בלטנר,מאיר המבורגר שהתפרנס מעמילות מכס ובשנת 1895 עובר מחברון ליפו חיים שמרלינג בן למשפחת חסידים, הרב האשכנזי של יפו היה הרב נפתי הרץ הלוי שמנהיג את קהילת יפו 16 שנים ומחליפו היה הרב אברהם יצחק הכהן קוק-הרב של יפו והמושבות.

דמויות חשובות בחיי יפו המתחדשת-נחום גוטמן שעולה ארצה בהיותו בן שבע ומנציח את יפו בציור, איור, שירה וכתיבת ספרים-ד"ר חיים חיסין מראשוני הרופאים בארץ ישראל ויפו בכלל ויהיה הרופא הראשון של תל אביב, מנחם שטיין מראשוני נוה צדק ויפו החדשה.

מדריכי טיולים ביפו המכירים היטב את יפו העתיקה והחדשה, מכירים את סיפורי יפו, הפיקנטריות וכל רכילות של אז והיום, מדריכי טיולים ביפו הדרומית ויפו הצפונית מנווה צדק ושבזי עד עג'מי וג'בלייה , מדריכי טיולים המכירים את השווקים של יפו, הקולינריה של יפו, עולם המסעדות ובתי הקפה של יפו, עולם האירוח של יפו.

מדריך טיולים ומורה דרך המסייר ומדריך ברחוב שלוש וסמטת שלוש כולל "גשר שלוש" , בית כנסת שלוש, גן שלוש בטבע וגן שלוש של ילדי נווה צדק כולל "שלוש שלושים" לקניות ובילוי.

מדריך טיולים ברחבי נווה צדק מרחוב פינס הצפוני ועד זרח ברנט הדרומי, מדריך טיולים בפארק המסילה המזרחי ועד לרחוב המרד במערב בואכה לשכונת מנשייה של יפו.

גורדי שחקים בתל אביב מהווה צדק הנמוכה
בית הרב אהרון שלוש בנווה צדק

"מדריך טיולים סיורים ימי גיבוש וקבוצות בנווה צדק לאירגונים והיי טק.

.

נוף טיפוסי בנווה צדק ונווה שלום ביפו
מדריך טיולים ביפו העתיקה והחדשה
יום גיבוש וכיף בנווה צדק יפו
מורה דרך ביפו העתיקה
סגנונות בניה אדריכליים בנווה צדק יפו
מדריך סיורים ביפו החדשה
בית הרב קוק בנווה צדק יפו
מדריך טיולים וסיורים ביפו
מרכז סוזן דלאל מול ציורי הקיר של דוד טרטקובר
מדריך טיולים ביפו
מושרבייה וסיגנונות בניה בנווה צדק
סיורים מודרכים ביפו
רחוב החרמון בנווה צדק וברקע כלבו שלום תל אביב
סיור טיול לקבוצות ביפו
סיורים ברחוב שבזי האופנתי ביפו תל אביב
סיור סטיילינג ביפו
בית ספר כי"ח שיהפוך אליאנס ובית ספר צרפתי לבנים
סיורם מודרכים ביפו העתיקה
סיור מודרך בנווה שלום ונווה צדק ביפו תל אביב
סיורים ביפו
בית טיפוסי בנווה צדק ברחוב כל ישראל חברים
טיולים ביפו
"שכונת חצר" בנווה צדק היפואית
ימי גיבוש ביפו
בית טיפוסי במתחם התחנה של יפו ומקום יציאה לסיורים ביפו תל אביב
יום כיף ביפו לקבוצות
במתחם התחנה ביפו סיפורי רכבות ראשונות בישראל
ימי כיף וגיבוש לאירגונים
בית משפחת וילאנד במתחם התחנה ביפו


סיורי ערב ולילה מודרכים לקבוצות בנווה צדק הפריזאית של יפו תל אביב.

סיור בתי קפה בנווה צדק בין נקודות הקולינריה השונות בתחומי נווה צדק, נווה שלום ושבזי.

חנויות מעצבים ואקססוריז ברחבי נווה צדק מרחוב פינס עד רחוב שבזי.

יום כיף וגיבוש בנווה צדק במתחמי הספא או בין רחובות נווה צדק בסיור וטיול פיקנטי.

סיפורה של נוה צדק ביום ובליל, סיורי יום וערב, טיולים מודרכים לקבוצות איכות.

גלידריות של איכות במתחמי נווה צדק מגולדה ואניטה עד גלידריות איטלקיות.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן