סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"סיורים לקבוצות ביפו ובנוה צדק תל אביב"-מתחם התחנה ביפו.

מדריך טיולים ביפו העתיקה והחדשה, מדריך טיולים מורה דרך בשכונות יפו מנווה צדק עד עג'מי וג'בלייה, סמטאות יפו הלא מודעות כולל "שער ירושלים", סיור טעימות בשוק הפשפשים ובשוק היווני.

לב מתחם התחנה ליד מתחם ובית וילאנד הטמפלרי

"סיור איכות בוטיק פיקנטי של אפי נחמיאס בצפון יפו גבול תל אביב" בשכונת נווה צדק ושכונות בת שלה כמו שכונת אחווה, שבזי, נווה שלום, מחנה יוסף ומחנה יהודה והשכונות של דרום תל אביב.

בית וילאנד הטמפלרי במתחם התחנה יפו

"סיור היציאה מהחומות של יפו לנווה צדק", מיפו הצופה ליפו עם מרחבים פתוחים, התפתחות יפו לשכונה חדשה אקולוגית ונעימה לעולים החדשים והוותיקים של יפו.

"דמויות חשובות בשכונת נווה צדק כמו חיים אמזלג", הרב אהרון שלוש, האדונים זרח ברנט ושמעון רוקח ממקימי השכונה ולכל אחד זכויות רבות, נכיר דמויות חישובות נוספות ליד בתיהם בנווה צדק.

בית שלוש ממרכז סוזן דלאל ביפו

"סיור מודרך ברחובות נווה צדק ובזרח ברנט", רחוב כל ישראל חברים,סיור ביקור ברחוב יחיאל יחיאלי, רחוב שלוש, רחוב אמזלג, רחוב שמעון רוקח, סיור ברחוב שרעבי,רחוב אחווה כפר סבא ושבזי.

"סיפור וסיור בעקבות בואם של המאמינים האמריקאים ממדינת מיין" ותחילת הסיור ברחוב דרך אילת פינת אאורבך, בית נורטון ופעם הייתה פה "מסעדת קרן" וחברת הקייטרינג "פרי הארץ", "מלון ירושלים היסטורי" והיום מלון דריסקו המחודש עש משפחת דריסקו הטמפלרית, בית רולה פלויד מורה הדרך האמריקאי ובית משפחת ברייש, כנסית עימנואל ואכסניית עימנואל במושבה האמריקאית.

סיור מודרך במושבה האמריקאית גרמנית ביפו החדשה , סיורים לקבוצות בשכונה האמריקאית המשומרת.

"סיור מודרך ביפו בעקבות נוצרים יהודים ומוסלמים בשכונת עג'מי", סיור "ברובע המארוני" ,בתי הדר בעג'מי, כנסיות בעג'מי מסנט ג'ורג' עד טרה סנטה, סיור לאורך רחוב קדם שהיה פעם רחוב 60, אדריכלות ואמנות בעג'מי כולל הקשת המחודדת המרשימה, אירוח אצל משפחות נוצריות בעג'מי, קפה אנטון עג'מי, "מדרון יפו" האקולוגי -מים להר זבל והיום פארק אקולוגי ביפו.

קצת "היסטוריה על יפו העתיקה היפה חדשה"- יפו נהרסה מספר פעמים לאורך השנים ואחד הכובשים האכזריים לפחות בתחילה היו הממלוכים ולא משאירים הרבה ורק מה שצריך, נפוליאון בונאפרטה הורס את יפו לחלוטין אך היה מי שיבנה אותה מהריסותיה והיה זה "אבו נבוט" -מחמוד אגא א שאמי-אבו נבוט היה קשה עם נתיניו אך ידע לבנות מחדש, לחזק ולפתח את יפו ומחליף את השולט הקודם אבו מרק אך כנראה לא היה כזה כוכב גדול.

בית הכנסת שלוש ברחוב אמזלג פינת שלוש

"מוחמד עלי שליט מצרים" משתלט על ישראל סוריה ולבנון , מוחמד עלי משנה נהלים ישנה, מפתח את יפו ,ירושלים ובכלל את האיזור, מבטיח ליהודים אפילות את בית אמקדס(בית המקדש), משפצים את נמל יפו ועוד.

עוגות פאר בקפה דלאל ברחוב כל ישראל חברים בנווה צדק
צילום מגשר שלוש בנווה צדק לכיוון אחוזת בית תל אביב

השליט המרכזי בארץ היה בנו של מוחמד עלי איברהים פחה, שלטונו היה נוקשה וגרם "למרד הפלאחים" בגליל "ולמרד הדרוזי" בצפון.

כל שלטונם של מוחמד עלי ואיברהים פאשה (פחה היה רק שמונה שנים אך הכניסו חידושים רקבים שהתורכים העותמאנים היו חייבים להמשיך אותם.

באמצע המאה ה-19 נופלת עכו וקמה יפו לתחיה עקב ניתוק ירושלים מפלך דמשק ועצמאות ירושלים מחזקת את יפו ומתפתחת לה.

הלהט הדתי המסיונרי מקפיץ את יפו בכמה מדרגות-אנשי mount of hope -גבעת התקווה והיום "בית ספר שבח", המושבה האמריקאית ממדינת מיין, טמפלרים גרמנים נוצרים ביפו, מיסיונרים שנשלחו מטעם כנסיות רבות ומגוונות.

אדריכלות מתקדמת וחדישה בנווה צדק

עקב התפתחות יפו, יפו יוצאת מן החומות גם הערבים עם "הסכנות" השונות כמו עג'מי, מנשייה ואבו כביר עד סלאמה ואילו היהודים עם נווה צדק , נווה שלום, אחווה ושבזי עד מחנה יהודה ומחנה יוסף.

"היציאה מן החומות של יפו" מתחילה בשנת 1887 עם המון עזרה של שמעון רוקח ואלעזר רוקח אחיו, קניית אדמות יפו צפון על ידי הרב אהרון שלוש וחיים אמזלג סגן הקונסול הבריטי שממש את העיסקה מול העותמאנים.

"רבי יהושע אג'ימן שר ההספקה של הינצ'ירים התורכיים" עוזר להתיישבות ביפו לאחר שרואה את המצב הקשה בירושלים העיר הגדולה וביפו, מקים את "חצר היהודים" סוג של בית מלון קטן ליהודים שיסתדרו להם עד שיעברו לביתם הקבוע.

משה מונטיפיורי עוזר ליהודים ביפו וירושלים באמצע המאה ה-19 ומשתכן ביפו , "נוחת" ביפו וממשיך לירושלים וכמובן אישתו יהודית-שכונת יהודית על שמה של יהודית מונטיפיורי(מאחורי בית קלקא).

רבי יהודה הלוי מראגוזה-הרב של יפו, הרב שמקים את יפו מחורבן, היה חרם של רבני ירושלים על יפו או לא, יפו היהודית הייתה רדומה עד מתה והרב יהודה הלוי מראגוזה מקים רותה ויוצר את "קהילת יהודי יפו" ובשנת 1866 היו ביפו 505 יהודים בעלי מקצוע רבים ומעט תלמידי ישובה.

מדריך סיורים וטיולים בנווה צדק יפו

הישוב הספרדי היה גדול יותר ואילו האשכנזי קטן יותר ומי שהיה המוביל בקהילה האשכנזית של יפו היו משפחת בלטנר,מאיר המבורגר שהתפרנס מעמילות מכס ובשנת 1895 עובר מחברון ליפו חיים שמרלינג בן למשפחת חסידים, הרב האשכנזי של יפו היה הרב נפתי הרץ הלוי שמנהיג את קהילת יפו 16 שנים ומחליפו היה הרב אברהם יצחק הכהן קוק-הרב של יפו והמושבות.

דמויות חשובות בחיי יפו המתחדשת-נחום גוטמן שעולה ארצה בהיותו בן שבע ומנציח את יפו בציור, איור, שירה וכתיבת ספרים -ד"ר חיים חיסין מראשוני הרופאים בארץ ישראל ויפו בכלל ויהיה הרופא הראשון של תל אביב, מר מנחם שטיין מראשוני נוה צדק ויפו החדשה.

ימי גיבוש וטיול ביפו ונווה צדק עם אפי נחמיאס

מדריכי טיולים ביפו המכירים היטב את יפו העתיקה והחדשה, מכירים את סיפורי יפו, הפיקנטריות וכל רכילות של אז והיום, מדריכי טיולים ביפו הדרומית ויפו הצפונית מנווה צדק ושבזי עד עג'מי וג'בלייה , מדריכי טיולים המכירים את השווקים של יפו, הקולינריה של יפו, עולם המסעדות ובתי הקפה של יפו, עולם האירוח של יפו.

מדריך טיולים ומורה דרך המסייר ומדריך ברחוב שלוש וסמטת שלוש כולל "גשר שלוש" , בית כנסת שלוש, גן שלוש בטבע וגן שלוש של ילדי נווה צדק כולל "שלוש שלושים" לקניות ובילוי.

מדריך טיולים ברחבי נווה צדק מרחוב פינס הצפוני ועד זרח ברנט הדרומי, מדריך טיולים בפארק המסילה המזרחי ועד לרחוב המרד במערב בואכה לשכונת מנשייה של יפו.

גורדי שחקים בתל אביב מהווה צדק הנמוכה
בית הרב אהרון שלוש בנווה צדק

"מדריך טיולים סיורים ימי גיבוש וקבוצות בנווה צדק לאירגונים והיי טק.

.

נוף טיפוסי בנווה צדק ונווה שלום ביפו
מדריך טיולים ביפו העתיקה והחדשה
יום גיבוש וכיף בנווה צדק יפו
מורה דרך ביפו העתיקה
סגנונות בניה אדריכליים בנווה צדק יפו
מדריך סיורים ביפו החדשה
בית הרב קוק בנווה צדק יפו
מדריך טיולים וסיורים ביפו
מרכז סוזן דלאל מול ציורי הקיר של דוד טרטקובר
מדריך טיולים ביפו
מושרבייה וסיגנונות בניה בנווה צדק
סיורים מודרכים ביפו
רחוב החרמון בנווה צדק וברקע כלבו שלום תל אביב
סיור טיול לקבוצות ביפו
סיורים ברחוב שבזי האופנתי ביפו תל אביב
סיור סטיילינג ביפו
בית ספר כי"ח שיהפוך אליאנס ובית ספר צרפתי לבנים
סיורם מודרכים ביפו העתיקה
סיור מודרך בנווה שלום ונווה צדק ביפו תל אביב
סיורים ביפו
בית טיפוסי בנווה צדק ברחוב כל ישראל חברים
טיולים ביפו
"שכונת חצר" בנווה צדק היפואית
ימי גיבוש ביפו
בית טיפוסי במתחם התחנה של יפו ומקום יציאה לסיורים ביפו תל אביב
יום כיף ביפו לקבוצות
במתחם התחנה ביפו סיפורי רכבות ראשונות בישראל
ימי כיף וגיבוש לאירגונים
בית משפחת וילאנד במתחם התחנה ביפו


סיורי ערב ולילה מודרכים לקבוצות בנווה צדק הפריזאית של יפו תל אביב.

סיור בתי קפה בנווה צדק בין נקודות הקולינריה השונות בתחומי נווה צדק, נווה שלום ושבזי.

חנויות מעצבים ואקססוריז ברחבי נווה צדק מרחוב פינס עד רחוב שבזי.

יום כיף וגיבוש בנווה צדק במתחמי הספא או בין רחובות נווה צדק בסיור וטיול פיקנטי.

סיפורה של נוה צדק ביום ובליל, סיורי יום וערב, טיולים מודרכים לקבוצות איכות.

גלידריות של איכות במתחמי נווה צדק מגולדה ואניטה עד גלידריות איטלקיות.

#######*############################

יפו דמוגרפיה:

כמה תושבים יש ביפו? כמה אזרחים ערביים קיימים ביפו? כנראה , 50.000 תושבים, מהם היו קרוב לעשרים אלף ערביים(20.000) והמספרים הולכים יורדים לאחרונה לכיוון ה 15.000 תושבי יפו.

החלק הצפוני של יפו יותר יהודי בשוק היווני, שוק הפשפשים, המושבה האמריקאית, העיר העתיקה של יפו ועוד ואילו עג'מי יפו, ג'בלייה, גבעת עלייה, יפו ג' , יפו ד, יותר שכונות מעורבות יפואיות.

מתי הוקמה יפו? יש שיגידו התקופה הכנענית, התעודות המצריות יספרו לנו על המאה ה 15 לפני הספירה, יונה הנביא מספר על נמל יפו נמל מרכזי וחשוב.

אטרקציות ביפו:

נמל יפו, גלריות ביפו, מסעדות מסוגים שונים, שוק הפשפשים ביפו, טיילת יפו, סיורים ביפו עם אפי נחמיאס

ערבים ויהודים ביפו:

רבות בשנים היו קרוב לעשרים אלף תושבים ערביים ביפו וכעת קרוב ל 15.000 תושבים אזרחים תושבים ביפו.

נתיב המזלות של יפו:

נתיבי המזלות הם הסמטאות העתיקות של יפו שחרצו את דינם להרס וטדי קולק בהיותו מנכל משרד הממשלה להרס ובהחלטה אמיצה שימרו את כל "השטח הגדול" .

מתי הפכה יפו לפוליס הלניסטית?

השעון של יפו כולל הקישלה ובית הסראיה:

סיור קולינרי וטעימות ביפו:

סיור טעימות בשוק הפשפשים ביפו לקבוצות וימי הולדת, סיור טעימות במסעדות אתניות ביפו.

יפו העתיקה הדרכה וסיור;

מבחר סיורי איכות בסמטאות יפו העתיקה, השטח הגדול, גן הפסגה, סיור אוכל בשוק הפשפשים לקבוצות.

מקומות רומנטיים ביפו העתיקה והחדשה:

סיור בגן הפסגה הרומנטי לעת ערב וסמטאות יפו, טיילת יפו היפה ונמל יפו המתחדשת הרומנטי.

###################################

קהילת יפו העתיקה מייסדת שכונות חדשות, היפותטיים שהגיעו מתורכיה , בולגריה או יוגוסלביה הביאו ממון בידם והקימו עסקים קטנים ביפו, אחד האנשים החשובים בסביבות 1890 היה יחזקאל סוכובולסקי אביו של עזרה סוכובולסקי דנין- היה לו בית מסחר בחאן מנולי.

בבית המסחר בחאן מנולי נפגשו והתייעצו עם דנין ואחרים כמו יחיאל מיכל פינס, אליעזר בן יהודה.

סכסוכים ביפו בין ספרדים לאנשכנזים, פרושים וחסידים,עולים חדשים לצד עולים ותיקים.

הרב נפתלי הרץ הלוי הרב האשכנזי של יפו, הפולמוס עם מוריס שיינברג שהקים תיאטרון והצגות והרבה הרץ הלוי מתנגד בכל כוחו.

רבנים ביפו- הרב אברהם יצחק הכהן קוק

הרב בן ציון חי עוזיאל:

##################################

"מקומות ורחובות בנווה צדק":

נווה צדק בלילה יפואי:

מסעדות ובתי קפה בנווה צדק יפו:

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן