סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיור במגרש הרוסים ועד לכנסיית הקבר בירושלים.

סיור מודרך לקבוצות במגרש הרוסים על חלקיו השונים בבית סרגיי שהיה מלון לאוזניים נסיכים ועשירים, כנסיית השילוש הקדוש, הדוחובנייה שהיה מבנה תיאולוגי בו התאכסנו נזירים טכנאים, ספריה לספרי דת , אכסניות לגברים ונשים צליינים, בית חולים רוסי(פרוסקיה בולניצא).

סיור מודרך במתחם ירושלים.

ם החדש וההיסטורי בגן הכריות ומרכז כיכר ספרא, בית הרגליים ועיריית ירושלים הישנה כולל לשכת ראש העיר טדי קולק ז"ל.

סיור מודרך בירושלים עם אפי נחמיאס


סיור טיול מודרך בשכונות ירושלים-סיורי סיפורי אהבה בירושלים בשכונת עין כרם המאוד רומנטית בסימטאות בכנסיות וסיפור "ג'עבר ואלגרה" , סיפור אהבה בין יהודיה לערבי נוצרי והמשך לסיפורי אהבה ברחוב הנביאים ואתיופיה עד מגרש הרוסים, להמשך ניתן להמשיך ברחביה עם סיפורי אהבה ומרכז העיר ירושלים
.
סיור היציאה מן החומות עם אפי נחמיאס ממשכנות שאננים וימין משה -שכונה שסבלה לא מעט והטבות לא מעטות היו בצידה, משכונת גבול לשכונה עשירה מול חומות העיר העתיקה בירושלים.
המשך דרך מלון מגדל דוד ומערת קברי משפחת הורדוס "לשכונת מחנה ישראל" של יוצאי צפון אפריקה ובניהולו של הרדב"ש-רבי דוד בן שמעון שדגל בלימוד תורה אך מי שלא יכול שייצא לעבוד , הגנים יפים וחובה ביקור במוזיאון יהדות צפון אפריקה.
סיור בנחלת שבעה- סיור בשכונה השלישית מחוץ לחומות "נחלת שבעה" וסיפורם של שבעת המיסדים בראשות יואל משה סלומון.
סיור שוק וטעימות קולינריות בשוק מחנה יהודה ברחובות "עץ החיים" ורחוב "מחנה יהודה", טעימות ירושלמיות אתניות מעזורא ורחמו, חצ'אפורי ,חומוס, ממולאים אצל צדקיהו, גבינות אצל אבגי, מאפים אצל חבה וחמוצים בכל מקום וממלכת החלבה ואם תרצו עוד אז בירה מהחבית ופלאפלים עם טחינה, "עוזיאלי" איש האתרוגים ורפואת הרמב"ם בעזרתה לגוף האדם.

סיור במתחם החרדי של ירושלים-סיור בשכונת "בית ישראל" וברחוב זוננפלד, סיור ברחוב ושכונת "מאה שערים"-ביקור במתחם התימני של מאה שערים, סיור בשכונת הבוכרים של ירושלים-הקמת שכונת הבוכרים ב1888-9 ומספרדית בוכרית נשלטת אט אט על ידי האשכנזים והספרדים עוברים לשכונת "הר נוף" ליד גבעת שאול בירושלים.

בית הכנסת מוסאיוף הגדול והמהודר בשכונת הבוכרים, "בית דווידוף", בית שמחיוף, בית חאג' יחזקאל שהגיע מפרס, בית הכנסת חאג' אדוניהו הכהן.בית יהודיוף הוא "בית חפץ" הוא בית המשיח של השכונה הבוכרית.

סיור בכרם אברהם בעקבות עמוס עוז וסיור בשבטי ישראל עד "כיכר השבת".

סיורים מודרכים במושבה הגרמנית של ירושלים ובתים מספרים ברחוב עמק רפאים וכרמיה, הליכה על מסילת הרכבת לשחזור תחנת הרכבת הירושלמית.

סיור מודרך בקטמונים בשכונת סן סימון וקרב סן סימון ובמושבה היוונית.

"הדוחובנייה" התיאולוגי והיום בית משפט השלום וכנסית השילוש הקדוש
בית החולים הרוסי של עירית ירושלים
עירית ירושלים וכיכר ההופעות של עירית ירושלים
שירת ירושלים בעירית ירושלים
גן הכריות העירית ירושלים צמוד לכיכר ספרא
ברחוב יפו בין כיכר צה"ל לכיכר ספרא ועירית ירושלים
האריה של עירית ירושלים מול חומות העיר העתיקה כיכר צהל וממילא
לשכת ראש העיר טדי קולק מול חומות סולימאן וכיכר מה"ל
כנסיית השילוש הקדוש במגרש הרוסים בירושלים
בית החולים הצרפתי בירושלים מול השער החדש
האודיקולה של כנסיית הקבר בעיר העתיקה בירושלים
התור לכניסה למערת הקבורה של ישו


תחילתה של דת הנצרות

ישוע ותחילת דרכו בגליל ובירושלים, קונסטנטינוס שולח את אימו הלני המלכה לירושלים ובירושלים מתחיל להיות משהו מוחשי, הלנה מוצאת כאן את הצלב יוזמת את החפירה, יהודה היהודי אחרי שבוע ימים ללא אוכל מספר להלנה את מקום הימצאו.
הצלב של ישוע מרפא חולים ומקיץ נרדמים ורק במאה הרביעית הוא סמל הדת הנוצרית,"חג מציאה הצלב" ב 14/9
הצליינים עוברים מכנסיה לכנסיה או מסיפור לסיפור, "ועידת ניקאה" יצרה ממומנטום שהגיאוגרפיה של ישראל היא חלק מישוע והניסים שלו וכשהנצרות הופכת לדת חשובה הצליינים עוברים מכפר לכפר ומישוב לישוב ולא רק בירושלים.
הניסים של כפר נחום "וטליתא קומי" , בית הכנסת האדון, הבית של פטרוס ואחיו אנדריאס.
מפת מידבא משקפת את "האדמה הקדושה" ואת כל הערים החשובות וביניהן ירושלים בין מצרים לכיוון עיראק.
תחילת דרכה של הנצרות בירושלים הויאה דולורוזה , סיור בכנסית הקבר והרובע הנוצרי, סיור בהר ציון ובדורמיציון.
סיור קולינרי בשווקים של העיר העתיקה בירושלים- סיור בעיר העתיקה של היום ובתקופות ההרומאיות, מוסלמיות ערביות וצלבניות , ממלוכיות ועותמאניות- סיורים בירושלים לקבוצות וימי הולדת והפתעות- סיור בסמטאות העיר העתיקה של ירושלים ברובע הנוצרי מוסלמי ויהודי ארמני.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן