סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"סיורים בבנימינה במושבה ובעקבות-אהוד מנור".

לבנימינה תפנה ימינה

"ללכת שבי אחרייך", מישהו, ברוש, בן יפה נולד, בראשית , בלדה לשוטר ואלו חלק קטן משירי אהוד מנור אשר נולד וגדל בבנימינה-סיור מודרך לקבוצות , גופים ומוסדות, ימי הולדת ואירועים בבנימינה לזכרו של אהוד מנור.

ההיסטוריה של המושבה בנימינה משנת 1922, המושבה בנימינה על שמו של הברון אדמונד דה רוטשילד-הקבוצות שהקימו את בנימינה ובימינו.

"קליפורנים" "והולנדים" מקימים את בנימינה ולא נשכח את ותיקי זכרון יעקב שהיו ביניהם, סיור במרכז המושבה מיד לבנים, סיפור בית הכנסת "תפארת בנימין" של בנימינה בעיגול המפורסם של המושבה, רחוב המייסדים הראשון ובו דקלי הקליפורניה ובתיה הראשונים של המושבה בנימינה.

"גבעת הפועל ובית אהוד מנור ברחוב השניים", סיור בעקבות חיי אהוד מנור שבעבר היה וינר מילדותו במושבה ועד הלימודים בבית ספר הריאלי.

הבית הגדול הוא היום בית קטן והיה מוזנח עד לא מזמן 2019 ושופץ קלות אך יש להבין שעשרות שנים משפחת וינר לא חיה שם(וינר הפך למנור)

"פעם בבית ליד המסילה
ראיתי פנים מאירות
כי הבית הריק ליד המסילה
ידע גם שעות אחרות".

נמשיך ללכת וליהנות מבתי הוותיקים "דרך המסילה" , נעבור בכיכרות המושבה בנימינה הקרוים על שם שיריו של אהוד מנור," יקבי אליעז שהפכו ליקבי בנימינה", סיור ברחוב ניל"י, בית הקברות של בנימינה ונתמקד האהוד מנור "ואין לי ארץ אחרת", אחי הצעיר יהודה ואחיו יהודה בחלקה הצבאית, ותיקי המושבה בחלק הישן.

סיור מומלץ בבנימינה לקבוצות וימי הולדת:

נתחיל בבית העלמין של בנימינה ונתרכז בקברו של אהוד מנור מלווה בשיר "אין לי ארץ אחרת" החקוק , ניכנס לאווירה של אהוד וכל מקום נספר על דמותו,אופיו, פעילותו האמנותית מוזיקלית ספרותית הענפה של אהוד מנור,נשיר ליד מצבת אחיו "אחי הצעיר יהודה" בחלקה הצבאית 30 מטרים ביניהם ואף ניתן מבט לאח הגדול..נהלך לאורך רחוב נילי עד "גן שבעת המינים" ליד היקב בו שיחק אהוד מנור בילדותו, נלך ליד המסילה ונשיר  את שיר המסילה, נגיע למה שהיה ביתו של אהוד ובית משפחת וינר ונשיר את "ימי בנימינה" המספר על בנימינה הקטנה של פעם. בית אהוד מנור בגבעת הפועל  של תנועת העבודה ומפה נלך מספר דקות למרכז המושבה דרך "שדרת דקלי קליפורניה", נתרכז בבנימינה של פעם-בית הכנסת הישן והברון, בית יד לבנים, מגדל המים והסליק(הכל מבחוץ) ושירי אהוד מנור נוספים.
משך הסיור של אהוד מנור שעתיים(יש אפשרות סיור אהוד מנור של שעה), אמצעי עזר-שירונים ומאדונה דרך היוטיוב נשיר את שירי אהוד(בשירון שלי חמישה שירים ומעבר לכך נשיר לפי המקום והראש עוד שירים נוספים)ההדרכה פיקנטית ובאווירה נעימה, מקצועית ונאמנה לאהוד מנור ולמושבה בנימינה.

.www.efitours.co.il

www.siyurimironiyim.co.il

סיורים נוספים בגבעת עדה וכפר גליקסון, אביאל ופירי אביאל, מעינות באלונה, בת שלמה ומאיר שפייה, מישור חוף הכרמל ושפע אתריו, ים ובריכות הכרמל הירוק.

https://youtube.com/@user-wv8ny2wv9b

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן