סיורים בעכו לקבוצות וימי הולדת.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

סיור מודרך בעכו הינה חוויה מרגשת וכיפית לכל קבוצה,יום הולדת, יום כיף וגיבוש.

סיור שיחל ברחוב וימצן 1 באולמות האבירים של עכו, אולמות אלו נבנו על ידי המסדר ההוספיטלרי הצלבני או בשמו המרכזי- מסדר יוחנן הקדוש של בית החולים בירושלים שנוסד באמצע המאה ה-11 ותפקידו המרכזי היה לתת שירותי בריאות בעיקר בירושלים(איזור המוריסטן בעיר העתיקה) בירושלים.

נכיר את "המוזיאון לתולדות עכו" ומשם נמשיך למה שהיה כנראה "אולם בית החולים" הענק ובו בעלי מלאכה וחנויות ומשם נמשיך לשמונת אולמות האבירים ששימשו כמחסנים ענקיים, נצא לחצר המרכזית שהייתה פעם חצר בית הכלא ואז חפרו מטה לגובה אולמות האבירים של עכו.

נכיר את הרפקטוריום שהוא חדר האוכל של אבירי נזירי ההוספיטלרים, כאן גם היו נאומים ודרשות, סוג של משפט מקומי אם מישהו סרח , ההמשך ללטרינות ששימשו כשירותים נראית הכי טבעית בעכו.

נסייר עם אפי נחמיאס 0522686908 באולמות ובחשיפות החדשות של מתחם אולמות האבירים עד כנסיית סנט ג'והן, סיפור קנה הסיפור של הצלבנים במצפה מנות ומתואר פה והגרפיטי הצלבני המקומי.

דרך הבזאר התורכי נצא החוצה, אפשרות לביקור בחמאם התורכי או מקום הפריצה לכלא עכו.

נעמוד מול שלט נקודת הפיצוץ מתחת לכלא עכו ונתאר את הפריצה משוני וההגעה ועד הפיצוץ של כלא עכו.

אפשרות לסיור טעימות בשוק עכו וביקור בבית הכנסת הרמח"ל -רבי משה חיים לוצאטו ומשנתו.

סיור בחאנים של עכו-סיור בחאן אל עומדאן שהיה מגדל שעון שנבנה לכבודו של עבדול חמיד השני הסולטאן התורכי בהיות לו 25 שנים לשלטונו, סיור בחאן אל פראינג'(הפרקנקים האמנותי) ןחאן אל אשונה.

סיור במרינה המרהיבה וכיכר הים הסמוכה, סיור על חומות העיר עכו מהנמל הפיזני ועד למגדלור וחניית הרכבים והאוטובוסים לסיום נקנח בסיור תת קרקעי במנהרות הטמפלרים של עכו עם סבירויות רבות לשימושם, מנהרות הטמפלרים וסיפורן המרתק והייעוד בהברחת סחורה, בריחה של אנשים, העלמת מכס או סתם מעבר ממקום למקום, סיפור מציאת מנהרות הטמפלרים ובכלל מי הם הטמפלרים הצלבנים בעכו.

המגדלור וטיילת עכו העתיקה המערבית המחודש והליכה בסמטאות עכו הפחות ידועות, "הבית הלבן" של עכו השייך לאנשי הדת הבהאית וסיפור תחילת הדת הבהאית בעכו.

אולמות האבירים של עכו-הרפקטוריום

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן