סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

"סיורים בזכרון יעקב" וטיולים במדרחוב זכרון יעקב.

"ימי גיבוש וכיף לקבוצות בזיכרון יעקב"- טיולים מודרכים בין חצרות מייסדי זכרון יעקב.

"סיור מרגש לקבוצות במושבה הצרפתית ישראלית זכרון יעקב" שהייתה זמארין בקניית האדמה בשנת 1882 מסגן הקונסול הצרפתי שישב בחיפה והפיכתה לזכרון יעקב על שם אבי הברון ג'יימס(יעקב).

"סיורים מודרכים במדרחוב של זכרון יעקב" בין בתי המייסדים הראשונים שהגיעו ממועיינישט ברומניה ולאחר מכן קהילות רומניה בכלל, רוסיה רבתי ותימן-מייסדי המושבה ובהם משפחות ניימן, שוורץ, גרף, הרשקוביץ, בונשטיין וברונשטיין, אהרונסון ושטרנברג, וילדר ולייטמן, צוקרמן וברקוביץ'.

סיורים מודרכים בזכרון יעקב בעקבות אוהבים חולמים ולוחמים, פרשות אהבה, שירי אהבה, תככים וחיים.

להדרכה פיקנטית וצבעונית, הדרכה מספרת סיפור וענין, היסטוריה ללא היסטריה, בקול נעים כיפי מדבר ולא חופר-0522686908 אפי נחמיאס

www.efitours.co.il www.siyurimironiyim.co.il

סיורים מודרכים וטיולים בין אתרי זכרון יעקב- "בית הכנסת אוהל יעקב" הראשון במושבה, "הקשטוניו" -הכלא שכלאו את שרה אהרונסון, בית הרפואות, "בריכת בנימין" -מים חיים שהגיעו מכל עבר לבתי המושבה זכרון יעקב ולחקלאות, "בית המוכתאר" של זכרון יעקב, "בית הפקידות" של זכרון יעקב והיום מוזיאון העליה הראשונה, "גן טיול" הצרפתי, "בית לנגה" או "חצר כרמל" וסיפורה אהבה וטרגדיות מקומיות.

אתרים ומקומות לתיור מסביב לזכרון יעקב-מצפים רבים מגבעת עדן עד עדן אין, "גני רמת הנדיב", שוני ותיאטרון שוני, בת שלמה סיור במושבה וטעימות גבינות, עין צור והבוסתנים כולל "המרחצאות".

"סיורי יקבים" בזכרון יעקב-יקבי בוטיק קטנים ומשפחתיים לצד "כרמל מזרחי" "ויקבי בנימינה", בנימינה וגבעת עדה לצד בית הבד של משפחת טפרברג הוותיקה בגבעת עדה-"תבלינים וטעמים".

הצוות של אפי נחמיאס עם מודרכים מורי דרך ותיקים מנוסים ואפי נחמיאס בראשם, סיור טעימות משולב יחד עם סיור מרגש והיכרות עם אתרי רמת הנדיב, סדרת תצפיות מסביב לזכרון יעקב, סיורים מודרכים המושבות היסמין בנימינה וסיור בעקבות אהוד מנור, סיורים בגבעת עדה ובבית הבד של משפחת טפרברג, סיורים בבת שלמה בבית הכנסת הישן, המקווה והגבינות המפורסמות עד "המצודות" ששמרו על בת שלמה.

יום גיבוש וטיול בזיכרון יעקב בין "גבעת עדן ומערת מיש" גן הזיכרון של הברון אדמונד דה רוטשילד ועד לעין צור ומנצור אל עקב ובין רחוב המייסדים 16 לגן טיול הוא הגן הצרפתי מול בית הפקודות של זיכרון יעקב- "סיור גנים במושבה זיכרון יעקב וסביבתה"- "סיורי אוכל טעימות וקולינריה בזיכרון יעקב"- סיור בהר חורשן ורמת הנדיב ובשמורות הטבע מסביב לזיכרון יעקב והמושבות הבת של זכרון יעקב.

"סיור בגורן של זכרון יעקב", אסם התבואה של זכרון יעקב בקצה מושבת כרמי הגפן- כיום הגורן הוא "גן המייסדים" של המושבה זכרון יעקב ובית למייסדים בצורת מגילה.

אגד הישן היום הוא חניה גדולה ובהמשך יהיה בית מגורים בלב המושבה זכרון יעקב מול מגדל המים.

"מזמארין לזכרון יעקב"- פירוש המילה זמארין הוא מארצות לזמור כרמים או שיבוש השם שומרון.

סיפור האוניה גאלאץ עליה עלו יהודי רומניה ממוינשט מהדנובה ליפו והחלוקה לשתי קבוצות בהגיעם ארצה, קבוצה אחת תקים את ראש פינה(דוד ומשה שוב) ובקבוצה שניה את זמארין שהפכה לזכרון יעקב מושבת היין על דרך היין.

בית הכנסת "אוהל יעקב" זכרון יעקב: בית הכנסת המרכזי של זכרון יעקב שנבנה על ידי פקידי הברון אדמונד דה רוטשילד 7במימון הברון, שמו ניתן לכבודו של אביו של הברון אדמונד דה רוטשילד ליעקב(ג'יימס)

"סיפור הרב קוק בבית הכנסת אוהל יעקב"- בזמן שנכנס הרב אברהם יצחק הכהן קוק לבית הכנסת "אוהלי יעקב" ראה כי התיבה צמודה לארון הקודש כמנהגו הרפורמים, הרב קוק יוצא מבית הכנסת ומתפלל בבית המארח, למחרת כבר הסדירו את העברת התיבה למרכז בית הכנסת.

בתחילת בניית בית הכנסת טענו המתיישבים מייסדי זכרון יעקב כי בונים רפת לפרות ומשהגיעו לקומה השניה חשדו התורכים ביהודי זכרון יעקב ואז בן ליל מרכזים הרבה עובדים פועלים ומסיימים את הגג ולפי החוק התורכי כשיש גג לא ניתן להרוס את המבנה.

"גן טיול" במושבה זכרון יעקב: הגן הצרפתי ניטע על ידי הגנן הצרפתי דיגור בתחילתה של זכרון יעקב, הרב זאב יעב"ץ נוטע עצים ב 1890 והברון אדמונד דה רוטשילד נוטע עץ זית בשנת 1925 וסיפור גני הברון במושבות הברון.

הבעיות והקשיים שהערימו פקידי הברון על מייסדי ואיכרי זכרון יעקב, שעות הסיורים ועוד.

"אחוזת כרמל" או "אחוזת לנגה"- סיפורי אהבה בחורש טבעי מול טירה ובה סיפורים ציוניים רבים .שדרת הברושים ושכונת הפועלים הזכרון יעקב:

התימנים של מושבת הכרמים זכרון יעקב: תימני זכרון יעקב הגיעו במסגרת עליית יבניאלי בשנת 1912 במטרה להשימם בעבודה עברית חקלאית וידוע לנו שלא תמיד התאימו לעבודת כפיים מאחר ורובם היו אנשי מלאכה, מסחר ועבודות עדינות, "שכונת התימנים" ובתי הכנסת בזכרון יעקב.

הקשטוניו הוא בית המעצר של המושבה זכרון יעקב: בחצר הקשטוניו או בחצר וילדר גרו שלמה ואיטה וילדר מראשוני זכרון יעקב ובהמשך הצטרף אחיו של איטה, משה אריזון לאחר שהתייתם מאימו והאבא נישא לאישה אחרת, משה למד בישיבה בירושלים ולאחר מכן חוזר לזכרון יעקב ונישא לשרה ממשפחת תמשיס מזכרון  יעקב, הקשטוניו היה אבם תבואה בסוף המאה ה-19 שהפך להיות תא מעצר של התורכים ובו נכלאה ועונתה שרה אהרונסון ונבפר על הטיפול שקיבלה מדוקטור הלל יפה ולחצו שיחררו אותה לפחות לזמן מה עד שיעבירו

המורה של המושבה זכרון יעקב-שלמה שבבו: סיפורו של המורה הספרדי הטהור שלמה שבבו שלימד את "העולים החדשים מרומניה" עברית תקנית ועוד, "בית שבבו" , בית הספר של זכרון יעקב בתחילת דרכה.

סיפור הפקידים של זכרון יעקב מאליהו שייד עד יעקב בן שמואל ויסוד "הכנסיה" הראשונה בזכרון יעקב.

סיורי מייסדים בונים וחלוצים בזכרון יעקב: סיור מודרך בזכרון יעקב בעקבות עולים ראשונים ומייסדים ממוינשט ברומניה ורומנים בכלל, מולדובה ואוקראינה, רוסיה ותימן.

סיפורו המרתק של דוקטור הלל יפה כרופא המושבות, הרופא של זכרון יעקב ומנהל בית החולים של זכרון יעקב ויחסיו החמים עם מייסדי זכרון יעקב.

הצעה לסיורים לקבוצות בזכרון יעקב- הסיור יסוב לו לאורך בתי המייסדים במדרחוב ובחצרות, סיפורים פיקנטיים, משפחת אהרונסון, אבשלום פיינברג וניל"י, בריכת בנימין וסיפור המים, בית המוכתר הורנשטיין, הקשטוניו בו כלאו את שרה אהרונסון, "הדיפו" המקומי שהיה מרכז קניות בזכרון יעקב, בית הכנסת הראשון אוהל יעקב, גן טיול הצרפתי, בית הפקידות מהבתים היפים בארץ ישראל והקמת הסתדרות המורים, שדרת הסיגלון "ואחוזת כרמל" ובו סיפורי אהבה רבים ומיוחדים…דוקטור הלל יפה "הנשמה" של זכרון ומשפחת הברון אדמונד דה רוטשילד.

מדריך טיולים בזכרון יעקב שלי עם מיטב מורי הדרך של זכרון יעקב, מדריך טיולים המדרחוב של זכרון יעקב, מדריך טיולים השמורות הטבע של זכרון יעקב.

סיור קולינרי וטעימות בזכרון יעקב לקבוצות, גופים מוסדות ומתנסים, טיולי מורות וחוגי מטיילים וחברים.

תצפיות ופארקים ירוקי עד בזכרון יעקב, שמורות טבע מודרכים על ידי מורי דרך ומדריך טיולים מובילים.

יקבים וארועים ביקבי זכרון יעקב, יקב סמדר, יקב הרצל זכרון יעקב ויקבי כרמל מזרחי.

ההיסטוריה של זכרון יעקב מעולי רומניה ואוקראינה עד יהודי תימן ומרוקו, רוסיה ופולין.

מסעדות חלביות ובשריות בזכרון יעקב לצד בתי מלון , צימרים ובתי הארחה במושבת היין.

אטרקציות תיירותיות וחנויות מובילות במדרחוב התיירותי של זכרון יעקב.

טיילת זכרון יעקב משכונות "גבעת עדן" עד כביש 4 ארבע במישור חוף הכרמל.

סיור בעקבות משפחת אהרונסון זכרון יעקב מאפריים פישל אהרונסון ומלכה אשתו, אהרון אהרונסון הבכור האגרונום איש ניל"י, שרה גיבורת ניל"י, האישה האצילה הג'ינג'ית והאמיצה אלכסנדר אהרונסון איש הש"י- איש ניל"י ואיש שירות הידיעות של ההגנה- צבי אהרונסון ושמואל אהרונסון והאחות הקטנה רבקה אהרונסון.

סיור בעקבות משפחת בונשטיין וברונשטיין ממייסדי וראשוני זכרון יעקב.

סיור בעקבות משפחת שווארץ מראשוני מושבת הכרמים והיין בזכרון יעקב.

סיור שורשים בעקבות משפחות גרד בזכרון יעקב, משפחת מייסדים לייטנר, משפחת גרף המייסדת מזכרון יעקב ,משפחת דור און, משפחת ברקוביץ' מרחוב המייסדים,ומשפחת סמסונוב בזכרון יעקב.

סיור וטיול בעקבות משפחת וקסלר בזכרון יעקב.

"סיורים בעקבות קהילת בית אל" בזכרון יעקב ובנימינה-תרומתם הגדולה למדינת ישראל.

סיור קולינרי קלאסי בזיכרון יעקב בדרך היין ובמדרחוב זכרון יעקב.

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן