סיורים מודרכים לקבוצות בתל אביב יפו , ירושלים, זכרון יעקב עכו חיפה

סיורים לקבוצות בתל אביב – "אחוזת בית ושדרות רוטשילד".

https://www.bizreviews.co.il/provider/nachmias-efi

סיורים לקבוצות בתל אביב בשדרות רוטשילד(בית הרב עובדיה יוסף לשעבר)

סיור מודרך  חוויתי וכיפי בעיר הלבנה של תל אביב לאורך רחובות רוטשילד ושדרות רוטשילד, אחד העם והרצל, לילנבלום ויהודה הלוי.סיורים לקבוצות ברחוב רוטשילד ו"אחוזת בית" -סיור היסטורי, סיור אדריכלות, סיור עצמאות, סיור ברים בתל אביב, סיור ערב וסיור לילי ברחוב רוטשילד בתל אביב.
סיור בעקבות הקמת "אחוזת בית" והפיכתה לתל אביב עם הצטרפות שכונות רבות קטנות ולא עצמאיות לכרך הגדול, סיפורו של עקיבא אריה וייס שתכנן את "אחוזת בית" ,אופיו ורצינותו עד התפטרותו וכניסתו של מאיר דיזינגוף למזכירות ואחר כך לראשות העיר "תל אביב".

אדריכלות תל אביבית בהאוס לצד אקלקטיות, בית הרופא חיים חיסין, בית שלוש-יוסף אליהו שלוש, פסיפסי גוטמן המספרים את סיפורה של יפו תל אביב, אם כל ההתחלות ובניה  בסיגנונות המתחדשים של תל אביב מרוטשילד 1 ועד כיכר הבימה ובדרך בית העמודים ובית אנגל .נכיר את רחוב לילינבלום מול בית הכנסת של יהודי עדן ומוזיאון עדן, ארינוע עדן ההיסטורי , בית אברהם סוסקין הצלם הראשון של תל אביב, מלון אלקונין צנטרל ונתמקד בפסאג' פנסק ובית פנסק בצומת הרחובות לילנבלום והרצל.

סיפורם של מייסדי "אחוזת בית" תל אביב עקיבא אריה ויס מייסד ומתכנן העיר תל אביב לימים, מאיר דיזינגוף מחליפו של עקיבא אריה וייס, מאיר דיזינגוף יושב ראש ועד אחוזת בית וראש העיר הראשון של תל אביב.

"הפסיפסים של נחום גוטמן" סיפורה של יפו לתל אביב דרך הפסיפסים של גוטמן – ארזי הלבנון שעלו מיפו לירושלים, שערי ניקנור ובית המקדש, פסיפס ובו כל עובדי יפו לדורותיהם.

**********************************************************************

יצחק אלחנן 24 תל אביב יפו

סיור מודרך בתל אביב באחד העם ורחוב נחמניבית נושא חן ברחוב אחד העם 45 פינת נחמני וצורתו העגולה היפהפייה, בשנות הארבעים נמכר לחברה לניהול בתים ולעשות הפרטת בתים ולא הצליחו, "חברת הסנה" רכשה אותו והיה חלק מהזמן נטוש, שופץ בשנת 2015, בית אפטולקה-מני ברחוב אחד העם המגוון את האדריכלות המקסימה שלו ושופץ בשנים האחרונות, בית משה גרידנגר בתל אביב ברחוב אחד העם שהיה פעם "בית ספר פיטמן", בית רומנוב או מלון נורמן ברחוב נחמני מהמפוארים שבבתי תל אביב ונבנה בשנת 1923 והמשך סיור תל אביבי בסוהו של תל אביב.

בית טורקלטאוב ברחוב נחמני 22 בתל אביב, בית שפרן שהפך להיות חלק ממלון נורמן ויש בו פיתוחים ואמנות מקומית ייחודית ומלון מפואר וכיום מבנה נוסף לשימור ישומר ויהיה חלק "ממלון נורמן"

מלון מונטיפיורי המשומר ומשופץ, בית מאיר משה מאיר – שוכן ברחוב מונטיפיורי 40 על פינת קרל נטר .נבנה בשנת 1928 בשביל משפחת דוידזון ונקנה על ידי מר מאיר משה מאיר. לאחר מותו של מאיר משה מאיר מסוף שנות ה 40 המבנה עבר שינויים ותהפוכות ועד שבשנת ב 2012 עבר שיפוץ ושימור והסיפור האדריכלי בתל אביב בין הבהואוס לסיגנון האקלקטי.

"בית הפגודה" ברחוב נחמני בכיכר אלברהמבנה המיוחד שוכן ברחוב נחמני 20 – 16 נבנה בשנת 1925 עבור איש העסקים מוריס בלוך, את "בית הפגודה" בנה אלכסנדר לוי ואדריכל יפני לא נודע.

סיור מודרך לאורך שדרות רוטשילד המספרת את סיפור התפתחותה של תל אביב כמספרת סיפור, התהליכים והשינויים, אקלקטיות לצד בהואוס(הסיגנון הבינלאומי), חדש מול ישן, שימור מבנים ומגדלים גבוהים המתנשאים אל על.

אפי נחמיאס ממליץ על סיור תל אביבי אמיתי וליהנות מבתי ההדר של שדרות רוטשילד והרחובות הסמוכים אחד העם ונחמני :

בית אברהם מויאל ברוטשילד 27/ בית יעקב ופרלה שלוש ברוטשילד 11 /בית אברהם פוגל ברוטשילד 12/ בית משפחת ברלין של האדריכל יוסף ברלין ברוטשילד 83/ בית משפחת מוזס שנהרס ונבנו משרדים ברוטשילד 74-46/ בית יצחקי ברוטשילד ובית חכמי שבה ריכארד קאופמן/ בית רבינוביץ' ברוטשילד 123 וידוע כהמקום שצולמה הסידרה "קרובים קרובים".

בית רפפורט שבנה יצחק רפפורט המפורסם בשנת 1934 וגר בו ראש העיר תל אביב ישראל רוקח ואסתר.

סיור "אחוזת בית תל אביב" ייחודי ומפה ניתן להמשיך "לכיכר התזמורת" ותיאטרון הבימה ההיסטורי וסיור בעקבות אמני הבימה בתל אביב-סיור בדיזינגוף סנטר והמשך לסיור בעקבות אמנים שהטביעו חותמם על תל אביב כמו קלצ'קין, מסקין, חיים טימן, מנחם גנסין, משה הלוי, חנה רובינא ועוד.

סיור תל אביבי מנווה צדק לאחוזת בית וסיפורה של תל אביב, סיור שווקים בתל אביב קולינריים וטעימות לימי הולדת ואירועים, סיורי משוררות וסופרות בתל אביב, סיור משוררים מאברהם שלונסקי ונתן אלתרמן.

סיורים לקבוצות עם אפי נחמיאס בשכונת פלורנטין הסלוניקאית בגוון גרפיטי, סיור היסטורי בפלורנטין, סיור פאבים ומסעדות בתל אביב.

סיורים מודרכים במושבה הכי גרמנית של תל אביב" "שרונה" או זרונה" והמשך לשכונת מונטיפיורי על השינויים באורבניים אדריכליים המתרחשים בה .

סיורי קולינריה וטעימות בשווקים הצבעוניים של תל אביב יפו בשוק לוינסקי ושוק הכרמל.

בתי החלומות של תל אביב בין רוטשילד לנחלת בנימין תל אביב.

******************************************************************

בתי החלומות של תל אביב

קצת יותר על אחוזת בית בתל אביב.

"אבנך ונבנית" בתולת ישראל זה המוטו של בניית תל אביב, בית העיריה שימש את עיריית תל אביב משנת 1926 עד 1965 ולאחר מכן עבר לרחוב אבן גבירול.

"מתכנן הגימנסיה הרצליה" היה וילהלם שטיאסני ועוזרו אוסקר מרמורק

ועד תל אביב " עקיבא אריה וייס, ד"ר מאיר דיזינגוף, יצחק חיותמן, דוד סמילנסקי , יחזקאל דנין

יהודית הררי מספרת על התקופה הקשה ביפו- "הגברים המזרחיים" יצאו לשוק לקניות ואילו אצל האשכנזים היו הנשים ובשל כך, היו חייבות לראות את חלקי בעלי החיים באמצעיתו של רחוב, לחוש את הסירחון, לשמוע את קולות ההמולה ועוד ומפה ניתן להבין את "הגבר המזרחי" שעשה זאת בעצמו.

המייסד עקיבא אריה וייס אמר ליהודי יפו שהכסף שניתן עבור שכר הדירה, שימש את הערבים נגד היהודים ולכן עלינו להקים שכונה של יהודים, בתחילת הפרוייקט התנאים יהיו טובים ומי ש"שיתעורר" יותר מאוחר המחיר יהיה גבוהה יותר וכך עלו גם לא מעט יהודים והקימו את תל אביב לימים.

ישראל מורדכי טננבויים מירושלים מתווך יהודי מול השטח הערבי של כרם ג'יבלי- משא ומתן היה מול מוסטפא אפנדי, ליד כרם שייח חסן עלי ובעלות של 2580 לירות צרפתיות ומי שיתחרט ישלם 1000 לירות צרפתיות שזהו סכום נכבד.

אברהם דרויאנוב כתב שלא ניתן היה להתחיל עם בניית הבתים עד שהקרקע תיושר על ידי המריצנים.

סיור לקבוצות בתל אביב ברחוב רוטשילד
בית ספר לבנות "תלפיות" תל אביב.
בית טבצ'ניק בנחלת בנימין תל אביב

אפי נחמיאס מורה דרך 0522686908

Www.efitours.co.il

Www.siyurimironiyim.co.il

השאר תגובה

קצת עליי

אפי נחמיאס מורה דרך  ומדריך טיולים משנת 1988החל ממחלקת הנוער של הקק"ל של אותם ימים עם הרבה ציונות עצים מאגרים והדרכות, החברה להגנת הטבע, לימודי ארץ ישראל  ביולוגית כמגמה תיכונית, עשרות ומאות  השתלמויות וקורס מורה דרך של משרד התיירות בוינגייט.

טיולים אחרונים

עקבו אחרינו

סרטון

דילוג לתוכן